niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Szpital wojskowy w Lublinie: Będą badania kiliniczne, nowe leki i terapie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 grudnia 2011, 15:24

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Szpital wojskowy w Lublinie otrzymał statut szpitala klinicznego. Co to oznacza dla pacjentów? Nowy statut pozwala szpitalowi przy al. Racławickich prowadzić badania kliniczne, testować nowe leki i terapie.

W tym celu powstaje już Szpitalny Ośrodek Badań Klinicznych, który poprowadzi Bogumiła Sobkowiak z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– W oparciu o ten ośrodek szpital będzie miał możliwość zawierania umów i kontraktów z podmiotami zewnętrznymi – tłumaczy Zbigniew Kędzierski, Komendant Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Do tej pory takie badania szpital mógł prowadzić tylko we współpracy z uczelniami wyższymi. – Podwyższy to rangę szpitala i standard leczenia – dodaje Kędzierski. – Zwiększy się dostępność do ponadstandardowych terapii.

Na badaniach klinicznych zarobi szpital i lekarze, którzy będą je prowadzić. Komendant szpitala tłumaczy, że nowe kontrakty są ważne, bo placówka nie wykorzystuje teraz całego swojego potencjału. – W tej chwili rocznie mamy około 12 tys. chorych hospitalizowanych, około 60 tys. pacjentów gabinetów specjalistycznych i około 40 tys. w gabinetach podstawowej opieki zdrowotnej – wylicza Kędzierski. – Możliwości szpitala są o wiele większe. Ograniczeniem jest kontrakt zawarty z NFZ. Dla trzech szpitali mundurowych na Lubelszczyźnie NFZ przeznaczył tylko 3,2 proc. swojego budżetu dla województwa.

Badania kliniczne są także szansa na rozwój dla medyków. – Sądzę, że w najbliższym czasie powstaną nowe doktoraty i habilitacje – mówi prof. Władysław Witczak, ordynator oddziału chorób wewnętrznych.

Już w tą środę pracownicy szpitala przejdą pierwsze szkolenie z zakresu Dobrej Praktyki Klinicznej, czyli standardów prowadzenia badań. W styczniu szpital uruchomi stronę internetową: www.1szw.pl. Będzie służyła do kontaktów z firmami, które mogą zlecać szpitalowi badania i z pacjentami, którzy będą zainteresowani nowymi formami terapii.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
coach outlet
mosquito
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

coach outlet
coach outlet (29 grudnia 2011 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url=http://www.coach-factorysstores.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.coachs--outlet.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.chanelhandbagse.com/]Chanel Handbags[/url]
Rozwiń
mosquito
mosquito (26 grudnia 2011 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nic mnie już nie przekona do tej placówki
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!