Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2017 r.
21:08

Sylwester miejski w Lublinie bez fajerwerków. Żeby nie stresować zwierząt

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7017 109 A A
(fot. Jakub Mróz / Dronoff.pl)

Po raz pierwszy na miejskim sylwestrze nie będzie pokazu sztucznych ogni. – To nasza świadoma decyzja. Nie chcemy stresować zwierząt – zapewniają w Ratuszu. Zamiast fajerwerków mają być lasery i efekty świetlne. Poza tym m.in. największe hity Budki Suflera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fajerwerki będą tylko muzyczne – podkreśla Tomasz Rakowski z Kancelarii Prezydenta w lubelskim Urzędzie Miasta, który organizuje publiczną zabawę na pl. Teatralnym obok Al. Racławickich.

W tym samym miejscu sylwester był rok temu. Wtedy sztuczne ognie odpalano z Ogrodu Saskiego, który z wyprzedzeniem został zamknięty, by nie ucierpiał nikt postronny. Pokaz fajerwerków za 23,5 tys. zł, wykonała chełmska firma Efekt.

W tym roku będzie inaczej. – Wiele miast odchodzi od głośnych wystrzałów, ze względu na to, że obecne w miastach zwierzęta źle je znoszą. Taka jest tendencja – wyjaśnia Rakowski.

Zamiast sztucznych ogni będą efekty świetlne, pokazy laserów i sypiące się na głowy confetti. To o północy, a co wcześniej?

O godz. 21 zabawę rozpocznie Yankee, czyli wokalista, który ma już wprawę w śpiewaniu jako pierwszy, bo w tym roku otwierał Przystanek Woodstock.

O godz. 21.55 scenę przejmie zespół Better grający nie tylko własne kompozycje, ale także szlagiery Beatlesów, Stonesów, czy Eltona Johna.

O godz. 22.50 największe hity Budki Suflera wykona Romuald Lipko Band, a przez scenę przewinie się m.in. Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska i Grzegorz Wilk. Koncert potrwa dwie godziny, z przerwą na życzenia i pokaz laserów.

Fajerwerków na tej imprezie nie będzie można odpalać nawet indywidualnie. Teren zostanie otoczony ogrodzeniem, za które nie będzie wolno wnosić także wszelkich napojów w szklanych butelkach. Zawartość takich butelek będzie można za to przelać do plastikowych kubeczków dostępnych za darmo przy wejściu. Z kubeczkiem będzie można wejść swobodnie.

Swobodnie będzie można korzystać także z komunikacji miejskiej, bo nocne linie będą bezpłatne i mają kursować według specjalnego rozkładu jazdy, czyli nawet co kwadrans (rozkład w ramce).

Na czas imprezy zamknięta dla ruchu zostanie ul. Grottgera. Zamykane, ani zwężane nie będą natomiast Al. Racławickie, chociaż służby odpowiedzialne za organizację imprezy radzą kierowcom, by zachowali szczególną ostrożność przejeżdżając obok miejsca imprezy.

Rozkład linii nocnych

Odjazdy linii N1, N2 i N3 z pl. Wolności:

20.00, 20.30,
21.00, 21.30
22.00, 22.15, 22.30, 22.45
23.00, 23.15, 23.30, 23.45
0.00, 0.15, 0.30, 0.45
1.00, 1.15, 1.30, 1.45
2.00, 2.30
3.00, 3.30
4.30

>>>

Sylwester miejski w Lublinie 2015/2016 [archiwum DW]

