sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Szpital dziecięcy przebuduje oddziały i kliniki. Będzie też nowy tomograf

Dodano: 13 stycznia 2018, 15:12
Autor: kp

Przebudowa szpitala, która rozpocznie się prawdopodobnie w pierwszym kwartale tego roku, potrwa trzy lata i obejmie wszystkie oddziały, kliniki oraz poliklinikę
Przebudowa szpitala, która rozpocznie się prawdopodobnie w pierwszym kwartale tego roku, potrwa trzy lata i obejmie wszystkie oddziały, kliniki oraz poliklinikę

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy unieważnił przetarg na przebudowę oddziałów, klinik i polikliniki. Kolejny zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

Jak tłumaczy Adam Fimiarz, zastępca dyrektora ds. infrastruktury USD w Lublinie, w pierwszym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta od firmy, która chciała znacznie większych pieniędzy niż szpital miał do wydania.

– Chodziło o kwotę wyższą prawie o sto procent – informuje Fimiarz i dodaje: W związku z tym unieważniliśmy procedurę przetargową. Kolejny przetarg ogłosimy jeszcze w styczniu.

Przebudowa, która rozpocznie się prawdopodobnie w pierwszym kwartale tego roku, potrwa trzy lata i obejmie wszystkie oddziały, kliniki oraz poliklinikę. Chodzi o poprawę infrastruktury szpitala i dostosowanie jej do wymogów Ministerstwa Zdrowia określonych dla placówek medycznych.

– To ogromne przedsięwzięcie, dlatego podzieliśmy je na siedem etapów – tłumaczy Fimiarz. – Szpital musi cały czas udzielać świadczeń. W związku z tym oddziały i kliniki, które będą przebudowywane, zostaną przeniesione do innych pomieszczeń albo łączone na czas inwestycji z tymi, które udzielają pokrewnych świadczeń, na przykład zabiegowe z zabiegowymi.

Po przebudowie zmieni się układ funkcjonalny pomieszczeń. Przy każdej sali chorych będzie też węzeł sanitarny, który teraz jest dostępny dla pacjentów z kilku sal. W pomieszczeniach, które tego wymagają, np. w zabiegowych, zostanie zamontowana klimatyzacja. Zostaną też odnowione ściany i podłogi oraz wymienione wszystkie instalacje.

Niebawem szpital będzie też korzystał z nowego tomografu komputerowego. – Ta inwestycja jest już na etapie finalizacji. Dostawca sprzętu jest też odpowiedzialny za dostosowanie pomieszczenia oraz przeszkolenie personelu. Termin realizacji mamy do końca marca – mówi Fimiarz.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Remont jak najbardziej potrzebny, ale również na niektórych oddziałach zmiana podejścia personelu do małych pacjentów i ich rodziców, a także godziwe warunki pobytu przy dziecku dla rodzica (np karmiące matki niemowląt spia na podlodze lub na siedzaco na krzesle, jedna wspolna oblegana lazienka poza oddzialem itp- rozumiem ze zdrowie dziecka jest najwazniejsze ake rodzic tez musi miec sile aby cala dobe dzieckiem sie zajac
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 20:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Protest zawodów medycznych jest jak najbardziej uzasadniony Czy wolicie pracować żyć i wypoczywać w miejscach gdzie jest Ochrona Zdrowia jest słabej jakości - nie ma prawie heliktoperów nie ma nowych karetek brak miłej kadry z nowoczesną wiedzą, tomografy mają 15 lat ? w Lublinie jeszcze brakuje jednego szpitala nawiasem mówiąc. 6,8% . ==================================================================== A Dzieci to nasza przyszłość,
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten szpital to najpotrzebniejsza klinika dla regionu, niesie pomoc najmlodszym! Remontu potrzebuje, owszem! Oby remont byl mało uciążliwy dla malych pacjentow, zeby byl zrobiony bardzo solidnie!!!!
Rozwiń
młody pediatra ...
młody pediatra ... (13 stycznia 2018 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jaką pewność ma ow pan dyrektor, że inwestycja rozpocznie się w II kwartale? Nie można wszak wykluczyć, że do przetargu ponownie stanie jedna firma z kosztorysem opartym o rachunek ekonomiczny, a nie życzeniowe założenia inwestora! Rozumiem rozterki i dylematy, ale szyć należy na własną miarę! Chyba tylko przemianowanie szpitala na im. Lecha Kaczyńskiego spowoduje napływ potrzebnych środków. Dyrekcji doradzałbym wycieczkę szkoleniową do Torunia, celem zapoznania się ze sposobami dojenia budżetu państwa. Mogą to uczynić z czystym sumieniem, ponieważ na chwalebny cel i dobro naszych dzieci potrzebują duuuuuużo pieniędzy!
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jozin z Bazin sobie mazi aby tanio bylo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!