wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Szczeklik znowu komendantem policji

  Edytuj ten wpis

Władysław Szczeklik znowu wygrał. Tym razem sąd administracyjny uchylił rozkazy pozbawiające go funkcji szefa policji w Białej Podlaskiej.

Orzeczenie zapadło wczoraj. Szczeklik kwestionował decyzje komendanta wojewódzkiego i komendanta głównego. Obaj w 2001 roku odwołali go z funkcji szefa policji w Białej Podlaskiej. Decyzje zapadły zaraz po zatrzymaniu Szczeklika. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie doszedł do wniosku, że były niezgodne z prawem i obie uchylił.

– Odwoływano mnie w ekspresowym tempie, bez zasięgnięcia opinii prezydenta Białej Podlaskiej – mówi Szczeklik, który wysłuchał wczoraj w sądzie uzasadnienia wyroku. – Sąd podkreślił też, że powodem mojego odwołania były zarzuty, które są już nieaktualne.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarżyła Szczeklika o branie łapówek
od właściciela lombardu. Policjant na kilka miesięcy trafił do aresztu. Potem latami walczył o uniewinnienie i dobre imię. W ub. roku wyrok po jego myśli wydał Sąd Okręgowy w Lublinie.

Skrytykował prokuraturę za tendencyjne prowadzenie śledztwa. Szczeklik wrócił do pracy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ale jako zwykły policjant.

– Walczę o odzyskanie tego, co straciłem z powodu niesłusznego oskarżenia – mówi. – Teraz mój los jest w rękach przełożonych.

Jeśli wczorajsze orzeczenie się uprawomocni, Szczeklik będzie w takiej samej sytuacji, jak przed odwołaniem ze stanowiska. Formalnie zostanie na powrót komendantem policji w Białej Podlaskiej.

Komenda Główna może się odwołać od wczorajszego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Czy to zrobi, okaże się w najbliższych dniach. (dj)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gda
waserwaga
LBN
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gda
gda (18 października 2009 o 02:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O tym co za kreatury siedzą w prokuraturach dowiedziałem się w czasie prywatnej rozmowy 20 lat temu i przykład Pana Szczeklika to zaledwie czubek góry lodowej utworzonej w PRL i zalegalizowanej przy okrągłym stole. Niestety nie widać aby szybko to się zmieniło czego dowody co rusz dostarczają nam media. A o czym nie wiemy? Aż się włosy na głowie jeżą!
Rozwiń
waserwaga
waserwaga (14 października 2009 o 23:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak to sprawiedliwy wyrok i jako obywatel takiego też oczekiwałem -ale ktoś słusznie zauważył kto odpowie za prokuratorskie błędy ??? czy nie czas eliminować nieudolnych prokuratorów ? w końcu oni też powinni stać na straży prawa a jak widać nie wszyscy tak postępują dlatego odpowiedzialność powinien za błędy ponieść ten co rozpętał tą nagonkę !.
Rozwiń
LBN
LBN (14 października 2009 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://przymierzsie.pl/projekty/projekt83.php"]http://przymierzsie.pl/projekty/projekt83.php[/url] - zaglądaj codziennie, każdy Twój głos to szansa dla Lublina!
Rozwiń
~gość~
~gość~ (14 października 2009 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szczerze Panu gratuluje desperackiej walki o sprawiedliwość. W atmosferze plucia i nagonki na niewinnych ludzi budujace jest to, że prawda zawsze zwycięża. Innym zaszczutym przez podłość małych ludzi ( czasami trudno ich nazwać tym mianem) życzę wytrwałości w dochodzeniu prawdy. Z uznaniem chyle czoło przed Temidą która nie uległa kłamstwu, nagonce i podłości. Tak trzymać!!!!!!
Rozwiń
~gość~
~gość~ (14 października 2009 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Panie Szczeklik,brawo sąd!!!!! A kto i kiedy dobierze się do dupy prokuratorom za ich "owocną" pracę i byłym przełożonym?????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!