środa, 13 grudnia 2017 r.

Lublin

Święto teatru, nagrody dla artystów (lista nagrodzonych)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2012, 17:02
Autor: (mb)

"Złote Maski” otrzymali Jolanta Rychłowska (Teatr im. J.Osterwy) oraz Piotr Gajos (Teatr im. H. Ch.
\"Złote Maski” otrzymali Jolanta Rychłowska (Teatr im. J.Osterwy) oraz Piotr Gajos (Teatr im. H. Ch.

Roman Kruczkowski z Teatru im. Juliusza Osterwy otrzymał dzisiaj odznakę honorową "Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Nagrodę przyznał minister kultury i dziedzictwa narodowego. To nie jedyny odznaczony z okazji Międzynarodowego Dzień Teatru w czasie dzisiejszego spotkania w Teatrze Starym.

Swoje nagrody ludziom sceny wręczyły także władze miasta i regionu. A "Złote Maski”, honorowe statuetki przyznawane przez lubelski oddział Związku Artystów Scen Polskich, otrzymali Jolanta Rychłowska (Teatr im. J.Osterwy) oraz Piotr Gajos (Teatr im. H. Ch. Andersena) (na zdjęciu).

Osoby nagrodzone:

Odznaka Honorowa "Zasłużony Dla Kultury Polskiej”:
Roman Kruczkowski - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Odznaka honorowa "Zasłużony Dla Województwa Lubelskiego”:
Anna Nowak - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Anna Świetlicka - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Anna Torończyk - Teatr im. Juliusza Osterwy

Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego:
Henryk Sobiechart -Teatr im. Juliusza Osterwy
Barbara Wołosiuk - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Grawerton Marszałka Województwa Lubelskiego:
Agnieszka Mendel - Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”
Urszula Stalbowska - Teatr Muzyczny w Lublinie
Agata Żółtowska - Teatr Muzyczny w Lublinie

Nagrody Kulturalne Województwa Lubelskiego:
Wojciech Dobrowolski – Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Ewelina Drzał – Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Władysław Dubaj – Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie
Tomasz Gładosz – Teatr Prawd Dziwnych – integracyjny zespół teatralny w Łęcznej
Joanna Holcgreber - Gołaj - Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”
Dorota Laskowiecka – Teatr Muzyczny w Lublinie
Piotr Wysocki – Teatr im. J.Osterwy
Ilona Zgiet – Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Marcin Żychowski – Teatr Muzyczny w Lublinie

Listy gratulacyjne Marszałka Województwa Lubelskiego:
Zofia Banach - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Jolanta Deszcz - Pudzianowska - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Alina Gąska – Teatr Muzyczny w Lublinie
Bożena Grabowska - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Dariusz Jabłoński – Teatr Muzyczny w Lublinie
Alina Jaszak - Kuduk - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Tomasz Jusiak – Teatr Muzyczny w Lublinie
Marta Łada – Teatr Muzyczny w Lublinie
Artur Misztal - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Jerzy Oleksy - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Paweł Ozimek - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Elżbieta Pazur – Teatr Muzyczny w Lublinie
Wacław Sobestiańczuk - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Wioleta Suska – Teatr Muzyczny w Lublinie
Andrzej Waleszkiewicz – Teatr Muzyczny w Lublinie
Emilia Zamiejska – Teatr Muzyczny w Lublinie

Dyplomy uznania Marszałka Województwa Lubelskiego:
Aleksander Budzyński – Fundacja Teatroterapia Lubelska
Krzysztof Duda - Teatr Muzyczny w Lublinie
Krzysztof Głębocki - Teatr Muzyczny w Lublinie
Teresa Filarska - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Vitalii Iemelianenkov – Teatr Muzyczny w Lublinie
Artur Kocięcki - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Witold Kopeć – Teatr im. Juliusza Osterwy
Jerzy Kurczuk – Teatr im. Juliusza Osterwy
Iwona Malinowska – Fundacja Teatroterapia Lubelska
Joanna Morawska – Sobańska - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Edward Naja - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Magdalena Nieoczym - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Marcin Nogas - Teatr Muzyczny w Lublinie
Olga Pikovska - Teatr Muzyczny w Lublinie
Zofia Radomska – Fundacja Teatroterapia Lubelska
Aleksander Rymaszewski - Teatr Muzyczny w Lublinie
Nina Skołuba – Uryga – Teatr im. Julusza Osterwy
Eligiusz Skrzypek - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Dominik Tkaczyk - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Katarzyna Wałachowska - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Anna Wyrwas – Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”
Piotr Żerdzicki - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Medale, nagrody i dyplomy Prezydenta Lublina:

Osoby nagrodzone medalami:
Stanisław Dziesiński - Teatr Muzyczny
Stanisław Iwanicki - Teatru Muzyczny
Paweł Kieszko - Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”
Halina Krawczykiewicz – Teatr im. J. Osterwy
Jerzy Kurczuk -Teatr im. J. Osterwy
Krzysztof Olchawa – Teatr im. J. Osterwy
Hanna Pater - Teatr im. J. Osterwy
Maria Pietrusza - Budzyńska - Fundacja Teatroterapii Lubelskiej
Jarosław Rudnicki – realizator festiwali teatralnych
Magdalena Sztejman-Lipowska – Teatru im. J. Osterwy

Nagroda finansowa
Janusz Baca – Teatr Muzyczny
Mirella Rogoza – Biel - Teatr im. H. Ch. Andersena
Andrzej Brzyski - Teatr im. H.Ch. Andersena
Zuzanna Zubek-Gańska – Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”
Przemysław Gąsiorowicz – Teatr im. J. Osterwy
Arkadiusz Klucznik - Teatr im. H.Ch. Andersena
Anna Łukasik – Scena Plastyczna KUL
Beata Mysiak – Lubelski Teatr Tańca
Janusz Opryński - Teatr Provisorium (Teatr Centralny CK)
Paweł Passini - ne Ttheatre (Teatr Centralny CK)
Grzegorz Reske – Centrum Kultury
Jerzy Rogalski - Teatr im. J.Osterwy w Lublinie
Zbigniew Wróblewski – Fundacja Lubelska Teatroterapia

Listy gratulacyjne z Teatru Muzycznego:
Tomasz Głębocki
Ewa Golianek
Anna Kobryń
Danuta Kołtyś
Piotr Stępień
Ewa Kręcisz
Andrzej Wiśniewski
Joanna Witos
Piotr Wróblewski
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!