sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Światła na fatalnym skrzyżowaniu na Krochmalnej - dobry pomysł?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2014, 21:00
Autor: Dominik Smaga

Grupa społeczników chce budowy świateł u zbiegu ul. Krochmalnej i Diamentowej. Teraz sprawny skręt w lewo graniczy tu z cudem, a kolizje są na porządku dziennym. O tym, czy sygnalizacja rzeczywiście tu powstanie, zdecydują mieszkańcy w jesiennym głosowaniu

To skrzyżowanie słynie ze stłuczek. Kierowcy wyjeżdżający z Krochmalnej w Diamentową doprowadzili tu w zeszłym roku do 41 kolizji i 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Jadący z Diamentowej w Krochmalną spowodowali 27 kolizji i 1 wypadek, w którym 3 osoby odniosły obrażenia. Ratusz twierdzi, że to odnowiona nawierzchnia sprzyja zbyt szybkiej jeździe. Kierowcy mówią, że już dawno powinny tu być światła.

Budowy sygnalizacji chce Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu. - I taki wniosek zgłosiliśmy do budżetu obywatelskiego - mówi Maciej Mikulski, wiceprezes LTZT. Wszystko wskazuje na to, że projekt trafi pod ocenę mieszkańców w głosowaniu planowanym na przełom września i października. Jeśli zbierze dużo głosów, to światła staną tu w przyszłym roku.

Co ma się tu zmienić?

Na jezdni prowadzącej od strony ul. Jana Pawła II światła stanęłyby tuż przed przystankiem. - Autobusy mogłyby swobodnie zmienić trzy pasy ruchu, gdy reszta samochodów stałaby parę metrów z tyłu - opisuje Mikulski.

- Od strony ul. Diamentowej sprawa jest prosta, sygnalizacja wyglądałaby tak, jak na każdym rondzie - dodaje. Skręcający w prawo w Krochmalną mieliby zielone światło przez cały czas. Chyba, że jakiś pieszy chciałby przejść przez jezdnię i wcisnąłby przycisk.

Równie swobodny wyjazd mieliby otrzymać kierowcy jadący od strony dworca ul. Krochmalną i skręcający w prawo, w kierunku ul. Jana Pawła II i Nadbystrzyckiej. - Na tym prawoskręcie ruch mógłby odbywać się w sposób ciągły, o ile pieszy by nie aktywował sygnalizacji na przejściu - mówi Mikulski.

Tu sytuacja jest podobna do tej, jaka była u zbiegu ul. Jana Pawła II i ul. Armii Krajowej przed przebudową ronda, gdzie auta jadące od strony Poręby i skręcające w prawo nie musiały nikomu ustępować pierwszeństwa dzięki ciągłej linii oddzielającej ich pas ruchu.

Koszty budowy sygnalizacji LTZT obliczyło na niecałe 500 tys. zł. Miejscy urzędnicy od dróg uważają, że te wyliczenia są słuszne. - Propozycje są ciekawe, szczególnie z punktu widzenia komunikacji miejskiej, zostaną więc poddane analizie - stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Kolejne pomysły

LTZT proponuje miastu jeszcze inne zmiany, choć w ich sprawie nie złożyło wniosku do budżetu obywatelskiego. Towarzystwo chce ustawienia znaków ostrzegających przed kolizjami na skrzyżowaniu ul. Diamentowej i Wrotkowskiej oraz usunięcia przycisków dla pieszych z ronda u zbiegu Jana Pawła II i Nadbystrzyckiej poza tym na przejściu przez zjazd w kierunku zalewu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin drogi
sed
as
mmm
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sed
sed (3 lipca 2014 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lepieej jakby zmienili projekt ze światłami na zwykłe rondo. Sporo jeżdżę w tej okolicy i większych problemów nigdy nie miałem z pokonywaniem tych skrzyżowań. Czy wszędzie gdzie będzie kilka stłuczek i kolizji trzeba montować światła ?? Nie . Można tam też ustawić pulsujące światła ostrzegawcze i lepiej namalować znaki na jezdni.

Rozwiń
as
as (3 lipca 2014 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po 1. Usunąć sygnalizację świetlną oraz przejście dla pieszych na ul. Diamentowej między ul. Romera, a ul. Wrotkowską. To przejście i ustawiona tam sygnalizacja powoduje powstawanie korków na ul. DIamentowej. NIkomu korona z głowy nie spadnie jeśli przejdzie się do następnego przejścia, które znajduje się... 30m dalej!

Po 2. Przebudować skrzyżowanie ul. DIamentowej i Wrotkowskiej i zrobić tam rondo.

Po 3. To samo zrobić na skrzyżowaniu Diamentowej i Krochamlanej.

Rozwiń
mmm
mmm (3 lipca 2014 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już był taki co stawiał światła gdzie się tylko da, z rondami włącznie. W ten sposób zablokował dwa bardzo szybkie ronda na Zana, które kiedyś się pokonywało w kilka sekund, teraz w szczycie zajmuje to nawet ponad 20 minut!

Czy jedna stłuczka raz na dwa tygodnie jest tego warta???

Rozwiń
m
m (3 lipca 2014 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

rondo

Rozwiń
zbych
zbych (3 lipca 2014 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

~karoko, po to jest ten budżet obywatelski. Ci złożyli i może coś będzie. W przyszłym roku zamiast narzekać możesz też przygotować i złożyć wniosek

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!