wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Szczęść Boże, szukam pracy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2006, 17:40

Poszukujemy kierowców, murarzy, ekonomistów - to tylko niektóre oferty pracy, o których można usłyszeć w kościele Dobrego Pasterza.

Oryginalne ogłoszenia parafialne trafiają do wiernych za sprawą zespołu do spraw bezrobotnych, który działa przy kościele.

Najwięcej osób szukających pracy pojawia się w kancelarii parafialnej w środę po mszy świętej, między godz. 19 a 20. Wtedy dyżurują członkowie zespołu. Zainteresowani wypełniają ankietę opisującą wykształcenie, doświadczenie zawodowe i to, gdzie chcieliby pracować. Mogą tu przyjść zarówno szukający pracy, jak i ci, którzy chcą dać zatrudnienie. Zgłosiło się już ponad stu bezrobotnych. Część z nich już znalazła pracę. - Wiem o tym, bo odwiedzają mnie i dają znać, co teraz robią - cieszy się Florian Gruca, proboszcz parafii Dobrego Pasterza.
- W sumie jest ich ponad 30 - dodaje Jadwiga Gach, jedna z czterech osób z zespołu dla bezrobotnych. - Między innymi pracują jako ławnicy, modele do pozowania dla studentów i pracowników malarstwa.
Pracę z zespołu dostał też pan Stanisław z Czechowa. - Zostałem zatrudniony w studium plastycznym jako "złota rączka” - mówi.
Ksiądz Gruca wciąż czeka na nowe oferty pracy. Nie tylko od swoich parafian. - Jeśli tylko ktoś chciałby kogoś zatrudnić, to bardzo chętnie przedstawimy jego propozycje - zapewnia proboszcz.
Ostatnio proboszcz wpadł na kolejny pomysł, by pomóc tym, którzy nie mają zatrudnienia. - Osoby bezrobotne często nie potrafią otrząsnąć się z tego stanu. Dlatego zorganizowaliśmy spotkania z psychologiem - dodaje proboszcz.
Do współpracy z parafią włączyła się Fundacja Aktywności Obywatelskiej. Wraz z księdzem proboszczem postanowiła ruszyć z programem "Droga do pracy”. - Bo ogłoszenia duszpasterskie to najlepsza metoda rekrutacji - mówi Anna Maciąg-Pazik, członek zarządu tej fundacji. - Dzięki nim możemy dotrzeć i pomóc większej liczbie osób.

Do pierwszej tury programu zwerbowano dziesięć osób. Na terenie parafii odbywają się specjalne warsztaty. Dziesięć godzin doradztwa obejmuje konsultacje psychologiczne, zawodowe, społeczne, prawne. Oprócz tego, bezrobotni uzyskują pomoc w szukaniu ofert pracy, uczą się pisać CV, listy motywacyjne, przygotowują się do rozmów kwalifikacyjnych. Oczywiście, bezpłatnie. Fundacja daje też uczestnikom programu 3-miesięczny bilet MPK na wszystkie linie. Tak, aby każdy mógł swobodnie poruszać się po Lublinie w celu znalezienia pracy. W grudniu rozpocznie się nabór do drugiego etapu projektu. Chętni już mogą zgłaszać się do fundacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!