poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Szkoła i rodzice wybrali patrona, ale PiS się nie podoba

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2014, 19:38
Autor: Dominik Smaga

Czy Dzieci Zjednoczonej Europy to odpowiedni patron placówki dla niepełnosprawnych dzieci? Ostra dyskusja na ten temat zapowiada się w czwartek w Radzie Miasta

Powodem jest złożony przez prezydenta miasta projekt uchwały nadającej takie imię Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 2 działającemu przy ul. Głuskiej. Takiego patrona zażyczył sobie sam ośrodek. - Spośród wielu zgłoszonych propozycji, w czerwcu 2010 r., cała społeczność szkolna dokonała wyboru patrona - pisze Danuta Wach, dyrektor SOSW nr 2 w uzasadnieniu wniosku o nadanie takiego imienia. Stwierdza też, że "szkoła bez imienia to jak człowiek bez nazwiska”. - Patron naszego ośrodka nada kierunek pracy wychowawczej nad kształtowaniem więzi z ojczystym krajem, regionem i Europą - pisze Wach. - Patron zbiorowy pomoże nam przygotowywać uczniów do życia w społeczeństwie zjednoczonej Europy. Dyrektorka zapowiada też, że ośrodek będzie współpracować z czterema innymi szkołami w Polsce, które już noszą imię Dzieci Zjednoczonej Europy i planuje nawiązać kontakty ze szkołami specjalnymi innych krajów kontynentu. O takiego patrona prosiła nie tylko dyrektorka. Uchwałę w tej sprawie na początku marca podjęła też rada pedagogiczna oraz - jednogłośnie - rada rodziców. PiS: Taki patron to nie patron Ale opozycja nie chce słyszeć o takim patronie. - Takie imię nic za sobą nie niesie - pisze na swojej stronie Sylwester Tułajew, szef klubu radnych PiS. - Jakie wartości prezentuje taki patron i czy w ogóle można mówić w tym przypadku o patronie? Jaki jest to wzór do naśladowania? Zdaniem Tułajewa placówka dla niepełnosprawnych uczniów powinna mieć patrona, który będzie wzorem do naśladowania przede wszystkim dla rodziców i nauczycieli. - Patronem powinien być szlachetny człowiek, znany z pięknej pracy na rzecz niepełnosprawnych dzieci - stwierdza Tułajew. O wycofanie projektu uchwały z obrad wystąpiła już do prezydenta Komisja Oświaty i Wychowania działająca w Radzie Miasta. Kubusiowi się udało Dziewięć lat temu kontrowersje budziła prośba zgłoszona przez przedszkole nr 33, które za patrona chciało mieć Kubusia Puchatka. Ostatecznie na sesji nie było żadnej dyskusji w tej sprawie, nikt nie głosował przeciw misiowi, a tylko jeden radny się wstrzymał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: edukacja
ses
ŁOWCA SKÓR
obiektywny
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ses
ses (11 kwietnia 2014 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wiem jaki głos oddać w sondzie ponieważ ani to dobry patron dla szkoły, ani PIS racji nie ma :P

Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (10 kwietnia 2014 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PiSiory zamiast zająć się łapaniem tego swojego wyimaginowanego gendera zaczęły wizytować szkoły i zatruwać w nich atmosferę, brawo!

JUDE ???

Rozwiń
obiektywny
obiektywny (10 kwietnia 2014 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Patrzę w wyszukiwarce i jest już kilka szkół w Polsce o takim imieniu. Jak to jest? Tam sie podobalo, tu nie. Widocznie mają mniej pisiorów w radzie miasta. A swoją droga, czy dotacjami z Unii też się brzydzą?

Rozwiń
Karola
Karola (10 kwietnia 2014 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żenada... PiS juz chyba nie ma w ogóle pomysłu na siebie, więc stosuje metodę: nieważne co i jak, ważne by się sprzeciwić, oburzyć, pokrzyczeć i krzyżem pomachać. Co im taki patron przeszkadza??? Polska należy do UE a na zachodzie tolerancja dla osób niepełnosprawnych jest znacznie większa, więc powinnyśmy się tej tolerancji od zachodu uczyć. Uważam że szkoła wybrała sobie dobre imię, tym bardziej, że rodzice dzieci tam uczęszczających głosowali jednogłośnie.
Rozwiń
ala
ala (10 kwietnia 2014 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zgroza taki patron!!!! Nazwać imieniem "tułajewa" (mała litera celowa). Żenada

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!