środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Szpital wojskowy zostaje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 września 2002, 14:43

O zamiarze zamknięcia dęblińskiego szpitala przez MON poinformował na sesji Rady Powiatu Ryckiego płk Henryk Zdrojowski, radny. Mówił, że w planach MON jest likwidacja 16 szpitali wojskowych w kraju, w tym dęblińskiego. Skutkiem czego lekarze będą musieli przejść do cywila, a prawie 200 osób straci pracę. Izabella Sierakowska, poseł na Sejm RP poprosiła ministra o ujawnienie planów wobec Szpitala Wojskowego w Dęblinie, sugerując utrzymanie placówki w strukturach MON z włączeniem do krajowej sieci szpitali publicznych.
MON uspakaja, że nie przewiduje likwidacji szpitala w Dęblinie. – Planuje się włączenie tej placówki do krajowej sieci szpitali publicznych – pisze w odpowiedzi posłance Andrzej Towpik, podsekretarz stanu ds. polityki obronnej w MON.
Projekt utworzenia Krajowej Sieci Szpitali Publicznych zakłada, że będzie zapleczem ratownictwa medycznego. Włączenie szpitala do KSSP nie oznacza zmiany organu założycielskiego szpitala, którym pozostanie w dalszym ciągu MON, czy też zmiany dotychczasowego sposobu zarządzania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!