sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Szmuglowali narkotyki z Holandii przez Lublin

Dodano: 14 grudnia 2012, 20:38
Autor: (PAP)

25 osób obejmuje akt oskarżenia w sprawie sprowadzania narkotyków z Holandii do Polski i handlowania nimi, który skierowała do sądu lubelska Prokuratura Okręgowa. Łącznie oskarżonym postawiono 78 zarzutów.

"Zarzuty te dotyczą wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości marihuany z Holandii do Polski w latach 2003 - 2011 oraz uczestnictwa w obrocie marihuaną, amfetaminą i haszyszem w latach 2010 - 2012 na terenie Lublina, Krakowa i Mogilna (woj. kujawsko–pomorskie)” – poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Jak dodała, oskarżeni dokonywali przestępstw działając ze sobą w różnych konfiguracjach, nie wszyscy się znali, znaczna część z nich pełniła rolę dilerów narkotykowych. Osiem osób jest obecnie tymczasowo aresztowanych. Akt oskarżenia liczy blisko 150 stron.

Głównymi oskarżonymi tej sprawie są 35-letni Adam Ł. i 27-letni Fabian S, którzy sprowadzali narkotyki z Holandii i organizowali ich sprzedaż w Polsce.

Zatrzymano ich w styczniu tego roku. W samochodzie, którym jechali, policjanci wykryli blisko 500 gram ziela konopi indyjskich, 1,8 grama haszyszu oraz wagę elektroniczną. Kolejne porcje marihuany oraz wagi elektroniczne znaleziono w ich mieszkaniach.

Według prokuratury narkotyki systematycznie przywożone były z Holandii do Lublina i dalej rozprowadzane w innych miasta – Krakowie i Mogilnie. „Adam Ł., który wtedy mieszkał w Holandii, wielokrotnie nabywał w holenderskich Coffe-shopach marihuanę, a następnie przywoził ją do Polski” - powiedziała Syk-Jankowska.

Jak ustalili śledczy, m.in. w czerwcu 2011 r. Adam Ł. kupił 1,5 kg marihuany za kwotę ok. 7 tys. euro, a następnie sprzedał narkotyk w Polsce - 300 gram jednemu z dilerów, a resztę różnym osobom w porcjach od 1 do 10 gramów.

Adam Ł. zaangażował też do przestępczej działalności Fabiana S. „Wyjechali razem do Holandii, gdzie zakupili od nieustalonej osoby 2,5 kg marihuany. Narkotyki przewieźli do Polski w plecaku w sierpniu 2011 r.” - powiedziała Syk-Jankowska.

Adam Ł. i Fabian S. przyznali dokonania zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Za przemycanie z Holandii znacznych ilości narkotyków grozi im kara do 15 lat więzienia.

Przestępstwo udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawę będzie rozpoznawał Sąd Okręgowy w Lublinie.
Czytaj więcej o:
Zbyszek
dad
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Zbyszek
Zbyszek (15 grudnia 2012 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Rozwiń
dad
dad (15 grudnia 2012 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/lubelskie;wyprodukowal;w;piwnicy;marihuane;o;wartosci;880;tys;zl,118,0,172918.html

Pewnie i tak ich wypuszczą, tak jak Piotra M., z linka powyżej, który właśnie wykańcza dom, w którym prowadził hodowlę i rozkręca biznes, buduje ogromny budynek pod Parczewem. Ciekawe, czy za pieniądze z maryśki?
Siedział chyba mniej niż 2 lata. Opłaciło się?
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2012 o 07:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a w tym naszym pieprzonym kraju to tylko szmuglować, bo uczciwie sie nie da zyć, pieprzona solidarność do czego doprowadziła
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24