sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Tu się nie da mieszkać! – bulwersują się mieszkańcy Lwowskiej 6 – Szczury są w piwnicach i na klatkach, a w mieszkaniach pełno prusaków.


U dołu pasaż handlowy, wyżej cztery piętra z mieszkaniami. Z zewnątrz widać, że administracja nie dba o blok przy Lwowskiej. – To prawda! – przytakują mieszkańcy – O wszystko musimy prosić, a i tak nasze zabiegi na nic się zdają.
Blokiem administruje Zakład Obsługi Nieruchomości „Admina”. Mieszkańcy narzekają na zniszczone klatki i na brak remontu wewnątrz budynku. Ale nie to jest najgorsze, przyznają zgodnie.
– Aż wstyd się przyznać, ale nasz blok aż roi się od szczurów i insektów – żali się Gabriela Cyprysiak, mieszkanka Lwowskiej 6. – Walczymy z nimi już od wielu lat.
– Administracja zostawiła nas samych. Jak my mamy sobie z tym poradzić – załamuje ręce Wiesława Latkowska.
Przedstawiciele „Adminy” twierdzą, że nic o szczurach nie wiedzą. – Żadnych zgłoszeń nie było. Ale teraz na pewno zajmiemy się problemem mieszkańców – zapewnia Ewa Spaczyńska, pracownik działu technicznego i członek zarządu „Adminy”.
Mieszkańcy twierdzą, że zgłaszali całą sprawę już kilkukrotnie do administracji.
– To nieprawda, że nic nie wiedzą. Przecież my te szczury mamy już kilka lat. Zawsze chodzimy i zgłaszamy. Ale mówią nam, że to nie ich problem – denerwują się mieszkańcy.
Ludzie z ul. Lwowskiej winią za wychodzące zewsząd szczury i prusaki bar „Kaprys”.
– To stamtąd te robaki do nas przechodzą – mówi pani Gabriela wskazując na bar. – Sama widziałam, jak chowali do piwnicy ziemniaki. A po workach chodziły prusaki i szczury. To skandal! Potem to wszystko przechodzi do nas.
Inspekcja sanitarna twierdzi, że sprawdzają stan higieny w jadłodajni. – „Kaprys” kontrolujemy rutynowo co jakiś czas. Do tej pory nie było problemów z insektami i gryzoniami – zapewnia Barbara Tłuczkiewicz, dyrektor Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Lublinie. – Ale w związku z obawami mieszkańców bloku, kontrole powtórzymy. W piątek będą znane jej wyniki.
Ale na wizytę inspektorów w ich budynku lokatorzy nie mogą liczyć.
– Problem muszą zgłosić administracji. My możemy tylko nadzorować jej działania – dodaje dyrektor Tłuczkiewicz. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!