piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

"Szacun na dzielni" nie podoba się radnym dzielnicowym. Neon nie powstanie?

Dodano: 13 czerwca 2016, 06:29
Autor: Dominik Smaga

Pod znakiem zapytania stanął plan zawieszenia neonowych napisów „Szacun na dzielni” i „Szacun na mieście” na wiadukcie kolejowym nad Drogą Męczenników Majdanka. – To kojarzy się z rynsztokowym językiem – protestuje grupa dzielnicowych radnych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wjeżdżających na Bronowice witałby napis „Szacun na dzielni”, wyjeżdżających żegnałby „Szacun na mieście”. Pomysł na takie neony zrodził się w głowie Szymona Pietrasiewicza z Centrum Kultury. – Kolej, do której należy wiadukt wstępnie się zgodziła – mówi Pietrasiewicz. W rozmowach uczestniczą władze miasta. – Dyrektor z Polskich Linii Kolejowych powiedział, że jeśli miasto to poprze i zarekomenduje, to kolej jest w stanie się zgodzić – mówi Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina.

Neony oburzyły za to sześciu członków Rady Dzielnicy Bronowice. Napisali do prezydenta oficjalny protest: „jesteśmy zdania, że forma tych napisów może wzbudzić pejoratywne konotacje kojarzące się z językiem wulgarnym, niewybrednym, wręcz rynsztokowym”. Pod listem podpisali się dzielnicowi radni: Danuta Bochniarz, Waldemar Czapczyński, Mariusz Grądzielewski, Hubert Obrusiewicz, Andrzej Szyszko i Grażyna Tutka.

Autorzy listu stwierdzają dalej (pisownia oryginalna), że: „Tego typu treści powinny wykazywać się z jednej strony poprawnością wyrazu gdyż będzie ona wizytówką Dzielnicy jak i całego Naszego Miasta. Dlatego wydajemy Naszą negatywną opinię o tej inwestycji licząc na zdrowy rozsądek decydentów, którzy przemyślą obrazoburczy jej charakter”.

Cytowany list nie jest oficjalnym stanowiskiem Rady Dzielnicy Bronowice, która liczy piętnastu członków. To właśnie stanowisko całej rady będzie decydujące dla sprawy neonów. – Projekt zostanie zrealizowany, jeśli uzyska oficjalne poparcie rady dzielnicy – przyznaje Komorski. Dodaje, że jeśli większość dzielnicowych radnych z Bronowic opowie się przeciw instalacji, to neonów na wiadukcie nie będzie.

– Udam się do rady dzielnicy i będę ją przekonywał – zapowiada Pietrasiewicz. – Wyjaśnię radnym, że niekoniecznie prawidłowo zrozumiany został ten projekt. Inną kwestią jest to, że możemy dojść do takich absurdów, że każda sztuka, np. instalacje festiwalu Open City, będzie musiała być zaakceptowana przez radę dzielnicy.

Mm
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mm
Mm (13 czerwca 2016 o 22:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To już przestaje być śmieszne. Pijaństwo i defekacje w centrum miasta nazywa się Nocą Kultury. Centrum Kultury zajmuje się organizacją nocnych dyskotek, a sztuką przez wielkie SZ okazują się napisy, których nawet na garażu nie uświadczy, bo przaśne, jak cholera. Wydawanie publicznego grosza na organizację ciekawych imprez czy instalacji ma sens, ale to badziewie, które nam się serwuje to przesada. Dobrze by było, gdyby w owej qulturze było przynajmniej odrobinę kultury i może troszkę mniej pociotków. Jakoś to lubelskie dziedziczenie talentów trąci mi prowincjonalnym nepotyzmem.
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2016 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy Szymek będzie siusiaki malował ? Jak na marszach ? Na swoim balkonie. Oczywiście za swoje a nie miejskie czy publiczne pieniądze.
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2016 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy Szymek będzie siusiaki malował ? Jak na marszach ?
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2016 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy Szymek będzie siusiaki malował ? Jak na marszach ?
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2016 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bardzo dobry neon, trzeba ostrzegać że za mostem kulturalnie w ryj dostać można. Taka kultura to ja rozumiem, kultura drobnych złodziejaszków i dresiarzy i kiboli. Pogratulować panu kreatywności.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!