piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Szpital wojskowy zostaje

Dodano: 9 września 2002, 14:43

O zamiarze zamknięcia dęblińskiego szpitala przez MON poinformował na sesji Rady Powiatu Ryckiego płk Henryk Zdrojowski, radny. Mówił, że w planach MON jest likwidacja 16 szpitali wojskowych w kraju, w tym dęblińskiego. Skutkiem czego lekarze będą musieli przejść do cywila, a prawie 200 osób straci pracę. Izabella Sierakowska, poseł na Sejm RP poprosiła ministra o ujawnienie planów wobec Szpitala Wojskowego w Dęblinie, sugerując utrzymanie placówki w strukturach MON z włączeniem do krajowej sieci szpitali publicznych.
MON uspakaja, że nie przewiduje likwidacji szpitala w Dęblinie. – Planuje się włączenie tej placówki do krajowej sieci szpitali publicznych – pisze w odpowiedzi posłance Andrzej Towpik, podsekretarz stanu ds. polityki obronnej w MON.
Projekt utworzenia Krajowej Sieci Szpitali Publicznych zakłada, że będzie zapleczem ratownictwa medycznego. Włączenie szpitala do KSSP nie oznacza zmiany organu założycielskiego szpitala, którym pozostanie w dalszym ciągu MON, czy też zmiany dotychczasowego sposobu zarządzania.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!