środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Szpitalom i lżej, i ciężej. 212 mln zł długu szpitala przy al. Kraśnickiej

Dodano: 20 czerwca 2016, 21:20

Szpital przy al. Kraśnickiej (fot. Maciej Kaczanowski)
Szpital przy al. Kraśnickiej (fot. Maciej Kaczanowski)

Poprawia się sytuacja finansowa szpitali marszałkowskich. W ubiegłym roku samorząd województwa nie musiał pokrywać strat. Ale dług największego szpitala przy al. Kraśnickiej to 212 mln zł.

– Zobowiązania nie zniknęły, ale dużym plusem jest to, że zmienia się ich struktura. Chodzi przede wszystkim o zobowiązania wymagalne, które są dla szpitala największym obciążeniem m.in. ze względu na krótki czas ich spłaty – zaznacza Beata Górka, rzecznik prasowa marszałka województwa. – Ma to przede wszystkim znaczenie w przypadku szpitali, które mają bardzo duże zadłużenie, jak np. szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej, który nadal jest największym dłużnikiem (212 mln zł).

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Użytkownik niezarejestrowany
serozyme
Karol
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 czerwca 2016 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urząd marszałkowski (PSL, PO) bardzo źle prowadzi szpitale zwłaszcza na a. Kraśnickiej
Rozwiń
serozyme
serozyme (21 czerwca 2016 o 04:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do napisano wczoraj o 22:58, każdy lekarz zarabia co najmniej 35 000 pln netto, gdyż jedna doba liczy u nich siedem dni. nie w***aj mnie!!!! ale w kilku aspektach masz rację. i have taken away all the rights of the public forever, for no reason. nobody has the right to the remembrance of my creative conclusions, never. who will break this decision, it will be killed. this is not a joke, the world gone mad with envy. the man, that never was in this reality
Rozwiń
Karol
Karol (20 czerwca 2016 o 22:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ochronie zdrowia nigdy nie będzie dobrze gdy będzie tylko jedna grupa zawodowa dobrze wynagradzania. Wiadomo nie od dzisiaj, że lekarze mają lepiej niż w Stanach. W Polsce pracują w gabinetach prywatnych jak i w przychodniach czy szpitalach publicznych. Jest to typowy konflikt interesów oraz proceder korupcjogenny. Drugą stroną medalu to wydawanie publicznych pieniędzy. Brak typowego nadzoru nad wydawaniem skierowań na badania przeprowadzanie konsultacji które nic nowego nie wnoszą a generują koszty  Największym błędem było powoływanie do życia Kas Chorych bo jak każdy wie należy je utrzymać z pieniędzy składkowych a po drugie instytucja ta ma charakter polityczny większy niż społeczny. Należało wyselekcjonować 2,4 towarzystwa ubezpieczeniowe które na zasadzie konkurencyjności dbalyby o nasze leczenie i nadzór nad wydawanymi pieniędzmi Totalną porażka jest instytucja lekarza rodzinnego gdzie chyba największa ilość publicznych pieniędzy jest bez powrotnie utopiona. Po pierwsze brak dostepnosci, brak skordynowanego leczenia między POZ-tem a szpitalem w celu pozostania większej ilości pieniędzy w spółce wykorzystywanie szpitali, pogotowia ratunkowego w celu zabezpieczenia pacjenta w sytuacjach w których powinien być lekarz rodzinny. Sytuacja ta powinien zająć się NIK czy nadzór z ramienia NFZ-tu.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W PSK4 lekarze znowu dostali podwyżki, podczas gdy reszta pracowników zarabia po 1400 zł. to ci biznesmeni pensję liczą powyżej 10 tys. Mafia mocno się trzyma mimo zmian politycznych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!