środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Szpital na medal

Dodano: 22 kwietnia 2002, 21:03
Autor: Ewa Stępień

Ciężarne pacjentki Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie są w najlepszych rękach. Lubelski ośrodek zdobył trzecie miejsce w kraju w opublikowanym wczoraj rankingu tygodnika "Newsweek Polska”

Dorota Romanowska, z działu nauki w "Newsweeku”, tłumaczy, że pod uwagę brano jakość kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem w oddziałach położniczych, ginekologicznych i noworodkowych. Na lubelski sukces złożyła się więc praca Kliniki Położnictwa i Perinatologii pod kierunkiem prof. Jana Oleszczuka, Drugiej Kliniki Ginekologii Operacyjnej, której szefem jest prof. Jerzy Jakowicki oraz Kliniki Ginekologii, kierowanej przez doc. Tomasza Paszkowskiego. - To wspólne dzieło - podkreśla prof. Jan Oleszczuk. - Do mojej kliniki trafiają pacjentki z zagrożoną ciążą nie tylko z naszego województwa, ale prawie z całej Polski.
Małgorzata Musik to jedna z pacjentek prof. Oleszczuka. Wczoraj o godz. 10.30 rano urodziła synka o wadze 3,6 kg. Było konieczne cesarskie cięcie. Kilka godzin później rozmawialiśmy z zadowoloną mamą, która tuliła do piersi Bartosza. - Tak będzie miał na imię - mówi. - Jestem bardzo zadowolona z opieki. Trzy razy leżałam w tym szpitalu na patologii ciąży. Ale wszystko skończyło się dobrze.
Na rozwiązanie czeka Małgorzata Korpysz, która od miesiąca leży
w klinice. - Będę miała bliźniaki - opowiada. - Chłopczyka. Płci drugiego akurat nie można było dojrzeć.
To pierwsza ciąża pani Małgosi. Do kliniki skierował ją lekarz ginekolog po tym jak wykrył, że ciąża może być zagrożona. - Jestem z Włodawy. Wolałam położyć się tutaj, aby dzieci były pod fachową opieką personelu, który ma do dyspozycji bardzo dobry sprzęt. Czuję się bezpiecznie. Panie położne wszystko mi tłumaczą, wszystkie skurcze i bóle.
Klinika jest jedynym ośrodkiem w regionie, do którego trafiają ciąże z komplikacjami. Prowadzi także ciążę kobiet cierpiących na cukrzycę, z wadami serca, z chorobami nerek, z nowotworowymi, chorobami krwi i z padaczką. Ma najlepszy sprzęt, dzięki któremu można wykonywać tak precyzyjne operacje jak usunięcie guzów jajnika u nie narodzonych dziewczynek czy usuwanie wad układu moczowego. •
Rozmowa i komentarz - strona 2
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24