poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Światowe Dni Młodzieży. Kościół zacieśnia współpracę z policją

Dodano: 7 kwietnia 2016, 16:55
Autor: aa

(Fot. Dorota Awiorko)
(Fot. Dorota Awiorko)

Policja zapewni m.in. bezpieczeństwo w rejonach miejsc pobytu zorganizowanych grup pielgrzymów. Po stronie Kościoła będzie zaś np. dostarczenie funkcjonariuszom imiennych list gości z zagranicy

W czwartek lubelski komendant wojewódzki policji podpisał umowę o współpracy z władzami kościelnymi. Chodzi o organizację wydarzeń w naszym regionie, które poprzedzą spotkanie młodzieży z papieżem w Krakowie.

Lipcowe Światowe Dni Młodzieży w Krakowie są obok uroczystości związanych z 1050. Rocznicą Chrztu Polski najważniejszym tegorocznym wydarzeniem dla Kościoła katolickiego.

– Młodzież za całego świata przyjedzie do Polski – do Lublina, Krakowa, a także do innych diecezji – mówi arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski. – Jest to wielka radość, którą przeżywamy od momentu w Rio de Janeiro, w którym papież Franciszek ogłosił, że następne dni młodzieży odbędą się w Krakowie. W stolicy miłosierdzia. W ojczyźnie św. Jana Pawła II, w którego sercu i umyśle ta idea światowych spotkań młodzieży powstała.

– Podpisane porozumienie jest bardzo ważne. Dokładnie dzieli obowiązki i zadania po stronie kościelnej i państwowej, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymów, którzy będą brać udział w uroczystościach na terenie województwa lubelskiego, związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży – podkreśla Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Współpraca policją z Kościołem w sprawie organizacji ŚDM już trwa. – Teraz ubieramy ją w formalne ramy – wyjaśnia inspektor Paweł Dobrodziej, komendant wojewódzki. – Światowe Dni Młodzieży to wielkie przedsięwzięcie i zrobimy wszystko, abyśmy byli jak najlepiej przygotowani Ze strony policji i służb wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Na spotkanie z papieżem w dniach 25–31 lipca może przyjechać blisko 2,5 mln młodych ludzi z całego świata. Wcześniej pielgrzymów będą gościć poszczególne diecezje. Do nas może przyjechać ok. 6 tys. osób. Główne wydarzenie pod nazwą „Arena Młodych” zaplanowano na 23 lipca na stadionie w Lublinie.

Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli na tych Dniach młodzieży nie wydarzy się nic złego to będzie CUD. Tyle ludzi w jednym miejscu to olbrzymie przedsięwzięcie dla służb, policji i innych wielu osób biorących udział w organizacji. Nikt nie wie co komu w głowie siedzi. Uważam że trochę źle że Polska wzięła się za organizacje takiej imprezy. Dobrze że to daleko od Lublina.
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kościół nie zacieśnia współpracy z policja tylko stawia im swoje warunki, które nie mogą być odrzucone. Myślę, że niejednego policjanta trafia szlag na takie postępowanie ale co ma zrobić. Albo wykonuje albo idzie w odstawkę.
Rozwiń
Witek
Witek (8 kwietnia 2016 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A przecież pani kopaczowa mówiła, że w Polsce dzieci głodują i kraj jest na skraju załamania.

A my fundujemy klerowi taka szopkę?!

Rozwiń
Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

każdą imprezę masową ochrania policja. takie jest prawo. zarobią hotele, pensjonaty, sklepy, restauracje, przewoźnicy i masa obywateli. później ten zysk w części wróci do Państwa Polskiego w postaci podatków itd. Każdemu się to opłaca. Tak samo jest z każdym wydarzeniem typu mecz, koncert itd itd. mniej jadu więcej życzliwości ludzkiej życzę

TACOWE TEŻ WRÓCI DO PAŃSTWA ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!