Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2015 r.
9:50

Szarpał za łańcuch i tłukł psa plastikową rurką. Zwierzę trafiło do schroniska (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 32 A A

Kilka dni temu Lubelska Straż Ochrony Zwierząt dostała na swoją skrzynkę pocztową nagranie. Widać na nim, jak mężczyzna okłada psa plastikową rurką. Świadek i autor filmu twierdzi, że pies jest tak bity regularnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mężczyzna szarpie za łańcuch, na którym uwięziony jest pies, następnie wymierza dwa uderzenia plastikową rurką. Po chwili padają kolejne ciosy.

– Według człowieka, który dostarczył nam to nagranie, to nie był pojedynczy incydent, świadek widział to już trzy razy – mówi Marta Włosek z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt.

W środę członkowie LSOZ w towarzystwie policji odwiedzili mieszkańca os. Dziesiąta, który znęcał się nad zwierzęciem. – On i jego rodzina byli bardzo zdziwieni naszą wizytą. Mimo że powiedzieliśmy mu o nagraniu, mężczyzna się wypierał – opowiada Włosek. – Rodzina nie chciała oddać psa. Mówili, że został kupiony jako prezent dla dziecka.

Dziecko widać również na nagraniu. Według świadka przyglądało się całemu zajściu. – Jak to może wpłynąć na jego psychikę? – zastanawia się działaczka.

Jak twierdzi fundacja, plastikowa pałka, którą bito psa, służyła mu również do zabawy. Podczas środowej interwencji LSOZ i policji pies został zabrany właścicielowi. Zrobiono mu obdukcję i umieszczono w schronisku.

– Mimo ciągłego nagłaśniania tego typu spraw ciągle otrzymujemy sygnały o różnych przypadkach znęcania się nad psami. Ten stan będzie się utrzymywał dopóki osoby, które dręczą psy nie będą odpowiednio karane – mówi Włosek. – Obecnie większość spraw o znęcanie się nad zwierzętami kończy się umorzeniem, wyrokiem w zawiasach lub niską grzywną.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 07:53
Filmik mi nie działa D:
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 01:14
Bez dwóch zdań pies jest jakiś nienormalny. Być może właściciel miał z nim problemy i chciał na nim wymusić określone zachowania. Teraz jest wiele przypadków, że psy zaczynają gryźć ludzi bez żadnego powodu. Sam znam kilka takich przypadków. Jeden z nich to pies kundel lat 8 bez wyraźnego powodu wybiegł na ulicę i ugryzł dziecko w rękę (nigdy wcześniej tego nie zrobił). Drugi podobny przypadek inny pies który lubił obszczekiwać pijanych, ugryzł na ulicy trzeźwego w łydkę. Psy najwyraźniej też chorują na choroby psychiczne lub tak na nie wpływają spalane w elektrowni Wrotków śmieci, bo większość tych tematów dotyczy Wrotkowa oraz Dziesiątej. Czyli rejonu na którym śmiecia są spalane już od dłuższego czasu a mieszkańcy tych dzielnic duszą się i kaszlą nie wspominając o smrodzie za oknem. No ale skoro Prezydent bierze w łapę to widocznie można tak truć niektórych lublinian. Warto pamiętać iż spalane śmieci uwalniają do środowiska ponad 200 bardzo toksycznych substancji m.in. dwutlenek siarki, metale ciężkie, kadm, chlorowodór i cyjanowodór, kwas pruski (pianki poliuretanowej), kwas solny(w połączeniu z wodą), formaldehyd (sklejki), rakotwórcze dioksyny (worki na śmieci) itd itd.
Bez dwóch zdań pies jest jakiś nienormalny. Być może właściciel miał z nim problemy i chciał na nim wymusić określone zachowania. Teraz jest wiele przypadków, że psy zaczynają gryźć ludzi bez żadnego powodu. Sam znam kilka takich przypadków. Jeden z nich to pies kundel lat 8 bez wyraźnego powodu wybiegł na ulicę i ugryzł dziecko w rękę (nigdy wcześniej tego nie zrobił). Drugi podobny przypadek inny pies który lubił obszczekiwać pijanych, ugryzł na ulicy trzeźwego w łydkę. Psy najwyraźniej też chorują na choroby psychiczne lub tak na nie wpły... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 10:37
powinien dostać karę grzywny ze 4000-5000zł i zakaz trzymania zwierząt to by go nauczyło.A jeśli chodzi o karę więzienia to chyba było by za surowo moim zdaniem , może ten pies wczesniej kogoś ugryzł lub coś zrobił ,i moze dlatego właściciel postanowił na nim wyładować frustracje ,tego nam nie wiadomo ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca!!!!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 22:00
twarz na filmiku powinna byc pokazana,a nie zamazana ,i czego to uczy rodzic dziecka i dlaczego???!!! smutne :(
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:44
żeby tego dwunożnego śmiecia życie zutylizowało !!! i tego młodszego też !!! wielkie podziękowania autorowi nagrania że uratował tego psa przed kolejnymi latami cierpienia.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:41
ja go odwiedze ze swoimi pieseczkami ( amstaffy i kaukaz)-niech sie zamachnie jak taki gieroj ! spoko, w kagańcach będą :) na lancuch takiego i poszarpac a potem wp.... i zostawic w krzakach. w przypadkach kazdej przemocy wobec zwierzat czy ludzi powinna byc kara : jaku kuba bogu tak bog kubie, szybko by sie skonczyly takie wybryki. i jeszcze dziecku pokazuje!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 16:41
kiedyokrucienstwo wobec zwierzat zacznie byc karane jak za ludzi,tak samo czuja..w USA juz dawno na 90 lat skurw..poszedlby siedziec,polska jest 100 lat za murzynami jak tak ozna ,kiedy rzeznie i obozy koncentracyjne zostana zlikwidowane kto na to kase daje i jeszcze bierze za smierc zwierzat!! Wstyd mi,ze jestem Polka
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 16:13

