czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Szpital im. Jana Bożego ma problem z łóżkami od WOŚP

Dodano: 1 grudnia 2015, 09:54

25 specjalistycznych łóżek, które szpital im. Jana Bożego dostał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zostało zabrane z budynków przy ul. Biernackiego. Zarząd Fundacji WOŚP się na to nie zgodził.

– Dyrekcja placówki nie ma prawa, bez konsultacji z WOŚP zmieniać lokalizacji przekazanych urządzeń – podkreśla Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

25 z 35 łóżek od WOŚP trafiło do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Kruczkowskiego.

– Po połączeniu placówek (szpitala im. Jana Bożego i kolejowego – red.) okazało się, że sprzęt przy Kruczkowskiego jest w znacznie gorszym stanie – tłumaczy Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala. – Działałam w dobrej wierze. Sądziłam, że jeśli to ten sam zakres leczenia, a szpitale stały się jedną jednostką, to jest taka możliwość.

– Chodzi o to, by nie było nadużyć. By oddziały, które mają lepszą pozycję u dyrektorów szpitali, nie pozbawiały nowoczesnego wsparcia oddziałów słabiej umocowanych w strukturze szpitala – mówi Dubies. – Zasady przekazywania naszego sprzętu są jasne. Propozycje zmiany lokalizacji można do nas składać i często fundacja daje na to zgodę. Wymaga to jednak wcześniejszej konsultacji. Tutaj o decyzji dyrekcji dowiedzieliśmy się z przedłożonej przez dostawcę dokumentacji.

Dyrektor Kowalczyk podkreśla, że pacjenci ZOL-u przy ul. Kruczkowskiego korzystają z łóżek, które spełniają wymagania opieki długoterminowej. – W najbliższym czasie postaramy się wyposażyć ten ośrodek w łóżka elektryczne. Chcemy złożyć wniosek do WOŚP z prośbą o wsparcie dla tego ZOL-u – mówi Kowalczyk.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!