środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

"Szkoła dobrych praktyk": Akcja kuratorium i Dziennika Wschodniego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2011, 20:03

Uczniowie i nauczyciele SP 3 w Lublinie organizują konkurs "Mały ratownik w akcji”. <br />
Do nauki pierw
Uczniowie i nauczyciele SP 3 w Lublinie organizują konkurs \"Mały ratownik w akcji”.
Do nauki pierw

Wspólne zajęcia z domami dziecka, kluby wolontariatu, wymiany młodzieży czy warsztaty pierwszej pomocy. To wszystko dzieje się w szkołach w naszym regionie, choć nie wszyscy o tym wiedzą. Teraz chcemy o tym powiedzieć.

Zapraszamy szkoły z całego województwa lubelskiego do chwalenia się tym, co nauczyciele i uczniowie robią poza lekcjami. Do pokazania pomysłów, które mogłyby wprowadzić także inne szkoły.

– Warto dzielić się doświadczeniami, wymieniać się pomysłami, nawiązywać współpracę z innymi. Po to, by samemu się rozwijać, by zmieniać swoją szkołę i uniknąć błędów innych – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

– Zależy nam na tym, żeby szkoła była nie tylko miejscem, w którym uczniowie zdobywają wiedzę. Ale też, żeby mogli rozwijać tam swoje pasje, dodatkowe umiejętności. Żeby chodzili na zajęcia z ochotą i przyjemnością – dodaje Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

Właśnie tym nasza akcja różni się od innych. – Chciałbym, aby zgłoszenia do tej akcji nie były tylko wykazem czy bazą danych – podkreśla kurator. – Ale by przyczyniły się do otwarcia szkół na współpracę między sobą. Żeby miały możliwość i narzędzie do wymiany informacji, przykładów dobrej praktyki. I w efekcie mogły podnosić jakość i poziom nauczania.

Można zgłaszać wszystkie działania: organizacyjne, dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze, które przynoszą korzyści szkołom czy przedszkolom. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej kuratorium i opisać swój pomysł.

Pierwsze przykłady już są. II Liceum w Lubartowie organizuje Szkolny Klub Wolontariatu. III Liceum w Biłgoraju chce współpracować z domem dziecka. Zespół Szkół w Dorohusku planuje polsko-ukraińską wymianę młodzieży. A Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie już na marzec szykuje konkurs dla uczniów lubelskich szkół "Mały ratownik w akcji”.

– Wspólnie z Czerwonym Krzyżem chcemy uczyć dzieci pierwszej pomocy – zapowiada Urszula Wesołowska, dyrektor SP nr 3 w Lublinie. – Te umiejętności są niezwykle potrzebne w życiu.
Robicie w swoich szkołach podobne rzeczy? Powiedzcie nam o tym, żeby i inny mogli skorzystać z dobrych praktyk. – Ta akcja idealnie wpisuje się w prowadzony przez nas od kilku lat program "Szkoła bez przemocy” – podkreśla K. Wiejak. – W jednej i drugiej chodzi o to, żeby pokazywać najlepsze pomysły szkół, które mogą być wzorem dla innych.

Najciekawsze przykłady zostaną zamieszczone na stronie internetowej kuratorium i na łamach Dziennika Wschodniego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pupil
mira
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pupil
pupil (25 lutego 2011 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba nie ma szkoły, w której by się nie działo nic poza lekcjami, i to nie tylko teraz, gdy wprowadzono dla nauczycieli karciane godziny, ale np. w mojej szkole - od zawsze nauczyciele coś organizowali dla nas. Tylko nie bardzo wiem po co tym się chwalić. Chyba, że chodzi o przyciągnięcie kandydatów do szkół.
Rozwiń
mira
mira (25 lutego 2011 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie niepubliczne gimnazjum polecacie i dlaczego?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!