piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Szpital płaci frycowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2006, 19:42
Autor: Ewa Stępień

Mimo hojności mieszkańców całego regionu sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku dostanie tylko szpital w Puławach. Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie musi obejść się smakiem, bo… za późno odesłał ankietę ze swoimi potrzebami.

W piątek podano listę szpitali obdarowanych w tym roku przez Orkiestrę. Choć w tegorocznym finale WOŚP w całym województwie zebraliśmy około 600 tys. zł, sprzęt dla najmłodszych trafi tylko do szpitala w Puławach. Jan Krysa, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej tego szpitala, już się cieszy. - Wiertarka ortopedyczna oraz dwa łóżka wyciągowe to niezwykle cenny podarunek - mówi. - Leczymy około tysiąca dzieci w ciągu roku, z tego około połowę po urazach.
Na sprzęt nie ma co liczyć jedyny w regionie specjalistyczny szpital leczący dzieci z całego województwa - DSK w Lublinie. - DSK nie odesłał nam ankiety ze swoimi potrzebami, którą rozsyłamy po szpitalach, aby zorientować się, kto czego potrzebuje - wyjaśnia Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.
Tomasz Zieliński, rzecznik DSK, twierdzi, że ankietę przekazano szefowi Kliniki Chirurgii prof. Jerzemu Osemlakowi. - Ale dotarła do mnie już po terminie. Było za późno na zamówienie. Szkoda. Potrzebujemy wiertarek, narzędzi chirurgicznych, sprzętu do otwierania czaszek - ubolewa prof. Osemlak.
Profesor wie, co mówi, bo jego klinika ma już sporo rzeczy od Owsiaka, np. skomputeryzowany aparat rentgenowski do nastawiania złamań, stół operacyjny z wyciągiem, łóżka, respiratory, aparaty do znieczuleń, elektryczne noże do operowania.
W tym roku DSK musi obejść się smakiem. Nie wiadomo, kto zawinił: czy administracja szpitala, czy lekarze. Przetarg organizowany przez Fundację WOŚP jest już rozstrzygnięty i na odwołanie nie ma szans. Szpital może próbować szczęścia za rok. Bo pieniądze z przyszłorocznego finału również będą przeznaczone na ratowanie dzieci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!