Komentarze 109

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 23:41
+1
Brawo. Bardzo dobra decyzja
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 21:44
+1
Brawo !!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 21:15
+1
Super decyzja! Bardzo popieram.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 21:12
+1
i dobrze, że nie będzie fajerwerków, psy oraz inne zwierzęta tylko wariują
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 13:57
Gratuluję zrezygnowania z kontrolowanego, bezpiecznego pokazu fajerwerków na rzecz indywidualnych wystrzałów. Fajerwerki są już tradycją i ludzie z tego nie zrezygnują. Przykre jest to, że pozwalając ludziom wystrzelac petardy na ruchliwej ulicy wśród tłumu nikt nie pomyślał o konsekwencjach. Byłam osobą, która oberwała jedną z tych petard. Posiniaczone ręce, spalone rajstopy i nadpalona sukienka to nie jest dokładnie coś czym chciałam powitać nowy rok. Zero wyobraźni.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 13:08
Tobie Lipko juz dziekujemy, Budka Suflera to K.Cugowski, jestes miernota, idz robic swoje interesy na wodeczce I sie upij I nie wracaj!!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 21:16
Świat chyba stanął na głowie, zwierzę ważniejsze od człowieka !
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 18:35
"Każdemu wg potrzeb i dokonań" - co ty człowieku pitolisz. Stary komunistyczny wyświechtany slogan. Każdemu według wyników jego pracy i jego ważności!!! A kundel jest przy człowieku jest nieważny!! Tak ciężko to pojąć? Kto zbudował cywilizację, kundle????
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 16:23
Bez fajerwerkow? To dobrze ,ze przeczytalem juz mialem sie wybrac z rodzina...tak to sobie daruje... Oczywiscie zwierząt nie będzie stresowal huk pozostalych....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 15:31
Gratulacje, Lublin ma światłe władze.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 13:57
Gratuluję zrezygnowania z kontrolowanego, bezpiecznego pokazu fajerwerków na rzecz indywidualnych wystrzałów. Fajerwerki są już tradycją i ludzie z tego nie zrezygnują. Przykre jest to, że pozwalając ludziom wystrzelac petardy na ruchliwej ulicy wśród tłumu nikt nie pomyślał o konsekwencjach. Byłam osobą, która oberwała jedną z tych petard. Posiniaczone ręce, spalone rajstopy i nadpalona sukienka to nie jest dokładnie coś czym chciałam powitać nowy rok. Zero wyobraźni.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 13:08
Tobie Lipko juz dziekujemy, Budka Suflera to K.Cugowski, jestes miernota, idz robic swoje interesy na wodeczce I sie upij I nie wracaj!!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 21:16
Świat chyba stanął na głowie, zwierzę ważniejsze od człowieka !
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 18:35
"Każdemu wg potrzeb i dokonań" - co ty człowieku pitolisz. Stary komunistyczny wyświechtany slogan. Każdemu według wyników jego pracy i jego ważności!!! A kundel jest przy człowieku jest nieważny!! Tak ciężko to pojąć? Kto zbudował cywilizację, kundle????
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 16:23
Bez fajerwerkow? To dobrze ,ze przeczytalem juz mialem sie wybrac z rodzina...tak to sobie daruje... Oczywiscie zwierząt nie będzie stresowal huk pozostalych....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 15:31
Gratulacje, Lublin ma światłe władze.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 12:56
SKANDAL. Obsraniec ważniejszy od człowieka!! -------------------------------------------------------------- Każdemu wg potrzeb i dokonań, chociaż tak naprawdę troska Ratusza o zwierzęta jest drugorzędna. Po prostu Miasto ma dosyć "tego człowieka" - nieobliczalnego głupka, który może narazić siebie i innych, a potem problemy i odszkodowania. Zatem niech najpierw człowiek nauczy się bawić tak, aby miło było z nim spędzać czas.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 10:58
SKANDAL. Obsraniec ważniejszy od człowieka!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 01:16
Lipa w tym roku masakra...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 22:46
Super! Duży krok do przodu! Wyrazy szacunku dla władz miasta :)
Zobacz wszystkie komentarze 109

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka
TRAGEDIA

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka 0 0

Tragiczny wypadek w Rudniku k. Lublina. Nie żyje 18-letnia kobieta.

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu 0 2

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do komendanta głównego Straży Granicznej o kontrolę praktyk stosowanych na przejściu granicznym w Terespolu. Zwłaszcza wobec cudzoziemców poszukujących w Polsce ochrony przed prześladowaniami w swoich krajach.

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego  po najeździe szwedzkim
HISTORIA

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego po najeździe szwedzkim 7 0

Najazd szwedzki przyniósł, oprócz zniszczeń pałacu, także ograbienie i zniszczenie kościoła we Włostowicach. Szalejąca w dwa lata później zaraza, której początek datuje się na 24 sierpnia 1708 r., zdziesiątkowała mieszkańców, a dużą część pozostałych przy życiu wypędziła do lasów.

Wisła Puławy gra z liderem tabeli

Wisła Puławy gra z liderem tabeli 2 0

Humory w Puławach mocno się ostatnio poprawiły. Tak samo, jak pozycja w tabeli. Po bardzo trudnym początku rundy wiosennej Wisła wygrała dwa ostatnie mecze i odskoczyła od drużyn zagrożonych spadkiem. W sobotę na stadionie MOSiR zamelduje się lider tabeli GKS Jastrzębie. Zawody rozpoczną się o godz. 17

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia 2 5

Łuna ognia pojawiła się w nocy nad Rykami. Na jednym z parkingów palił się samochód.

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 10 4

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy prac nagrodzonych w V Miejskim Konkursie Plastycznym Archipelag Wysp Przedziwnych. Otwarcie ekspozycji już w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień 0 0

Zapowiada się piękny, wiosenny dzień w naszym regionie.

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław 6 4

Jak nie z JKS, to z kim? Motor w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli. Po raz pierwszy po zwolnieniu Marcina Sasala rolę pierwszego trenera będzie pełnił Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił dotychczasowego szko-leniowca.

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 12 3

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 12

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 10 10

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 34 21

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!