Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2010 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Sylwester w Lublinie na pl. Litewskim - szczegóły zabawy pod chmurką

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 15 A A

Choć koncertu na żywo nie będzie, to DJ-e nie ograniczą się tylko do puszczania muzyki z płyt. Będzie trochę klasycznych przebojów, trochę muzyki retro, latynoskie rytmy i znane hity. Zabawa potrwa do godz. 1.30 w nocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tegoroczny miejski sylwester będzie znacznie skromniejszy, niż w latach poprzednich, bo znacznie mniejszy jest też budżet. Ubiegłoroczna zabawa sylwestrowa na pl. Litewskim kosztowała 270 tys. złotych. W tym roku urzędnicy wysupłali tylko 124 tys. zł.

Imprezę zagra trzech DJ-ów. Pierwszy, Endru Vega znany m.in. z klubów Czekolada i 68 przygotował mieszankę przebojów klasycznych i muzyki retro. Po nim wystąpi duet DJ Ya-Neck i Senior Efebo udzielający się w grupie Sambasim, którzy mają połączyć muzykę odtwarzaną z płyt z graną na żywo na licznych instrumentach perkusyjnych. Będzie dużo muzyki latynoamerykańskiej, a także miksy znanych przebojów w karnawałowych wersjach.

Jak co roku będzie też pokaz sztucznych ogni, które zostaną odpalone z niecki fontanny oraz życzenia od prezydenta Lublina. Zabawa zacznie się o godz. 21.30 i potrwa cztery godziny. Poprowadzi ją znany z anteny Radia Centrum Paweł Typiak.

Teren imprezy zostanie ogrodzony, a nad jej przebiegiem czuwać mają wynajęci ochroniarze.

– Za ogrodzenie nie będzie można wnosić napojów w szklanych butelkach – zastrzega Joanna Kapica z Urzędu Miasta. Kto zechce, będzie mógł przelać napój do plastikowego kubeczka. Takie kubki będą rozdawane za darmo przy wejściu za ogrodzenie. Płotem otoczone ma zostać również miejsce odpalania fajerwerków. Na pl. Litewskim rozstawione zostaną również przenośne toalety.

Scena stanie na Krakowskim Przedmieściu i będzie odwrócona tyłem do Poczty Głównej. – Ale ustawimy ją w nieco innym miejscu, nie na wprost Baobabu, tak by drzewo nie zasłaniało nikomu widoku na scenę – dodaje Kapica.

Krakowskie Przedmieście między ul. 3 Maja a Kapucyńską będzie zamknięta dla ruchu przez kilka dni. Szlabany staną tam już rankiem 29 grudnia, a zdjęte zostaną w Nowy Rok wieczorem. W tym czasie linie autobusowe 3, 7, 13, 15, 15b, 24, 55 oraz nocne będą kursować objazdami.

W sylwestrową noc linie N1, N2, N3 będą kursować dwa razy częściej, niż zwykle – Czyli co pół godziny – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Nocna komunikacja nie będzie jednak darmowa.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sylwestrowe_love / 11 grudnia 2013 o 22:32

Ja jakoś nie przepadam za takimi sylwestrami, wolę jednak uzbierać sobie trochę PLN-ów i pójść na jakiś bal

Ja idę do Sonatiny, nie mają drogo, a zapowiada się naprawdę..... szampańsko :D

jak ktoś zainteresowany to na sonatina.pl są szczegóły

Avatar
miki / 16 grudnia 2010 o 09:12
Brak słów pi..... żydy i tyle a z naszego lbn robi się po prostu wiocha i na tym zakończymy.Na zwykłej domówce będę miał lepszy balet .
Avatar
sf / 16 grudnia 2010 o 08:59
lepszy dobry dj niz wiejski zespol na zywo
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 o 08:11
[size="2"]" W tym roku urzędnicy wysupłali tylko 124 tys. PLN "[/size]

A w zeszłym tygodniu odchodzący Prezydent Wasilewski dał łącznie 670 tys. PLN nagród dla armii 1100 urzędasów lubelskiego ratusza.

[size="2"]Czyli, że Największa Wioska Unii Europejskiej - 350-tysięczny Lublin potańcuje sobie przy muzyce z komputerów i dyskietek oraz gramofonów i będzie kosztowało to podatnika aż 124 tys. PLN. [/size]
[size="2"]" W tym roku urzędnicy wysupłali tylko 124 tys. PLN "[/size]

A w zeszłym tygodniu odchodzący Prezydent Wasilewski dał łącznie 670 tys. PLN nagród dla armii 1100 urzędasów lubelskiego ratusza.

[size="2"]Czyli, że Największa Wioska Unii Europejskiej - 350-tysięczny Lublin potańcuje sobie przy muzyce z komputerów i dyskietek oraz gramofonów i będzie kosztowało to podatnika aż 124 tys. PLN. [/size] rozwiń
Avatar
Magda_23 / 15 grudnia 2010 o 21:26
Bez szału w tym roku w Lublinie.
Nie mogli się lepiej postarać?
To nawet Rzeszów ma o wiele lepszy program niż my. ->http://www.mmrzeszow.pl/artykul/jusis-makowiecki-novika-i-abradab-wystapia-w-sylwestra-na-rynku-w-rzeszowie-246985.html
Avatar
qwe / 15 grudnia 2010 o 20:32
[quote name='mosquito' timestamp='1292420796' post='406221']
Baw się, baw się elektoracie !
[/quote]


