Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 grudnia 2013 r.
12:27
Edytuj ten wpis

Święta na lubelskich drogach: 23 pijanych, 7 wypadków, więcej kontroli

Autor: Zdjęcie autora łm
0 14 A A

Jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych - to bilans dwóch ostatnich dni na drogach woj. lubelskiego. Policja apeluje o rozsądek i ostrożność podczas powrotów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ciągu dwóch ostatnich dni na drogach naszego regionu doszło do siedmiu wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych. Policja odnotowała także 80 kolizji i zatrzymała 23 pijanych kierowców.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w Wigilię około godz. 10:30 w Międzyrzecu Podlaski, gdzie kierowca BMW potrącił 47-letniego rowerzystę. Kierujący jednośladem wymusił pierwszeństwo przejazdu. Zmarł w szpitalu.

Policjanci apelują o ostrożność i ostrzegają, że podczas powrotów ze świąt, kierowcy spotkają więcej kontroli na drogach.

- Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami - wyjaśnia kom. Renata Laszczka-Rusek z policji w Lublinie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 23:20

"........Użyjmy dziś zywota

        Wszak żyjem tylko raz

        Niechaj ta czara złota

         Na próżno nie wabi nas

       Ot tam siedzą prawnicy

       I tam puchar staw

       DZISIAJ TRZEBA PRAWICY

      A JUTRO TRZEBA PRAW...  "

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 23:18

"........Użyjmy dziś zywota

        Wszak żyjem tylko raz

        Niechaj ta czara złota

         Na próżno nie wabi nas

       Ot tam siedzą prawnicy

       I tam puchar staw

       DZISIAJ TRZEBA PRAWICY

      A JUTRO TRZEBA PRAW...  "

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 22:34

23 pijanych kierowców złapano, a ciekawe ilu pijanym kierowcom udało się, aby nie zostać złapanym. Kary w naszym kraju za jechanie na podwójnym gazie są jedne z najwyższych w europie, ale jak widać nadal za niskie, aby skuteczniej odstraszać pijaków za siadaniem za kierownicę

Może po 15-u minutach z pana żoną obok , nietrzeżwy.wyskoczy  z samochodu ...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 21:39

23 pijanych kierowców złapano, a ciekawe ilu pijanym kierowcom udało się, aby nie zostać złapanym. Kary w naszym kraju za jechanie na podwójnym gazie są jedne z najwyższych w europie, ale jak widać nadal za niskie, aby skuteczniej odstraszać pijaków za siadaniem za kierownicę

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 15:41

Czy można uzyskac informację , jaki był poziom alkoholu u zatrzymanych  23-u obywateli R.P.- najniższy, najwyższy i usredniony (po odrzuceniu wartości skrajnych)?

Czy w wypadku  ze skutkiem smiertelnym uczestnicy byli trzezwi ? Dlaczego nie ma o tym mowy?

W wypadku w Międzyrzecu obaj uczestnicy byli trzezwi... Nie na rękę kasjerom ze Staromiejskiej ? 

Avatar
cipcia / 27 grudnia 2013 o 22:18

A stan wojenny kiedy pajacu chcesz ogłosić...

Dzisiaj można by ogłosić!!!! Wielu cwaniaków i spekulantów poszło by do piachu,

Avatar
Biernatka / 27 grudnia 2013 o 10:59

powinni przede wszystkim edukować młodych kierowców  że jazda po pijaku czy agresywna jazda to obciach i tyle, już od przedszkola bym uczyła same akcje policji nic nie dadzą, powinno być więcej takich inicjatyw jak zrobiła to Liberty Direct, zresztą sami zobaczcie, świetne filmiki potepiające agresywną jazdę http://www.youtube.com/watch?v=vVsd91cGSyE&list=PL36bZAc3QDfsx8CgaS6-ous2xmuSND1kB

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 19:56

...no i automatycznie skarb państwa powinien zyskać 27 samochodów, a sąd bezwzględnie odebrać 27 praw jazdy...

Pan chce normalnego państwa ? 

Pan namawia konstytucyjne organy do napadów i ograbiania obywateli... ku*** to dla pana komplement.

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 19:26

...no i automatycznie skarb państwa powinien zyskać 27 samochodów, a sąd bezwzględnie odebrać 27 praw jazdy...

No i szto ty towariszcz budiesz dełat' s etoma awtomaszinami ?

Nie moj towariszcz . Krasnaja swolocz...Skazałby sobaka , no nie skażesz - eto druzja.,zwierja....

Izwinitie grażdanie iz Moskwy , Pietesburga...U was toże jebaki . domasznije prokurory ?

Avatar
Ardulović / 26 grudnia 2013 o 18:37

Co uczyniono dla ochrony zatrzymywanych obywateli , aby nie  powtarzała się sytuacja  (m.in.)  z września 2011 , kiedy to w ciągu tygodnia trzech zatrzymanych przez POlicję nie przeżyło  tego kontaktu ?

