środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Sypią się wiadukty w Lublinie. Utrudnienia dla kierowców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2014, 18:06
Autor: Dominik Smaga

Duże ograniczenia wprowadziło miasto na wiaduktach w al. Kompozytorów Polskich w Lublinie. Wszystko przez fatalny stan konstrukcji. Sypie się też most w ul. Głównej i wiadukt w ul. Grygowej, zagrożony jest most w ul. Fabrycznej.

Ograniczenia obowiązują na obu wiaduktach, którymi al. Kompozytorów Polskich biegnie w pobliżu ul. Oratoryjnej. W obydwu kierunkach można jechać nie szybciej, niż 30 km/h, a pojazdy jadące w stronę al. Solidarności mają do dyspozycji tylko prawy pas ruchu. Lewy pas trzeba było zamknąć, bo balustrada jest chwiejna i zapadł się krawężnik. W efekcie, gdyby jakiś samochód zjechał z jezdni, krawężnik nie byłby żadną przeszkodą. Auto uderzyłoby w barierkę, która mogłaby okazać się zbyt słaba. To nie wszystko. Pojazdy o masie większej, niż 15 ton muszą szukać sobie innej drogi. Jak na razie nie dotyczy to komunikacji miejskiej. Do utrudnień na wiaduktach kierowcy będą musieli się przyzwyczaić. I to na długo. - Ograniczenia będą obowiązywać aż do rozpoczęcia remontu - zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ale takich prac na razie w planach nie ma. Wiadomo tylko tyle, że roboty muszą się odbyć w przyszłym roku. Taka data znalazła się w zaleceniach eksperta po przeglądzie technicznym przeprowadzonym na przełomie lata i jesieni. Lista usterek jest dość długa: zapadnięte dojazdy, niestabilna balustrada, zdegradowana nawierzchnia. To kolejny przypadek, gdy ze względu na zły stan techniczny trzeba zamykać wiadukt. Wcześniej ograniczenia konieczne były w ciągu ul. Grygowej. Tu nad torami kolejowymi można przejechać tylko w jednym kierunku, wiadukt podtrzymują tymczasowe podpory i teoretycznie nic poza autami osobowymi nie powinno tu wjeżdżać. Osłabiony jest też most w ciągu ul. Fabrycznej przerzucony nad Czerniejówką. - Ostatni przegląd wykazał, że nie trzeba jeszcze wprowadzać ograniczeń w ruchu - mówi Kieliszek. W listopadzie trzeba było zamykać rozpadający się most na Czechówce w ciągu ul. Głównej. Tu Ratusz zdecydował się na budowę prowizorycznej przeprawy z podpór wypożyczonych od drogowców. Jakie są szanse na remont tych obiektów? Za najpilniejsze urzędnicy uznają odnowienie mostu na Fabrycznej, ale w tym roku prace się nie zaczną. Podobnie jest z ul. Grygowej. A w sprawie Głównej na razie krążą papiery, bo miasto chce się dowiedzieć, na jaką konstrukcję zgodzi się Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Aktualnie na Czechowie trwa przebudowa wiaduktów w ciągu al. Smorawińskiego nad wąwozem koło Orfeusza. W 2008 r. kontrolerzy wytknęli Ratuszowi, że wiadukty są źle odwodnione i dochodzi do korozji elementów zbrojenia. Niedawno północny wiadukt został rozebrany i jest wznoszony od podstaw.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin drogi wiadukty
marek
Karny Burak
aga
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marek
marek (18 lutego 2014 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co Komuna(taka wredna)wybudowała , te miernoty nie umieją utrzymać w normalnym stanie.Aby kasa do kiesy wpływała za NIC NIEROBIENIE

Rozwiń
Karny Burak
Karny Burak (17 lutego 2014 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Siema, na buraki nie ma siły! SM i UM w Lublinie problem złego parkowania mają, delikatnie mówiąc na liście "problemów nie pilnych". Trzeba sprawy wziąć w swoje ręce. Zrobiłem profil na FB Karny Burak, zamierzam każdego tygodnia poświęcić 1h swojego czasu i przebiec się po centrum naklejając nie roztropnym kierowcom naklejki Karnego Buraka (łagodna wersja karnego kut'sa). Akcja na kształt projektu StopCham w Moskwie, gdzie kilka osób w grzeczny sposób stara się wpłynąć na wyobraźnie zbyt sprytnych kierowców. Myślę, że grupie 3-5 osób (wiek, płeć, poglądy itp. nie są ważne) uda się co najmniej kilku kierowcom skutecznie wpłynąć na wyobraźnie. Ktoś chętny ? Metody legalnej "walki" naklejania na takie pojazdy są opisane w necie, nie będziemy pierwsi w PL. Liczę na pomoc :) 

Rozwiń
aga
aga (17 lutego 2014 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co tam, najważniejsze, że nowy stadion się buduje, reszta niech się wali, przecież są ważniejsze wydatki...

Rozwiń
jam ci to
jam ci to (17 lutego 2014 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to będzie problem - jak dojechać do nowego stadionu na jego huczne otwarcie i na setki imprez, które się tam będą odbywały
Rozwiń
Lutek
Lutek (17 lutego 2014 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzisiaj zauważyłem, że ul. Łęczyńska została "wyremontowana". Dzięki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!