i tak też zamierzam:)
Avatar
antykopo / 15 grudnia 2010 o 18:38
JAKBY PRZYJECHAŁ KACZOR ALBO INNY PiSdzielec,LUB RYDZYK HOCHSZTAPLER, TO KACAPY Z RATUSZA DAŁYBY MNÓSTWO KASY ALE NA IMPREZĘ NOWOROCZNĄ ZYDZĄ!!Z DRUGIEJ STRONY PLAC LITWESKI TO OBLEŚNY ZAKĄTEK O REMONCIE KTÓREGO NASI "WSPANIALI"K...DECYDENCI DEBATUJĄ OD LAT,TAK JAK O INNYCH INWESTYCJACH!!SZKODA GADAĆ, LUBLIN TO JEDNAK DNO,JA NA SZCZĘSCIE WYJEŻDZAM NA ŚWIĘTA!!MNIE TO P..!!
Avatar
STYX / 15 grudnia 2010 o 18:29
I jak corocznie główną atrakcją imprezy będą puste butelki po szampanie rzucane przez napier***oną gawiedź ! Że też nie ma na to ZOMO !
Avatar
STYX / 15 grudnia 2010 o 18:29
I jak corocznie główną atrakcją imprezy będą puste butelki po szampanie rzucane przez napier***oną gawiedź ! Że też nie ma na to ZOMO !
Avatar
bossi / 15 grudnia 2010 o 16:01
tak weselna kapele....zeby powiało wiochą w miescie wojewódzkim Zawsze sie znajda maruderzy..no takie to juz nasze miasto
Avatar
sylwestrowe_love / 11 grudnia 2013 o 22:32

Ja jakoś nie przepadam za takimi sylwestrami, wolę jednak uzbierać sobie trochę PLN-ów i pójść na jakiś bal

Ja idę do Sonatiny, nie mają drogo, a zapowiada się naprawdę..... szampańsko :D

jak ktoś zainteresowany to na sonatina.pl są szczegóły

Avatar
miki / 16 grudnia 2010 o 09:12
Brak słów pi..... żydy i tyle a z naszego lbn robi się po prostu wiocha i na tym zakończymy.Na zwykłej domówce będę miał lepszy balet .
Avatar
sf / 16 grudnia 2010 o 08:59
lepszy dobry dj niz wiejski zespol na zywo
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 o 08:11
[size="2"]" W tym roku urzędnicy wysupłali tylko 124 tys. PLN "[/size]

A w zeszłym tygodniu odchodzący Prezydent Wasilewski dał łącznie 670 tys. PLN nagród dla armii 1100 urzędasów lubelskiego ratusza.

[size="2"]Czyli, że Największa Wioska Unii Europejskiej - 350-tysięczny Lublin potańcuje sobie przy muzyce z komputerów i dyskietek oraz gramofonów i będzie kosztowało to podatnika aż 124 tys. PLN. [/size]
[size="2"]" W tym roku urzędnicy wysupłali tylko 124 tys. PLN "[/size]

A w zeszłym tygodniu odchodzący Prezydent Wasilewski dał łącznie 670 tys. PLN nagród dla armii 1100 urzędasów lubelskiego ratusza.

[size="2"]Czyli, że Największa Wioska Unii Europejskiej - 350-tysięczny Lublin potańcuje sobie przy muzyce z komputerów i dyskietek oraz gramofonów i będzie kosztowało to podatnika aż 124 tys. PLN. [/size] rozwiń
Avatar
Magda_23 / 15 grudnia 2010 o 21:26
Bez szału w tym roku w Lublinie.
Nie mogli się lepiej postarać?
To nawet Rzeszów ma o wiele lepszy program niż my. ->http://www.mmrzeszow.pl/artykul/jusis-makowiecki-novika-i-abradab-wystapia-w-sylwestra-na-rynku-w-rzeszowie-246985.html
Avatar
qwe / 15 grudnia 2010 o 20:32
[quote name='mosquito' timestamp='1292420796' post='406221']
Baw się, baw się elektoracie !
[/quote]


i tak też zamierzam:)
Avatar
antykopo / 15 grudnia 2010 o 18:38
JAKBY PRZYJECHAŁ KACZOR ALBO INNY PiSdzielec,LUB RYDZYK HOCHSZTAPLER, TO KACAPY Z RATUSZA DAŁYBY MNÓSTWO KASY ALE NA IMPREZĘ NOWOROCZNĄ ZYDZĄ!!Z DRUGIEJ STRONY PLAC LITWESKI TO OBLEŚNY ZAKĄTEK O REMONCIE KTÓREGO NASI "WSPANIALI"K...DECYDENCI DEBATUJĄ OD LAT,TAK JAK O INNYCH INWESTYCJACH!!SZKODA GADAĆ, LUBLIN TO JEDNAK DNO,JA NA SZCZĘSCIE WYJEŻDZAM NA ŚWIĘTA!!MNIE TO P..!!
Avatar
STYX / 15 grudnia 2010 o 18:29
I jak corocznie główną atrakcją imprezy będą puste butelki po szampanie rzucane przez napier***oną gawiedź ! Że też nie ma na to ZOMO !
Avatar
STYX / 15 grudnia 2010 o 18:29
I jak corocznie główną atrakcją imprezy będą puste butelki po szampanie rzucane przez napier***oną gawiedź ! Że też nie ma na to ZOMO !
Avatar
bossi / 15 grudnia 2010 o 16:01
tak weselna kapele....zeby powiało wiochą w miescie wojewódzkim Zawsze sie znajda maruderzy..no takie to juz nasze miasto
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 4

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!