Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Szkoły wywiesiły listy przyjętych. W Zamoyu 780 chętnych na 256 miejsc

Autor: Zdjęcie autora (AA)
65 45 A A

Szkoły ponadgimnazjalne wywiesiły w czwartek listy osób przyjętych. W II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie chętnych było wielu, nie tylko z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na 256 miejsc zgłosiło się blisko 780 osób - podaje Ryszard Kowal, dyrektor II LO w Lublinie. - Liczba punktów, którą trzeba było mieć aby zostać naszymi uczniami jest uzależniona od profilu klasy. Najmniej - 130 wystarczyło by dostać się do klasy humanistycznej. Prym wiodły klasy o profilach ścisłych i biologiczno-chemiczne. Tutaj trzeba mieć 161 punktów.

Po upublicznieniu list nie wszyscy kandydaci wychodzili z budynku szkoły z zadowoloną miną. - Bardzo denerwowałam się tymi wynikami, niestety nie udało się. Nie dostałam się do klasy o profilu biologiczno-chemicznym - mówi Róża z Włodawy, którą wczoraj spotkaliśmy w Zamoyu (na zdjęciu). - Jeśli nie przejdę drugiej rekrutacji, to pójdę do innej szkoły.

Do piątku kandydaci muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej placówce. Powinni dostarczyć do sekretariatów szkół oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum, oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego i inne wymagane dokumenty.

W poniedziałek szkoły ponadgimnazjalne opublikują listy osób przyjętych i poinformują o wolnych miejscach. Wtedy też ruszy rekrutacja uzupełniająca. Także w poniedziałek listy przyjętych opublikują gimnazja.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 17:10
Dostalam sie :D
Avatar
Nika / 27 marca 2015 o 19:59

Ja chce do zamoya :( Nadal jest tak strasznie? Trochę się cykam... Przestraszyliście mnie... 

Avatar
aaa / 14 grudnia 2014 o 12:47

Dla mnie to najlepsza szkoła w Lublinie. Dobrzy nauczyciele, świetni ludzie i fantastyczna klasa. I tyle się dzieje. To szkoła, która wymaga ale jednocześnie zapewnia DUŻO rozrywki i ciekawych wydarzeń. Naprawdę polecam. A te złe opinie są w większości nieprawdziwe. 

Avatar
Zdezorientowana / 10 lipca 2014 o 11:41

Właśnie dostałam się do klasy o profilu humanistycznym do Zamoya. Czy może wie ktoś jaka atmosfera panuje w tej szkole i jacy są nauczyciele? Bardzo proszę o obiektywne odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie będę zawiedziona wyborem tej szkoły.Czy w tej szkole naprawdę trzeba uczyć się po nocach? Czy jest czas dla siebie?

Avatar
Gość / 5 lipca 2014 o 16:20

Ogólnie, pchanie się w nauki humanistyczne to niezbyt mądry pomysł.

Dla kogoś kto jest humanistą, to dobry pomysł. Więc się nie wymądrzaj, bo akurat z przedmiotów humanistycznych jestem najlepsza

Avatar
K / 4 lipca 2014 o 22:41
Klasa humanistyczna w Zamoyu? Super, ale nauczycielka od matmy, ktora uczy klasy WSZYSTKIE klasy humanistyczne w Zamoyu...porazka. Pozdrawiam
Avatar
Drugoklasistka / 4 lipca 2014 o 22:25

Ostatnio nad Zamoyem coraz więcej niepochlebnych opinii, a większość z nich niestety bierze się z plotek, które w zastraszającym tempie się namnażają.

Mój brat był uczniem tej szkoły około 9lat temu i wtedy także zdarzali się nauczyciele, którym było nie tylko brak pasji, ale i sposobu przekazywania swojej wiedzy. Moja opinia w tamtym czasie była tylko jedna "Pójdę do każdej szkoły, tylko żeby to nie był Zamoy". Jednak los chciał, że testy gimnazjalne poszły mi dość dobrze, a marzyłam o profilu biol-chem praktycznie od zawsze, więc stanęłam przed trudnym wyborem. Unia - nacisk na profile humanistyczne, Staszic - pełno olimpijczyków, klasa IB i opinie, że bez korków nie przeżyje nawet pierwszego semestru i właśnie Zamoy - nacisk na przedmioty ścisłe ( w tym biologie i chemię). Odrzuciłam dwie pierwsze szkoły i złożyłam podanie właśnie do II LO.

