Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2017 r.
22:08

Sztukmistrze oczarowali Lublin

Autor: Zdjęcie autora drs
69 12 A A

Cztery dni wypełniły się barwnymi widowiskami, a ulice szczelnie wypełniły się ludźmi. Carnaval Sztukmistrzów – najpopularniejszy z lubelskich festiwali przeszedł już do historii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największą widownię zgromadziły występy na pl. Zamkowym, gdzie akrobaci na wielkiej metalowej konstrukcji wzbijali się w powietrze ponad głowami widzów. Ani jednych, ani drugich nie odstraszył rzęsisty deszcz padający podczas piątkowego występu. W sobotę pogoda na szczęście sprzyjała.

Podziw widzów wzbudzał połykacz ognia występujący na Rynku, panowie na szczudłach bez zahamowań wciągali przechodniów w swoje intrygi, a „babcia” z Finlandii stawała na rękach na chodziku. Zobaczenie wszystkich punktów programu nie było łatwym zadaniem.

Najbliższe „turystyczne oblężenie” Lublina zacznie się 12 sierpnia za sprawą Jarmarku Jagiellońskiego, który potrwa cztery dni. Odwiedzając stoiska z rękodziełem i przysmakami będzie można posłuchać muzyki. Specjalnym wydarzeniem będzie koncert re:tradycja, w którym spotkają m.in. Kayah, Michał Urbaniak, Teresa Mirga z zespołem Kałe Bała, czy Janina Chmiel z Kapelą Butrynów. 