No i co że nie przeżyło? Co w związku z tym? Umarli i tyle. A jak byli to pijani kierowcy, złodzieje czy inne ścierwa to czego tu żałować? Cieszyć się trzeba  :D  :D  :D

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 23:20

"........Użyjmy dziś zywota

        Wszak żyjem tylko raz

        Niechaj ta czara złota

         Na próżno nie wabi nas

       Ot tam siedzą prawnicy

       I tam puchar staw

       DZISIAJ TRZEBA PRAWICY

      A JUTRO TRZEBA PRAW...  "

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 23:18

"........Użyjmy dziś zywota

        Wszak żyjem tylko raz

        Niechaj ta czara złota

         Na próżno nie wabi nas

       Ot tam siedzą prawnicy

       I tam puchar staw

       DZISIAJ TRZEBA PRAWICY

      A JUTRO TRZEBA PRAW...  "

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 22:34

23 pijanych kierowców złapano, a ciekawe ilu pijanym kierowcom udało się, aby nie zostać złapanym. Kary w naszym kraju za jechanie na podwójnym gazie są jedne z najwyższych w europie, ale jak widać nadal za niskie, aby skuteczniej odstraszać pijaków za siadaniem za kierownicę

Może po 15-u minutach z pana żoną obok , nietrzeżwy.wyskoczy  z samochodu ...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 21:39

23 pijanych kierowców złapano, a ciekawe ilu pijanym kierowcom udało się, aby nie zostać złapanym. Kary w naszym kraju za jechanie na podwójnym gazie są jedne z najwyższych w europie, ale jak widać nadal za niskie, aby skuteczniej odstraszać pijaków za siadaniem za kierownicę

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 15:41

Czy można uzyskac informację , jaki był poziom alkoholu u zatrzymanych  23-u obywateli R.P.- najniższy, najwyższy i usredniony (po odrzuceniu wartości skrajnych)?

Czy w wypadku  ze skutkiem smiertelnym uczestnicy byli trzezwi ? Dlaczego nie ma o tym mowy?

W wypadku w Międzyrzecu obaj uczestnicy byli trzezwi... Nie na rękę kasjerom ze Staromiejskiej ? 

Avatar
cipcia / 27 grudnia 2013 o 22:18

A stan wojenny kiedy pajacu chcesz ogłosić...

Dzisiaj można by ogłosić!!!! Wielu cwaniaków i spekulantów poszło by do piachu,

Avatar
Biernatka / 27 grudnia 2013 o 10:59

powinni przede wszystkim edukować młodych kierowców  że jazda po pijaku czy agresywna jazda to obciach i tyle, już od przedszkola bym uczyła same akcje policji nic nie dadzą, powinno być więcej takich inicjatyw jak zrobiła to Liberty Direct, zresztą sami zobaczcie, świetne filmiki potepiające agresywną jazdę http://www.youtube.com/watch?v=vVsd91cGSyE&list=PL36bZAc3QDfsx8CgaS6-ous2xmuSND1kB

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 19:56

...no i automatycznie skarb państwa powinien zyskać 27 samochodów, a sąd bezwzględnie odebrać 27 praw jazdy...

Pan chce normalnego państwa ? 

Pan namawia konstytucyjne organy do napadów i ograbiania obywateli... ku*** to dla pana komplement.

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 19:26

...no i automatycznie skarb państwa powinien zyskać 27 samochodów, a sąd bezwzględnie odebrać 27 praw jazdy...

No i szto ty towariszcz budiesz dełat' s etoma awtomaszinami ?

Nie moj towariszcz . Krasnaja swolocz...Skazałby sobaka , no nie skażesz - eto druzja.,zwierja....

Izwinitie grażdanie iz Moskwy , Pietesburga...U was toże jebaki . domasznije prokurory ?

Avatar
Ardulović / 26 grudnia 2013 o 18:37

Co uczyniono dla ochrony zatrzymywanych obywateli , aby nie  powtarzała się sytuacja  (m.in.)  z września 2011 , kiedy to w ciągu tygodnia trzech zatrzymanych przez POlicję nie przeżyło  tego kontaktu ?

No i co że nie przeżyło? Co w związku z tym? Umarli i tyle. A jak byli to pijani kierowcy, złodzieje czy inne ścierwa to czego tu żałować? Cieszyć się trzeba  :D  :D  :D

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 2 0

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 2

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”

Wymienią nawierzchnię i most na Wieprzu. Wkrótce remont drogi z Parczewa do Lubartowa

Wymienią nawierzchnię i most na Wieprzu. Wkrótce remont drogi z Parczewa do Lubartowa 1 1

Jeszcze przed wakacjami ruszy gruntowna przebudowa drogi wojewódzkiej numer 815. Chodzi o 36-kilometrowy odcinek Parczew–Lubartów

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył?

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył? 3 0

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Hrubieszowie.

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja?

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja? 6 2

Rolnicy, którzy w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) zrezygnowali z hodowli, szukają alternatywnych źródeł dochodu. Marszałek województwa lubelskiego proponuje im m.in. hodowlę bydła

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać?

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać? 2 2

Władze Lublina biorą się za liczenie pasażerów w podmiejskich autobusach. Zaczęły od linii do Świdnika. Po co? – Żeby sprawdzić zapotrzebowanie na kursy – mówią miejscy urzędnicy od komunikacji. Już teraz wiadomo, że od 7 maja więcej będzie kursów linii 55 między Lublinem a Świdnikiem

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur
galeria

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur 17 0

O godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie Wielkie Otwarcie Wielokranu Browaru Zakładowego. Zajrzeliśmy za kulisy.

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 4 4

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 3 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 9

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 169 16

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!