Dostałam się i tutaj pojawiły się pierwsze wątpliwości - jak będzie? czy sobie poradzę? jakich spotkam tam ludzi? Na szczęście już w pierwszym miesiącu nauki wszystkie obawy poszły w zapomnienie. Klasa okazała się świetna, naprawdę mili ludzie z którymi można pogadać na wiele tematów. Oczywiście klasy mogłyby być mniejsze, ale akurat klasy o moim profilu są wręcz oblegane, więc nie dziwi mnie tak liczba uczniów. Kilku nauczycieli celowo chciało nas "nastraszyć", żebyś wzięli się do nauki, ale potem dało się ich wyczuć z którym, na ile można sobie pozwolić.

Teraz po roku nauki, siedzenia po nocach i dużej ilości stresu wybrałabym tą szkołę ponownie. Mimo wszystko, wiedziałam na co się pisze idąc do niej. Z opowiadań moich znajomych co oni robią na lekcjach, nawet w połowie nie równało się temu, co my robimy i szczerze mówiąc wole uczyć się teraz, gdy mam na to czas, niż siedzieć na lekcjach nudząc się ;) Kilku z moich nauczycieli wymieniłabym od razu, ale za to panie od biologii i chemii (czyli przedmiotów najbardziej mi potrzebnych) są niezastąpione!

Nie można zapomnieć o atmosferze. Jeśli odpowiednio szybko się zorientujemy to pracy dla osób ambitnych i kreatywnych jest pełno. W drugim semestrze nie było miesiąca, żeby coś się nie działo. I nie warto straszyć przyszłych uczniów, bo niepotrzebnie wyrobią sobie negatywną opinię. A dodatkowo starego dyrektora już nie ma, więc może być już tylko lepiej! ;)

Ostatnio nad Zamoyem coraz więcej niepochlebnych opinii, a większość z nich niestety bierze się z plotek, które w zastraszającym tempie się namnażają.

Mój brat był uczniem tej szkoły około 9lat temu i wtedy także zdarzali się nauczyciele, którym było nie tylko brak pasji, ale i sposobu przekazywania swojej wiedzy. Moja opinia w tamtym czasie była tylko jedna "Pójdę do każdej szkoły, tylko żeby to nie był Zamoy". Jednak los chciał, że testy gimnazjalne poszły mi dość dobrze, a marzyłam o profilu biol-chem praktycznie od zawsze, wię... rozwiń

Avatar
Marta / 4 lipca 2014 o 21:38

Zamoy to najlepsza szkoła ever!!!!!!!!!!

Avatar
pierdzik / 4 lipca 2014 o 21:20

Nie chcę Cię martwić, ale human w Zamoyu to najgorszy możliwy pomysł.

Ogólnie, pchanie się w nauki humanistyczne to niezbyt mądry pomysł.

Avatar
Mońka / 4 lipca 2014 o 20:28

Ty jeszcze nie wiesz, o czym mówisz :) Ludzi z zapałem nie brakuje, tylko potem zostają po nich kłębki nerwów. Życzę Ci abyś z takim samym podejściem ukończyła tę szkołę.

Ja ukończyłam Zamoya rok temu i nie wydaje mi się, abym była kłębkiem nerwów. Bywało ciężko, owszem, ale wiedziałam na co się piszę i osoby, które wybierają tę szkołę pewnie też to wiedzą. Przecież nie wybierają szkoły z przypadku.

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 17:10
Dostalam sie :D
Avatar
Nika / 27 marca 2015 o 19:59

Ja chce do zamoya :( Nadal jest tak strasznie? Trochę się cykam... Przestraszyliście mnie... 

Avatar
aaa / 14 grudnia 2014 o 12:47

Dla mnie to najlepsza szkoła w Lublinie. Dobrzy nauczyciele, świetni ludzie i fantastyczna klasa. I tyle się dzieje. To szkoła, która wymaga ale jednocześnie zapewnia DUŻO rozrywki i ciekawych wydarzeń. Naprawdę polecam. A te złe opinie są w większości nieprawdziwe. 

Avatar
Zdezorientowana / 10 lipca 2014 o 11:41

Właśnie dostałam się do klasy o profilu humanistycznym do Zamoya. Czy może wie ktoś jaka atmosfera panuje w tej szkole i jacy są nauczyciele? Bardzo proszę o obiektywne odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie będę zawiedziona wyborem tej szkoły.Czy w tej szkole naprawdę trzeba uczyć się po nocach? Czy jest czas dla siebie?

Avatar
Gość / 5 lipca 2014 o 16:20

Ogólnie, pchanie się w nauki humanistyczne to niezbyt mądry pomysł.

