środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Szpital im. Jana Bożego ma nowego p.o. dyrektora

  Edytuj ten wpis
Autor: (IZI)

Szpital im. Jana Bożego (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)
Szpital im. Jana Bożego (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)

Marzena Kowalczyk została p.o. dyrektora w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie.

W ubiegłym roku wygrała konkurs na dyrektora, ale nie objęła stanowiska. Teraz będzie pełnić obowiązki.
Do sierpnia p.o. dyrektora był Jacek Solarz. Stracił funkcję po tym, jak CBA zarzuciło mu m.in., że nie składał oświadczeń majątkowych. Rolę p.o. szefa szpitala przejął wówczas Tomasz Leonkiewicz, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Marzena Kowalczyk skończyła studia wyższe o specjalności edukacja zdrowotna z rehabilitacją, magisterskie studia z zarządzania i studia podyplomowe z zarządzania jakością. Ma uprawnienia audytora wewnętrznego i ukończyła kurs na członka rad nadzorczych.

Ma doświadczenie w zakresie organizacji ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych, w tym w zakresie nadzoru nad rozliczeniami z NFZ. Była dyrektorem placówki wsparcia dla dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo i zastępcą prezesa Fundacji Inicjatyw Wychowawczo-Terapeutycznych. Potem zaczęła pracę jako kierownik oddziału przekształceń w Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Leonkiewicz wrócił natomiast do funkcji zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
TERESA
Josef
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

TERESA
TERESA (25 października 2012 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam sie z wypowiedzią naszego gościa ,były dyrektor szpitala Jana Bożego ,zapomniał bo zbyt dużo czasu poświecał dla chorych personelu,i dbaŁ o wszystko co dotyczyło szpitala,I co ukarać tylko za tak błachą sprawę ,odbał ten człowiek o wszystko, swoj czas ,poświecał sie wszystkiemu ,Tylko nie sobie,nie rodzinie,i przyjemnościom.Tylko raz w swoim życiu poznalam tego człowieka,kiedy potrzebna byla mi pomoc,byłam po operacji zrobionej w innym szpitalu tam spartaczyli mi .Jak ten pan dyrektor tak i lekarze chirurgi szpitala Jana Bożego nie odmówili mi pomocy.nie odesłali na poprawke do tamtego szpitala tylko sami dokonali właściwego zabiegu,teraz. Za tak błachę sprwę Odwołać takiego człowieka,ze złotym sercem i zangażowanie do swojego stanowiska,i poświęceniem sie dla ludzi ,To piękne podziękowanie dostał za swoje poświecenia,>>> głupota ludzka nie zna granic,
Rozwiń
Josef
Josef (25 października 2012 o 07:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ma dyrektora układowego i z fikcji konkursowej!Dyrektora odwołano ,bo nie przestrzegał prawa,dotyczącego składania oświadczeń majątkowych.Jest pytanie ,gdzie byli pracownicy departamentu zdrowia,czy nie miał kto mu przypomnieć i wyegzekwować?Pewnie ich tam jest za mało.Kiedy vice marszałek Sosnowski/PSL/ przekroczył prawo i na wniosek CBA powinien być odwołany,to go odwołano owszem na kilkanaście minut i z powrotem go powołano.Aż ciśnie się przysłowie"ryba zepsuta od głowy".Inaczej interpretuje się prawo dla członka koalicji korupcyjnej ,a inaczej dla podległych pracowników?To tak się dzieje za Hetmana Lubelskiego,bo w tej partii jest absolutna bezkarność.Ale kto ma kogo ukarać?Przecież "kruk krukowi oka nie wykole! T.W. czuwają!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!