Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2016 r.
19:32

Światowe Dni Młodzieży. Lubelscy pielgrzymi: było wspaniale, już myślimy o Panamie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
152 18 A A
Edyta Guz (u góry, czwarta od prawej) w Campus Misericordiae w Brzegach koło Krakowa
Edyta Guz (u góry, czwarta od prawej) w Campus Misericordiae w Brzegach koło Krakowa

Rozmowa z Edytą Guz i Jakubem Kruszyńskim, pielgrzymami na Światowe Dni Młodzieży z parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. W mszy św. w Brzegach koło Krakowa papieża Franciszka słuchało około 1,5 mln osób. 

• Jakie słowa papieża Franciszka wywarły na was największe wrażenie?

Jakub Kruszyński: Najbardziej utkwiły mi w głowie słowa o kanapowych katolikach. Natomiast z kazania podczas niedzielnej mszy św. Brzegach do serca wziąłem sobie apel papieża o odkrywaniu w sobie powołania. To był impuls do tego, aby spróbować uświadomić sobie, w jakim jesteśmy momencie swojego życia.

• Niemal wszyscy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie podkreślają panującą tam niesamowitą atmosferę.

Edyta Guz: Istotą spotkania było przeżycie duchowe, wzmocnienie wiary, a także swojej osoby poprzez udział w ŚDM. Atmosferę można określić tylko jednym słowem – wyjątkowa. Szczególnie czuło się to w Brzegach. To nie była zwykła niedziela, zwykła msza święta, bo byli tam ludzie z całego świata. To było wyjątkowe wydarzenie.

• Przed ŚDM obawiano się o organizację. A tymczasem spotkania młodych przebiegło sprawnie.

JK: Jestem z dumny z mojego kraju, że wyśmienicie wypadliśmy w oczach zagranicznych gości. Niczego nie można zarzucić. Niektórzy narzekali na zbyt małą liczbę śmietników, ale można to wytłumaczyć względami bezpieczeństwa.

• Czy wybieracie się do Panamy na następne ŚDM?

JK: Gdybym miał pieniądze, to już dziś kupiłbym bilet. Chcielibyśmy pojechać. Bliżej 2019 roku na pewno będziemy to rozważać.

>>>

"Zaufajcie pamięci Boga. Nie jest twardym dyskiem". Papież Franciszek odprawił mszę św. w Brzegach

Wideo: TVN 24/x-news

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AS / 1 sierpnia 2016 o 17:43
Do Panamy przez Dominikanę . Tam już naszych znają .
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 15:02
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 13:51
Dobrze, że jest jeszcze młodzież,która woli pojechać na SDM niż stać i alkoholizowac się pod sklepem.Nadzieja w takich ludziach.Piękne wydarzenie!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 13:49
Pięknie!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 12:42
pewnie , że fajnie . potańczyli, pośpiewali , nowe znajomości ...
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 09:06
Kogo będzie stać na wyprawę do Panamy?
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 07:26
Ja mam jeden problem jak się czuje broszka, która ma syna księdza i łże, kłamie, obłudnie daje fałszywe świadectwo ! To co to za wiara która ma za zadanie kłamać, i ziać żółcią jak potwór z czeluści piekielnych !!!!!!!
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 23:12
Miło widzieć i czytać o sąsiadach i parafianach, którzy nie wstydzą się przyznawać do wyznawanej wiary i poglądów. Swoją drogą, to jest to zdecydowanie przyjemniejszy widok niż znajome twarze w szeregach KOD, którego zapewne członkowie i zwolennicy w trak niewybredny i chamski sposób odnoszą się do bliźnich. Tak trzymać sąsiedzi i parafianie od Dobrego Pasterza!
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 21:17
Orgia. Pl
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 20:47
ta cała młodzież ,to zero kultury ,wszędzie zostawili syf ,góry śmieci ,jak po uchodzcach ,wiedziałem ,że to udawany sztuczny religijny cyrk ,ale ukryć tych tzw. warsztatów dla motłochu i brudasów ukryć nie będą mogli,w sumie to od sw. jehowy powinni sie kultury i czystosci durne watykanskie palanty
Avatar
AS / 1 sierpnia 2016 o 17:43
Do Panamy przez Dominikanę . Tam już naszych znają .
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 15:02
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 13:51
Dobrze, że jest jeszcze młodzież,która woli pojechać na SDM niż stać i alkoholizowac się pod sklepem.Nadzieja w takich ludziach.Piękne wydarzenie!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 13:49
Pięknie!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 12:42
pewnie , że fajnie . potańczyli, pośpiewali , nowe znajomości ...
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 09:06
Kogo będzie stać na wyprawę do Panamy?
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 07:26
Ja mam jeden problem jak się czuje broszka, która ma syna księdza i łże, kłamie, obłudnie daje fałszywe świadectwo ! To co to za wiara która ma za zadanie kłamać, i ziać żółcią jak potwór z czeluści piekielnych !!!!!!!
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 23:12
Miło widzieć i czytać o sąsiadach i parafianach, którzy nie wstydzą się przyznawać do wyznawanej wiary i poglądów. Swoją drogą, to jest to zdecydowanie przyjemniejszy widok niż znajome twarze w szeregach KOD, którego zapewne członkowie i zwolennicy w trak niewybredny i chamski sposób odnoszą się do bliźnich. Tak trzymać sąsiedzi i parafianie od Dobrego Pasterza!
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 21:17
Orgia. Pl
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 20:47
ta cała młodzież ,to zero kultury ,wszędzie zostawili syf ,góry śmieci ,jak po uchodzcach ,wiedziałem ,że to udawany sztuczny religijny cyrk ,ale ukryć tych tzw. warsztatów dla motłochu i brudasów ukryć nie będą mogli,w sumie to od sw. jehowy powinni sie kultury i czystosci durne watykanskie palanty
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 20

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!