środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Ciężarne pacjentki Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie są w najlepszych rękach. Lubelski ośrodek zdobył trzecie miejsce w kraju w opublikowanym wczoraj rankingu tygodnika "Newsweek Polska”

Dorota Romanowska, z działu nauki w "Newsweeku”, tłumaczy, że pod uwagę brano jakość kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem w oddziałach położniczych, ginekologicznych i noworodkowych. Na lubelski sukces złożyła się więc praca Kliniki Położnictwa i Perinatologii pod kierunkiem prof. Jana Oleszczuka, Drugiej Kliniki Ginekologii Operacyjnej, której szefem jest prof. Jerzy Jakowicki oraz Kliniki Ginekologii, kierowanej przez doc. Tomasza Paszkowskiego. - To wspólne dzieło - podkreśla prof. Jan Oleszczuk. - Do mojej kliniki trafiają pacjentki z zagrożoną ciążą nie tylko z naszego województwa, ale prawie z całej Polski.
Małgorzata Musik to jedna z pacjentek prof. Oleszczuka. Wczoraj o godz. 10.30 rano urodziła synka o wadze 3,6 kg. Było konieczne cesarskie cięcie. Kilka godzin później rozmawialiśmy z zadowoloną mamą, która tuliła do piersi Bartosza. - Tak będzie miał na imię - mówi. - Jestem bardzo zadowolona z opieki. Trzy razy leżałam w tym szpitalu na patologii ciąży. Ale wszystko skończyło się dobrze.
Na rozwiązanie czeka Małgorzata Korpysz, która od miesiąca leży
w klinice. - Będę miała bliźniaki - opowiada. - Chłopczyka. Płci drugiego akurat nie można było dojrzeć.
To pierwsza ciąża pani Małgosi. Do kliniki skierował ją lekarz ginekolog po tym jak wykrył, że ciąża może być zagrożona. - Jestem z Włodawy. Wolałam położyć się tutaj, aby dzieci były pod fachową opieką personelu, który ma do dyspozycji bardzo dobry sprzęt. Czuję się bezpiecznie. Panie położne wszystko mi tłumaczą, wszystkie skurcze i bóle.
Klinika jest jedynym ośrodkiem w regionie, do którego trafiają ciąże z komplikacjami. Prowadzi także ciążę kobiet cierpiących na cukrzycę, z wadami serca, z chorobami nerek, z nowotworowymi, chorobami krwi i z padaczką. Ma najlepszy sprzęt, dzięki któremu można wykonywać tak precyzyjne operacje jak usunięcie guzów jajnika u nie narodzonych dziewczynek czy usuwanie wad układu moczowego. •
Rozmowa i komentarz - strona 2
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!