Właśnie problem tkwi w tym, że tacy zwyrodnialcy zazwyczaj unikają kary a i nierzadko biorą sobie kolejne zwierzę i historia się powtarza, są tylko znacznie ostrożniejsi aby znowu nie wyszło na jaw co tak naprawdę robią.

Po co brać sobie zwierzę skoro się go aż tak nienawidzi? Zeby wyładowywać na nim swoją frustrację?  Takim zwyrodnialcom powinno się dożywotnio zakazywać trzymania zwierząt.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 16:13
Jakbym takiego gnoja złapała to powiesiłbym go za jaja na drzewie i patrzył jak go kruki zżerją!! Śmiałbym mu się prosto w twarz!!! Jak się stary pierdziel nie potrafi zająć zwierzęciem to po co takie prezenty robi dziecku? Niech sam sobie przywali w łeb, tylko czymś cięższym, żeby już nie powstał... Stary, zgniły i nikomu nie potrzebny cieć, który tylko zatruwa powietrze!!!! Ohhh Boże dlaczego tacy ludzie się rodzą??????!!!!!!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 15:55
widać, jak ten biedny pies się boi
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 07:53
Filmik mi nie działa D:
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 01:14
Bez dwóch zdań pies jest jakiś nienormalny. Być może właściciel miał z nim problemy i chciał na nim wymusić określone zachowania. Teraz jest wiele przypadków, że psy zaczynają gryźć ludzi bez żadnego powodu. Sam znam kilka takich przypadków. Jeden z nich to pies kundel lat 8 bez wyraźnego powodu wybiegł na ulicę i ugryzł dziecko w rękę (nigdy wcześniej tego nie zrobił). Drugi podobny przypadek inny pies który lubił obszczekiwać pijanych, ugryzł na ulicy trzeźwego w łydkę. Psy najwyraźniej też chorują na choroby psychiczne lub tak na nie wpływają spalane w elektrowni Wrotków śmieci, bo większość tych tematów dotyczy Wrotkowa oraz Dziesiątej. Czyli rejonu na którym śmiecia są spalane już od dłuższego czasu a mieszkańcy tych dzielnic duszą się i kaszlą nie wspominając o smrodzie za oknem. No ale skoro Prezydent bierze w łapę to widocznie można tak truć niektórych lublinian. Warto pamiętać iż spalane śmieci uwalniają do środowiska ponad 200 bardzo toksycznych substancji m.in. dwutlenek siarki, metale ciężkie, kadm, chlorowodór i cyjanowodór, kwas pruski (pianki poliuretanowej), kwas solny(w połączeniu z wodą), formaldehyd (sklejki), rakotwórcze dioksyny (worki na śmieci) itd itd.
Bez dwóch zdań pies jest jakiś nienormalny. Być może właściciel miał z nim problemy i chciał na nim wymusić określone zachowania. Teraz jest wiele przypadków, że psy zaczynają gryźć ludzi bez żadnego powodu. Sam znam kilka takich przypadków. Jeden z nich to pies kundel lat 8 bez wyraźnego powodu wybiegł na ulicę i ugryzł dziecko w rękę (nigdy wcześniej tego nie zrobił). Drugi podobny przypadek inny pies który lubił obszczekiwać pijanych, ugryzł na ulicy trzeźwego w łydkę. Psy najwyraźniej też chorują na choroby psychiczne lub tak na nie wpły... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 10:37
