środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Szpital przy al. Kraśnickiej: Pacjenci w obronie rehabilitacji. Kilkaset podpisów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2014, 18:15

Kilkuset pacjentów podpisało się pod listem protestacyjnym w związku z utratą kontraktu na część świadczeń przez Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej szpitala przy al. Kraśnickiej.

Do tej pory ośrodek miał kontrakt na poradnię rehabilitacyjną, świadczenia ambulatoryjne i oddział dzienny, gdzie leczyli się pacjenci wymagający wielotygodniowej rehabilitacji. Dziennie oddział przyjmował ok. 40 takich osób. Po tym, jak ośrodek nie dostał kontraktu na zabiegi w ramach oddziału dziennego, pacjenci zorganizowali protest. Napisali m.in. do dyrektora lubelskiego NFZ, wojewody lubelskiego i marszałka województwa lubelskiego.

- Niewiele jest w Lublinie ośrodków rehabilitacji posiadających takie zaplecze, jak ośrodek przy al. Kraśnickiej. Istnieją co prawda ośrodki prywatne, ale niewielu na nie stać. Teraz czas oczekiwania na zabiegi z kilku miesięcy jeszcze się wydłuży - czytamy w liście, pod którym podpisało się 441 pacjentów. - Ośrodek na początku roku został doposażony w nowy sprzęt rehabilitacyjny, posiada basen, metrażowo przewyższa inne ośrodki, świadczy zabiegi, z który my pacjenci jesteśmy zadowoleni - dodają pacjenci.

Jak poinformował w ubiegłym tygodniu NFZ, szpital przy al. Kraśnickiej nie dostał kontraktu, bo jego oferta została oceniona niżej niż te, zgłoszone przez inne placówki.

- Komisja konkursowa dokonała oceny złożonych ofert wg kryteriów jakości, ciągłości i ceny. Oferta złożona przez szpital przy al. Kraśnickiej otrzymała mniejszą liczbę punktów niż te, które zostały wybrane do podpisania umowy - mówi Małgorzata Bartoszek, rzecznik lubelskiego NFZ. - W ramach obowiązujących umów, takie świadczenia na terenie Lublina realizuje 14 placówek medycznych. Od 1 lipca liczba świadczeniodawców jest taka sama, pacjenci będą mieli się gdzie leczyć - zapewnia.

O komentarz poprosiliśmy urząd marszałkowski, pod który podlega szpital. - Wpłynęło do nas pismo pacjentów ośrodka, ale kwestie związane z negocjowaniem kontraktu należą do dyrektora. My natomiast nadzorujemy funkcjonowanie szpitala pod względem finansowym - poinformowała Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

Odwołanie, które w związku z decyzją NFZ złożył szpital, zostało oddalone. We wtorek dyrektor placówki spotkał się z dyrektorem lubelskiego NFZ. - Szpital będzie występował w przyszłości do NFZ o zawarcie umowy na realizację zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku dziennym. Pacjenci, którzy wymagają stałej rehabilitacji, a dokonają wyboru naszego ośrodka jako miejsce realizacji usług, nie odczują braku tych świadczeń, bo będziemy je rozliczać w ramach innej umowy - poinformował Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin zdrowie szpital
df
Popieram protest
krzysiek
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

df
df (12 czerwca 2014 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co ty opwiadasz?!
basen jest tam typowo rehabilitacyjny: mały i płytki

i nie trzeba umieć pływać (korzystałam, a nie pływam)

Dokładnie też tak uważam,jednak zapytaj .Moje dziecko,8 lat które nie umiało pływac nie mogło brac udziału.Twierdzili,że właśnie pływanie to forma rehabilitacji.Powiesili nawet kartkę,że przyjmowani są z umiejętnością pływania.Sprawa oparła się o NFZ i wojewódzkiego konsultanta do spraw rehabilitacji.

Rozwiń
Popieram protest
Popieram protest (12 czerwca 2014 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a zaczynam listę w której popieram nfz.

Rehabilitacja w tym szpitalu to parodia.Basen tylko dla tych,którzy umieją pływać.Popieram NFZ

co ty opwiadasz?!
basen jest tam typowo rehabilitacyjny: mały i płytki

i nie trzeba umieć pływać (korzystałam, a nie pływam)

Rozwiń
krzysiek
krzysiek (11 czerwca 2014 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pacjenci szturmują inne zakłady rehabilitacyjne, stoją w kolejkach godzinami a NFZ ma dobre samopoczucie.Za to kontrakt dostała jednostka, która nie ma żadnego wyposażenia!!! Brawo!!!!!

Rozwiń
Jan
Jan (11 czerwca 2014 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak nie umiesz pływać  to trzymaj się z dala od wody bo się jeszcze utopisz!!

Rozwiń
rrt
rrt (11 czerwca 2014 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a zaczynam listę w której popieram nfz.

Rehabilitacja w tym szpitalu to parodia.Basen tylko dla tych,którzy umieją pływać.Popieram NFZ

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!