Dla kogoś kto jest humanistą, to dobry pomysł. Więc się nie wymądrzaj, bo akurat z przedmiotów humanistycznych jestem najlepsza

Avatar
K / 4 lipca 2014 o 22:41
Klasa humanistyczna w Zamoyu? Super, ale nauczycielka od matmy, ktora uczy klasy WSZYSTKIE klasy humanistyczne w Zamoyu...porazka. Pozdrawiam
Avatar
Drugoklasistka / 4 lipca 2014 o 22:25

Ostatnio nad Zamoyem coraz więcej niepochlebnych opinii, a większość z nich niestety bierze się z plotek, które w zastraszającym tempie się namnażają.

Mój brat był uczniem tej szkoły około 9lat temu i wtedy także zdarzali się nauczyciele, którym było nie tylko brak pasji, ale i sposobu przekazywania swojej wiedzy. Moja opinia w tamtym czasie była tylko jedna "Pójdę do każdej szkoły, tylko żeby to nie był Zamoy". Jednak los chciał, że testy gimnazjalne poszły mi dość dobrze, a marzyłam o profilu biol-chem praktycznie od zawsze, więc stanęłam przed trudnym wyborem. Unia - nacisk na profile humanistyczne, Staszic - pełno olimpijczyków, klasa IB i opinie, że bez korków nie przeżyje nawet pierwszego semestru i właśnie Zamoy - nacisk na przedmioty ścisłe ( w tym biologie i chemię). Odrzuciłam dwie pierwsze szkoły i złożyłam podanie właśnie do II LO.

Dostałam się i tutaj pojawiły się pierwsze wątpliwości - jak będzie? czy sobie poradzę? jakich spotkam tam ludzi? Na szczęście już w pierwszym miesiącu nauki wszystkie obawy poszły w zapomnienie. Klasa okazała się świetna, naprawdę mili ludzie z którymi można pogadać na wiele tematów. Oczywiście klasy mogłyby być mniejsze, ale akurat klasy o moim profilu są wręcz oblegane, więc nie dziwi mnie tak liczba uczniów. Kilku nauczycieli celowo chciało nas "nastraszyć", żebyś wzięli się do nauki, ale potem dało się ich wyczuć z którym, na ile można sobie pozwolić.

Teraz po roku nauki, siedzenia po nocach i dużej ilości stresu wybrałabym tą szkołę ponownie. Mimo wszystko, wiedziałam na co się pisze idąc do niej. Z opowiadań moich znajomych co oni robią na lekcjach, nawet w połowie nie równało się temu, co my robimy i szczerze mówiąc wole uczyć się teraz, gdy mam na to czas, niż siedzieć na lekcjach nudząc się ;) Kilku z moich nauczycieli wymieniłabym od razu, ale za to panie od biologii i chemii (czyli przedmiotów najbardziej mi potrzebnych) są niezastąpione!

Nie można zapomnieć o atmosferze. Jeśli odpowiednio szybko się zorientujemy to pracy dla osób ambitnych i kreatywnych jest pełno. W drugim semestrze nie było miesiąca, żeby coś się nie działo. I nie warto straszyć przyszłych uczniów, bo niepotrzebnie wyrobią sobie negatywną opinię. A dodatkowo starego dyrektora już nie ma, więc może być już tylko lepiej! ;)

Ostatnio nad Zamoyem coraz więcej niepochlebnych opinii, a większość z nich niestety bierze się z plotek, które w zastraszającym tempie się namnażają.

Mój brat był uczniem tej szkoły około 9lat temu i wtedy także zdarzali się nauczyciele, którym było nie tylko brak pasji, ale i sposobu przekazywania swojej wiedzy. Moja opinia w tamtym czasie była tylko jedna "Pójdę do każdej szkoły, tylko żeby to nie był Zamoy". Jednak los chciał, że testy gimnazjalne poszły mi dość dobrze, a marzyłam o profilu biol-chem praktycznie od zawsze, wię... rozwiń

Avatar
Marta / 4 lipca 2014 o 21:38

Zamoy to najlepsza szkoła ever!!!!!!!!!!

Avatar
pierdzik / 4 lipca 2014 o 21:20

Nie chcę Cię martwić, ale human w Zamoyu to najgorszy możliwy pomysł.

Ogólnie, pchanie się w nauki humanistyczne to niezbyt mądry pomysł.

Avatar
Mońka / 4 lipca 2014 o 20:28

Ty jeszcze nie wiesz, o czym mówisz :) Ludzi z zapałem nie brakuje, tylko potem zostają po nich kłębki nerwów. Życzę Ci abyś z takim samym podejściem ukończyła tę szkołę.

Ja ukończyłam Zamoya rok temu i nie wydaje mi się, abym była kłębkiem nerwów. Bywało ciężko, owszem, ale wiedziałam na co się piszę i osoby, które wybierają tę szkołę pewnie też to wiedzą. Przecież nie wybierają szkoły z przypadku.