powinien dostać karę grzywny ze 4000-5000zł i zakaz trzymania zwierząt to by go nauczyło.A jeśli chodzi o karę więzienia to chyba było by za surowo moim zdaniem , może ten pies wczesniej kogoś ugryzł lub coś zrobił ,i moze dlatego właściciel postanowił na nim wyładować frustracje ,tego nam nie wiadomo ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca!!!!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 22:00
twarz na filmiku powinna byc pokazana,a nie zamazana ,i czego to uczy rodzic dziecka i dlaczego???!!! smutne :(
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:44
żeby tego dwunożnego śmiecia życie zutylizowało !!! i tego młodszego też !!! wielkie podziękowania autorowi nagrania że uratował tego psa przed kolejnymi latami cierpienia.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:41
ja go odwiedze ze swoimi pieseczkami ( amstaffy i kaukaz)-niech sie zamachnie jak taki gieroj ! spoko, w kagańcach będą :) na lancuch takiego i poszarpac a potem wp.... i zostawic w krzakach. w przypadkach kazdej przemocy wobec zwierzat czy ludzi powinna byc kara : jaku kuba bogu tak bog kubie, szybko by sie skonczyly takie wybryki. i jeszcze dziecku pokazuje!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 16:41
kiedyokrucienstwo wobec zwierzat zacznie byc karane jak za ludzi,tak samo czuja..w USA juz dawno na 90 lat skurw..poszedlby siedziec,polska jest 100 lat za murzynami jak tak ozna ,kiedy rzeznie i obozy koncentracyjne zostana zlikwidowane kto na to kase daje i jeszcze bierze za smierc zwierzat!! Wstyd mi,ze jestem Polka
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 16:13

Właśnie problem tkwi w tym, że tacy zwyrodnialcy zazwyczaj unikają kary a i nierzadko biorą sobie kolejne zwierzę i historia się powtarza, są tylko znacznie ostrożniejsi aby znowu nie wyszło na jaw co tak naprawdę robią.

Po co brać sobie zwierzę skoro się go aż tak nienawidzi? Zeby wyładowywać na nim swoją frustrację?  Takim zwyrodnialcom powinno się dożywotnio zakazywać trzymania zwierząt.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 16:13
Jakbym takiego gnoja złapała to powiesiłbym go za jaja na drzewie i patrzył jak go kruki zżerją!! Śmiałbym mu się prosto w twarz!!! Jak się stary pierdziel nie potrafi zająć zwierzęciem to po co takie prezenty robi dziecku? Niech sam sobie przywali w łeb, tylko czymś cięższym, żeby już nie powstał... Stary, zgniły i nikomu nie potrzebny cieć, który tylko zatruwa powietrze!!!! Ohhh Boże dlaczego tacy ludzie się rodzą??????!!!!!!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 15:55
widać, jak ten biedny pies się boi
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 7 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 3

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 14 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0