Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Sylwester po bożemu, czyli najlepsze party na KUL

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

„Przyjdź na NAJLEPSZE PARTY w mieście”. Jaka impreza sylwestrowa reklamuje się takim hasłem? Noc Chwały, która odbędzie się w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W programie modlitwa i „toast dla Jezusa”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wejściówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. – Owszem, obawialiśmy się, czy będą zainteresowani. Ale są. Sprzedało się już ponad 200 biletów – mówi Anna Bryła, jedna z organizatorek imprezy, na co dzień pracownica firmy szkoleniowej.

– Chcieliśmy stworzyć jakąś alternatywę dla balangi i szaleństwa, by ta noc była podziękowaniem Bogu za rok miniony i prośbą o kolejny dobry rok.

Wydarzenie jest dobrze rozreklamowane w Lublinie. Plakaty Nocy Chwały wiszą niemal we wszystkich lubelskich autobusach i trolejbusach, duże banery reklamowe można też zobaczyć w pobliżu lubelskich kościołów. Bilet wstępu kosztuje 85 złotych, są jeszcze wolne miejsca.

Impreza rozpocznie się mszą świętą o godz. 19.30 w głównej auli KUL, później będzie koncert lubelskiego zespołu Gospel Rain i posiłek przygotowany przez Magnificat. Ale nie będzie to ani szwedzki stół, ani stoliki dla par.

– Będzie to mieć formułę spotkania przy stole, kiedy wzajemnie sobie służymy i razem rozmawiamy. To pewna kultura chrześcijańska – mówi Anna Saj z Oddziału Królowej Anielskiej w Lublinie.

Przy stole będzie też gość specjalny, dr Carol Razza, amerykańska psychoterapeutka, która kieruje oddziałem Magnificatu w Palm Beach. – Opowie o swoich doświadczeniach, tak jak Maryja opowiadała Elżbiecie, że wielkie rzeczy poczynił Bóg w jej życiu.

Jak na sylwestra przystało będzie też lampka szampana pod hasłem „Toast dla Jezusa”, później goście będą mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo, a potem zaczną się tańce. Muzyczną oprawą również zajmie się Gospel Rain.

– To nie będzie typowa zabawa taneczna, ale raczej radosne taneczne przeżywanie nowego roku – wyjaśnia Grzegorz Głuch, lider zespołu, który z powodzeniem popularyzuje muzykę z religijnym przesłaniem podczas organizowanych w Boże Ciało koncertów na pl. Litewskim.

– Na pewno nasze spotkanie będzie jednym z większych wydarzeń w Lublinie w sylwestra – mówi Anna Saj. A organizatorzy już zapowiadają, że na jednej imprezie się nie skończy.

– Noc Chwały będzie też za rok – zapowiada już Bryła. – A wcześniej chcielibyśmy podobne spotkania powtórzyć także w ciągu roku, być może już w maju – dodaje Saj.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
L / 31 grudnia 2009 o 20:09
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 20:45
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 o 18:56
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:54
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:53
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 17:32
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 o 16:48
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 o 16:43
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 o 11:03
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 o 10:20
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban
Avatar
L / 31 grudnia 2009 o 20:09
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 20:45
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 o 18:56
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:54
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:53
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 17:32
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 o 16:48
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 o 16:43
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 o 11:03
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 o 10:20
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatralno-laserowy wieczór w Puławach
galeria

Teatralno-laserowy wieczór w Puławach 0 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 2 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich