Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2013 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Szarpanina, bicie, kopanie. Są zarzuty dla policjantów

0 10 A A
Mężczyźni szarpali, bili, kopali, a nawet próbowali ugryźć w rękę policjantów z patrolu, który chcia
Mężczyźni szarpali, bili, kopali, a nawet próbowali ugryźć w rękę policjantów z patrolu, który chcia

Trzy lata więzienia grożą trzem policjantom z Lublina, którzy awanturowali się przed klubem w centrum miasta. Szarpali, bili, kopali, a nawet próbowali ugryźć w rękę policjantów z patrolu, który chciał ich uspokoić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do awantury doszło pod koniec stycznia. Trzech mężczyzn próbowało nocą wejść do jednego z lokali przy Krakowskim Przedmieściu. Byli pijani, więc ochroniarze nie chcieli ich wpuścić. Ci jednak nie zamierzali zrezygnować. – Krzyczeli, że oni przecież wchodzą wszędzie. Wymachiwali policyjnymi blachami – opowiadał nam jeden ze świadków wydarzeń.

Ktoś wezwał policję. Wówczas awanturujący się mężczyźni skierowali swoją agresję wobec interweniujących policjantów. Zostali przewiezieni na komisariat.

Okazało się, że to policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie: 41-letni Janusz S., 37-letni Grzegorz C. i 33-letni Paweł P.

Alkomat pokazał, że mają po ponad 1,5 promila alkoholu. Po ponad godzinie zostali odebrani przez członków swoich rodzin.

Żeby lubelscy prokuratorzy nie byli posądzani o stronniczość, sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. Napastnicy właśnie usłyszeli zarzuty. Wszyscy trzej za naruszenie nietykalności policjantów, choć w różny sposób. A dwaj dodatkowo za stosowanie wobec funkcjonariuszy gróźb, aby wymusić odstąpienie od zatrzymania.
Najwięcej zarzutów ma najmłodszy z zatrzymanych Paweł P. – Trzy z nich dotyczą naruszenia nietykalności policjantów – mówi Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Szarpał za mundur, potem w radiowozie uderzył jednego z nich w twarz, kopnął w klatkę piersiową, a drugiego usiłował ugryźć w rękę. Dodatkowo popychał i opluł funkcjonariusza. Czwarty zarzut dotyczy kierowania gróźb.

Janusz S. i Grzegorz C. odpowiedzą za szarpanie policjantów za mundury, ten drugi dodatkowo za groźby. – Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych czynów – mówi Syk-Jankowska.

Choć śledczy mają mocne dowody: zeznania poturbowanych policjantów i nagrania monitoringu z trzech kamer: klubu, przed którym rozgrywały się sceny, i dwóch z innych punktów na Krakowskim Przedmieściu.

Mężczyznom grozi do trzech lat więzienia. Policja prowadzi własne postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Norixon / 15 maja 2013 o 14:35
[quote name='i....' timestamp='1368452134' post='769443']
Hak im w srak. Znam takich dumnych z blachą. Powinni swiecić przykładem, ale to banda alkocholików. Myśla że im wszystko wolno... ale to nie komuna :]
[/quote]

A nasze społeczeństwo internetowe to banda analfabetów i prostaków. Alkoholik piszemu przez samo "H"!
Avatar
Stella / 14 maja 2013 o 08:49
[quote name='Hania' timestamp='1368513525' post='769754']
Wielu policjantów niestety nadużywa władzy, znęca się psychicznie i fizycznie nad osobami zatrzymanymi. Gwałt na studentce pokazał ich oblicze.
[/quote]PAŁA też człowiek,raz na jakiś czas mu stanie. hi.hi.hi
Avatar
Hania / 14 maja 2013 o 08:38
Wielu policjantów niestety nadużywa władzy, znęca się psychicznie i fizycznie nad osobami zatrzymanymi. Gwałt na studentce pokazał ich oblicze.
Avatar
lola / 13 maja 2013 o 20:56
To co ujawniają media jest kroplą w morzu. W rzeczywstości wiele tego typu lub podobnych spraw zamiatanych jest pod dywan, ale w tym przypadku byli postronni świadkowie których zapewne nie dało się "przekonać" do wersji polecanej przez podejrzanych. Nikt dziś nie mówi o awanturniku policjancie z Lublina który na ul,Głębokiej po pijanemu ubliżał swoim kolegom w mundurach, a którego szwagier komendant jednego z lubelskich komisariatów zabrał go i po 2 tygodniach sprawa ujrzała światło dzienne. Nie chodzi o prześladowanie policjantów, ale sprowadzenie niektórych na ziemię z obłoków w których się unoszą. Tych co osrywają ten szlachetny mundur należy eliminować bo oni srają na całe środowisko porządnych, uczciwych policjantów których jest większość.
To co ujawniają media jest kroplą w morzu. W rzeczywstości wiele tego typu lub podobnych spraw zamiatanych jest pod dywan, ale w tym przypadku byli postronni świadkowie których zapewne nie dało się "przekonać" do wersji polecanej przez podejrzanych. Nikt dziś nie mówi o awanturniku policjancie z Lublina który na ul,Głębokiej po pijanemu ubliżał swoim kolegom w mundurach, a którego szwagier komendant jednego z lubelskich komisariatów zabrał go i po 2 tygodniach sprawa ujrzała światło dzienne. Nie chodzi o prześladowanie policjantów,... rozwiń
Avatar
spokojny / 13 maja 2013 o 16:44
[size=3]"PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze zejść bo mają się za Bóg wie kogo. "
Oj kolego MS a nie pomyślałeś że się odgryzali bo najpierw ZOMOWCY zamiast rozmawiać od razu próbowali lać ?? [/size]
[size=3]Ciekaw jestem czy przypadkiem nie było tak że najpierw lali a później rozmawiali.... bo u tych z Prewencji nie jest to niestety normą (([/size]
[size=3]a może było tak że Pies gryzł z bólu ?? Nie zdziwiłbym się wcale (( Przypomina mi to obchody trzeciego maja z lat 80-tych wtedy też Zomo najpierw lało a później rozmawiało.......[/size]
[size=3]"PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze zejść bo mają się za Bóg wie kogo. "
Oj kolego MS a nie pomyślałeś że się odgryzali bo najpierw ZOMOWCY zamiast rozmawiać od razu próbowali lać ?? [/size]
[size=3]Ciekaw jestem czy przypadkiem nie było tak że najpierw lali a później rozmawiali.... bo u tych z Prewencji nie jest to niestety normą (([/size]
[size=3]a może było tak że Pies gryzł z b... rozwiń
Avatar
radny / 13 maja 2013 o 16:27
PAŁA to PAŁA sami się pozabijają, wojny nie trzeba !!!
Avatar
i.... / 13 maja 2013 o 15:35
Hak im w srak. Znam takich dumnych z blachą. Powinni swiecić przykładem, ale to banda alkocholików. Myśla że im wszystko wolno... ale to nie komuna :]
Avatar
ms / 13 maja 2013 o 15:17
[quote name='Aron' timestamp='1368449748' post='769425']
Pewnie polecą, bo sprawa zrobila sie medialna. Jeden blad i nie pracujesz.
[/quote]"Jednym błędem" nazwać można przeoczenie jakiejś czynności służbowej np. nie sporządzenie niezbędnego protokołu albo nieświadome pominięcie czegoś w notatce. To co odstawili oni to już sk......syństwo. PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze zejść bo mają się za Bóg wie kogo.
[quote name='Aron' timestamp='1368449748' post='769425']
Pewnie polecą, bo sprawa zrobila sie medialna. Jeden blad i nie pracujesz.
[/quote]"Jednym błędem" nazwać można przeoczenie jakiejś czynności służbowej np. nie sporządzenie niezbędnego protokołu albo nieświadome pominięcie czegoś w notatce. To co odstawili oni to już sk......syństwo. PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze... rozwiń
Avatar
xxx / 13 maja 2013 o 14:59
"To policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie :
41-letni Janusz S., 37-letni Grzegorz C. i 33-letni Paweł P.

Mężczyźni szarpali, bili, kopali, a nawet próbowali ugryźć w rękę policjantów z patrolu, który chciał ich uspokoić.

Alkomat pokazał, że mają po ponad 1,5 promila alkoholu.

Po ponad godzinie zostali odebrani przez członków swoich nagrania monitoringu z dwóch kamer klubu, przed którym rozgrywały się sceny, i dwóch z innych punktów na Krakowskim Przedmieściu"

... pies chciał pokąsać drugiego psa ? Świat się kończy.
A potem rodziny ich odebrały z komisariatu do domciu i położyły grzecznie w łóżeczkach.
"To policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie :
41-letni Janusz S., 37-letni Grzegorz C. i 33-letni Paweł P.

Mężczyźni szarpali, bili, kopali, a nawet próbowali ugryźć w rękę policjantów z patrolu, który chciał ich uspokoić.

Alkomat pokazał, że mają po ponad 1,5 promila alkoholu.

Po ponad godzinie zostali odebrani przez członków swoich nagrania monitoringu z dw... rozwiń
Avatar
Aron / 13 maja 2013 o 14:55
Pewnie polecą, bo sprawa zrobila sie medialna. Jeden blad i nie pracujesz.
Avatar
Norixon / 15 maja 2013 o 14:35
[quote name='i....' timestamp='1368452134' post='769443']
Hak im w srak. Znam takich dumnych z blachą. Powinni swiecić przykładem, ale to banda alkocholików. Myśla że im wszystko wolno... ale to nie komuna :]
[/quote]

