środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Święty Krzyż. Lubelscy pielgrzymi już w połowie drogi do Częstochowy

Dodano: 8 sierpnia 2016, 19:01
Autor: (aa)

To był symboliczny dzień. W poniedziałek lubelscy pielgrzymi dotarli na Święty Krzyż. Za nim już połowa drogi na Jasną Górę. Podczas poniedziałkowej mszy małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. W poniedziałek też pątnicy jedyny raz odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

– Dla każdego pielgrzyma każdy dzień jest swoistego rodzaju drogą krzyżową, bo podejmuje wysiłek pokonania określonego odcinka, na którym się modli – mówi ks. Jan Domański, ojciec duchowny Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. – Centrum każdego spotkania jest msza święta. To jest bezkrwawa ofiara, która dokonuje się na naszych oczach, gdzie Jezus Chrystus staje pośród nas i mówi: Jestem z wami aż do skończenia świata.

Ks. Domański podkreśla też, że dla pątników msza na górze Świętego Krzyża to czas szczególny. – Składając pocałunek na relikwiach Drzewa Krzyża Świętego zadajemy sobie pytania: Czy nie będzie to pocałunek Judasza? Czy będziemy w stanie dochować wierności Jezusowi Chrystusowi? Czy nasze usta zamiast być pełne miłości i dobroci, szacunku i życzliwości nie staną się ustami, które będą niosły ból i cierpienie innym ludziom? – mówi ks. Domański. – Stąd jest to nie tylko symboliczne, ale też ważne w życiu każdego wierzącego człowieka czas – to spotkanie z Jezusem Chrystusem.

Podczas mszy pod przewodnictwem biskupa Józefa Wróbla małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. – Bardzo dużo lublinian dojeżdża na Święty Krzyż aby odwiedzić swoje dzieci – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pielgrzymki. – Uczestniczą też w mszy. Na niektórych twarzach po odnowieniu przysięgi małżeńskiej widziałem łzy.

W poprzednich latach na Świętym Krzyży pary pielgrzymów się zaręczały albo brały ślub.
Pielgrzymi są już w połowie drogi na Jasną Górę. – Jesteśmy w Górach Świętokrzyskich. A to oznacza, że teraz będzie już z „górki” – dodaje ks. Ładniak. – Pogoda nam sprzyja. Padało tylko jednego dnia, a tak to świeci słońce przeplatane wiatrem. Idzie się więc dobrze i dobrze się modli.

W 38. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę bierze udział ok. 2 tysięcy osób. Wędrówka trwa 12 dni. Pątnicy mają do pokonania ok. 320 km. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup, które dotrą do Częstochowy 14 sierpnia.

Czytaj więcej o: Kościół pielgrzymka
jerrr
KZ NSZZ
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jerrr
jerrr (9 sierpnia 2016 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najgorsze grzeszniki idą się modlić myśląc ,że dalej będą mogli grzeszyć
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (9 sierpnia 2016 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2016 o 06:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świętojebliwe zawalidrogi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!