A nasze społeczeństwo internetowe to banda analfabetów i prostaków. Alkoholik piszemu przez samo "H"!
Avatar
Stella / 14 maja 2013 o 08:49
[quote name='Hania' timestamp='1368513525' post='769754']
Wielu policjantów niestety nadużywa władzy, znęca się psychicznie i fizycznie nad osobami zatrzymanymi. Gwałt na studentce pokazał ich oblicze.
[/quote]PAŁA też człowiek,raz na jakiś czas mu stanie. hi.hi.hi
Avatar
Hania / 14 maja 2013 o 08:38
Wielu policjantów niestety nadużywa władzy, znęca się psychicznie i fizycznie nad osobami zatrzymanymi. Gwałt na studentce pokazał ich oblicze.
Avatar
lola / 13 maja 2013 o 20:56
To co ujawniają media jest kroplą w morzu. W rzeczywstości wiele tego typu lub podobnych spraw zamiatanych jest pod dywan, ale w tym przypadku byli postronni świadkowie których zapewne nie dało się "przekonać" do wersji polecanej przez podejrzanych. Nikt dziś nie mówi o awanturniku policjancie z Lublina który na ul,Głębokiej po pijanemu ubliżał swoim kolegom w mundurach, a którego szwagier komendant jednego z lubelskich komisariatów zabrał go i po 2 tygodniach sprawa ujrzała światło dzienne. Nie chodzi o prześladowanie policjantów, ale sprowadzenie niektórych na ziemię z obłoków w których się unoszą. Tych co osrywają ten szlachetny mundur należy eliminować bo oni srają na całe środowisko porządnych, uczciwych policjantów których jest większość.
To co ujawniają media jest kroplą w morzu. W rzeczywstości wiele tego typu lub podobnych spraw zamiatanych jest pod dywan, ale w tym przypadku byli postronni świadkowie których zapewne nie dało się "przekonać" do wersji polecanej przez podejrzanych. Nikt dziś nie mówi o awanturniku policjancie z Lublina który na ul,Głębokiej po pijanemu ubliżał swoim kolegom w mundurach, a którego szwagier komendant jednego z lubelskich komisariatów zabrał go i po 2 tygodniach sprawa ujrzała światło dzienne. Nie chodzi o prześladowanie policjantów,... rozwiń
Avatar
spokojny / 13 maja 2013 o 16:44
[size=3]"PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze zejść bo mają się za Bóg wie kogo. "
Oj kolego MS a nie pomyślałeś że się odgryzali bo najpierw ZOMOWCY zamiast rozmawiać od razu próbowali lać ?? [/size]
[size=3]Ciekaw jestem czy przypadkiem nie było tak że najpierw lali a później rozmawiali.... bo u tych z Prewencji nie jest to niestety normą (([/size]
[size=3]a może było tak że Pies gryzł z bólu ?? Nie zdziwiłbym się wcale (( Przypomina mi to obchody trzeciego maja z lat 80-tych wtedy też Zomo najpierw lało a później rozmawiało.......[/size]
[size=3]"PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze zejść bo mają się za Bóg wie kogo. "
Oj kolego MS a nie pomyślałeś że się odgryzali bo najpierw ZOMOWCY zamiast rozmawiać od razu próbowali lać ?? [/size]
[size=3]Ciekaw jestem czy przypadkiem nie było tak że najpierw lali a później rozmawiali.... bo u tych z Prewencji nie jest to niestety normą (([/size]
[size=3]a może było tak że Pies gryzł z b... rozwiń
Avatar
radny / 13 maja 2013 o 16:27
PAŁA to PAŁA sami się pozabijają, wojny nie trzeba !!!
Avatar
i.... / 13 maja 2013 o 15:35
Hak im w srak. Znam takich dumnych z blachą. Powinni swiecić przykładem, ale to banda alkocholików. Myśla że im wszystko wolno... ale to nie komuna :]
Avatar
ms / 13 maja 2013 o 15:17
[quote name='Aron' timestamp='1368449748' post='769425']
Pewnie polecą, bo sprawa zrobila sie medialna. Jeden blad i nie pracujesz.
[/quote]"Jednym błędem" nazwać można przeoczenie jakiejś czynności służbowej np. nie sporządzenie niezbędnego protokołu albo nieświadome pominięcie czegoś w notatce. To co odstawili oni to już sk......syństwo. PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze zejść bo mają się za Bóg wie kogo.
[quote name='Aron' timestamp='1368449748' post='769425']
Pewnie polecą, bo sprawa zrobila sie medialna. Jeden blad i nie pracujesz.
[/quote]"Jednym błędem" nazwać można przeoczenie jakiejś czynności służbowej np. nie sporządzenie niezbędnego protokołu albo nieświadome pominięcie czegoś w notatce. To co odstawili oni to już sk......syństwo. PeGoskiej szlachcie naje.....ało prądu w kitę i zaczęli rozstawiać po kątach "plebs" z OPP. Żałosne, może z tych kryminałków powinno trochę powietrze... rozwiń
Avatar
xxx / 13 maja 2013 o 14:59
"To policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie :
41-letni Janusz S., 37-letni Grzegorz C. i 33-letni Paweł P.

Mężczyźni szarpali, bili, kopali, a nawet próbowali ugryźć w rękę policjantów z patrolu, który chciał ich uspokoić.

Alkomat pokazał, że mają po ponad 1,5 promila alkoholu.

Po ponad godzinie zostali odebrani przez członków swoich nagrania monitoringu z dwóch kamer klubu, przed którym rozgrywały się sceny, i dwóch z innych punktów na Krakowskim Przedmieściu"

... pies chciał pokąsać drugiego psa ? Świat się kończy.
A potem rodziny ich odebrały z komisariatu do domciu i położyły grzecznie w łóżeczkach.
"To policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie :
41-letni Janusz S., 37-letni Grzegorz C. i 33-letni Paweł P.

Mężczyźni szarpali, bili, kopali, a nawet próbowali ugryźć w rękę policjantów z patrolu, który chciał ich uspokoić.

Alkomat pokazał, że mają po ponad 1,5 promila alkoholu.

Po ponad godzinie zostali odebrani przez członków swoich nagrania monitoringu z dw... rozwiń
Avatar
Aron / 13 maja 2013 o 14:55
Pewnie polecą, bo sprawa zrobila sie medialna. Jeden blad i nie pracujesz.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 0 0

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 2 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 13 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 12

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 19 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 16 9

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!