Carnaval Sztukmistrzów nocą

Deus Ex Machina 'Galileo'. Wielkie widowisko na placu Zamkowym

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 15:45
było wspaniale, jedno z najfajniejszych wydarzeń w Lublinie! :)
Avatar
Opo / 31 lipca 2017 o 17:51
Po prostu stare miasto w lublinie jest za ciasne na wieksze imprezy...doskonale miejscowki na wieksza ilosc osob: parking zamkowy, parking za ratuszem, parking i burdel pks na podzamczu, no ale samochody wazniejsze od ludzi...
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 14:55
Podesty mogą niekonieczne sie sprawdzić ale może telebimy jakieś przenośne - to chyba nie aż taki koszt w skali całego wydarzenia...
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 11:09
Zgadzam się z komentującym o 9:01. Wydarzenie jest wspaniałe, co roku biorę w nim udział i ludziom spoza Lublina zawsze polecam jako najfajniejsze, co w Lublinie można przeżyć, ale niech organizatorzy pomyślą o występach na jakiś scenacach, podestach, niech każdy ma dobra widoczność. Niech pomyślą o toaletach i lepszym oznaczeniu gdzie się znajdują, kilka razy moim oczom ukazali się pijani panowie sikający na środku chodnika (akurat blisko placu litewskiego i szaletu za jedyne 1 zł!). Panowie trochę wstydu i kultury!!! Na wieży w ostatni dzień było ok ale rzeczywiście kontrola ruchu to dobry pomysł. Niech żyje Carnaval;)
Zgadzam się z komentującym o 9:01. Wydarzenie jest wspaniałe, co roku biorę w nim udział i ludziom spoza Lublina zawsze polecam jako najfajniejsze, co w Lublinie można przeżyć, ale niech organizatorzy pomyślą o występach na jakiś scenacach, podestach, niech każdy ma dobra widoczność. Niech pomyślą o toaletach i lepszym oznaczeniu gdzie się znajdują, kilka razy moim oczom ukazali się pijani panowie sikający na środku chodnika (akurat blisko placu litewskiego i szaletu za jedyne 1 zł!). Panowie trochę wstydu i kultury!!! Na wieży w ostatni dzi... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 10:09
oby jak najwięcej takich wydarzeń w Lublinie, kto nie był niech żałuje
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 09:01
Carnaval staje się powoli ofiarą własnej popularności i zaczyna zapadać się pod własnym ciężarem. Obszar funkcjonowania eventu jest ten sam , co na początku, zaś ludzi nieporównywalnie więcej. Organizacja komunikacji i zabezpieczenie ludzi jest na poziomie arabskiego targowiska. Byłem na Starym Mieście w sobotę wieczorem i poniżej kilka spostrzeżeń: 1. Publiczność zgromadzona wokół artystów występujących pod Trybunałem w czasie każdego występu blokowała ruch wzdłuż ul. Bramowej, Złotej i Rynku. W tym samym czasie tłum ludzi płynął ul. Bramową na Plac Zamkowy na Deus ex Machina. Osobiście widziałem 2 osoby przewrócone i zdeptane w tłumie, nie licząc werbalnego "przestawiania" osób siedzących na obrzeżach ogródków piwnych. 2. Brak wydzielonych, podwyższonych scen. Występy artystów na poziomie chodnika powodowały, że każdorazowo dostęp do nich i możliwość ich obejrzenia mieli ludzie stojący w bezpośrednim pobliżu. Kilku z nich zwyczajnie zabrakło miejsca na przeprowadzenie występu. Dodatkowo, część artystów występowała z ogniem i wydaje mi się, że brakowało odpowiedniego zabezpieczenia zarówno artystów, jak i publiczności. 3. Wstęp na Wieżę Trynitarską. Weszliśmy na Wieżę około 20.15, bez większego problemu, przy znikomym ruchu na klatce schodowej (kto był, ten wie jak to wygląda: wąskie, spiralne schody, na których z trudnością mija się dwójka dzieci). Nagle, około 20.30 okazało się, że na balkonie widokowym zaczyna robić się bardzo tłoczno, a na samej klatce schodowej w obu kierunkach usiłuje się względem siebie przecisnąć tłum ludzi. Wydaje mi się, że na takim obiekcie (wysokość 40 m, wąska klatka schodowa, służąca jednocześnie do wchodzenia i schodzenia), powinien istnieć choćby szczątkowy nadzór nad ilością osób przebywających jednocześnie na górze. 4. Szczątkowa obecność policji (jedyny mundurowy, jakiego widziałem, to kierujący ruchem pod Bramą Krakowską) przy jednoczesnej aktywności fanów odzieży sportowej, dbających o mój dobrostan ("masz jakiś problem, koleś?") 5. Brak toalet. Nie oszukujmy się - całe to sprzedane piwo i przekąski muszą się gdzieś podziać, a toalety w lokalach nie były wystarczającym zapleczem sanitarnym. Co ciekawe, jakakolwiek inna impreza masowa wymaga od organizatora zapewnienia odpowiedniej ilości toalet przenośnych.... To wszystko i kilka innych rzeczy, złożyło się na mój odbiór tegorocznego Carnavalu jako radosnej improwizacji, której prawidłowe funkcjonowanie jest uzależnione wyłącznie od dobrej woli uczestników, lub trzymając się konwencji, klauna, który żongluje piłami mechanicznymi, i któremu cały czas ktoś te piły dokłada. Wszyscy oklaskują klauna, ale w pewnym momencie dostanie o jedną piłę za dużo...
Carnaval staje się powoli ofiarą własnej popularności i zaczyna zapadać się pod własnym ciężarem. Obszar funkcjonowania eventu jest ten sam , co na początku, zaś ludzi nieporównywalnie więcej. Organizacja komunikacji i zabezpieczenie ludzi jest na poziomie arabskiego targowiska. Byłem na Starym Mieście w sobotę wieczorem i poniżej kilka spostrzeżeń: 1. Publiczność zgromadzona wokół artystów występujących pod Trybunałem w czasie każdego występu blokowała ruch wzdłuż ul. Bramowej, Złotej i Rynku. W tym samym czasie tłum ludzi płynął ul. Bram... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 08:58
Taka ta recenzja trochę żenująca ...
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 08:56
Dziękujemy Władzom Lublina za tak wspaniałe wydarzenie jak Carnaval... Tysiące ludzi z całej Polski i Świata świadczą o ogromnym zainteresowaniu tą imprezą. W całej Polsce ani w Europie nie ma tak wspaniałego wydarzenia jak w Lublinie. Widać zresztą po wielkich tłumach. Miasto żyje i byle tak dalej i częściej. Dziękujemy Panie Prezydencie jest Pan Wielki.
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 08:19
Zamiast sztukmistrzow żądamy miesiecznic smoleńskich i codziennic żołnierzy wyklętych. Dość oglupiajacej, jalowej rozrywki. Festiwal pieśni religijnej i patriotycznej. Tego chcemy.
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 07:18
jest szansa, że impreza zniknie, jak władzę w lbn zdobędzie ktoś inny. Wtedy miasto będzie mogło liczyć na super atrakcje, czyli miesięcznice smoleńskie i dowożenie "turystów" autobusami
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 15:45
było wspaniale, jedno z najfajniejszych wydarzeń w Lublinie! :)
Avatar
Opo / 31 lipca 2017 o 17:51
Po prostu stare miasto w lublinie jest za ciasne na wieksze imprezy...doskonale miejscowki na wieksza ilosc osob: parking zamkowy, parking za ratuszem, parking i burdel pks na podzamczu, no ale samochody wazniejsze od ludzi...
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 14:55
Podesty mogą niekonieczne sie sprawdzić ale może telebimy jakieś przenośne - to chyba nie aż taki koszt w skali całego wydarzenia...
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 11:09
Zgadzam się z komentującym o 9:01. Wydarzenie jest wspaniałe, co roku biorę w nim udział i ludziom spoza Lublina zawsze polecam jako najfajniejsze, co w Lublinie można przeżyć, ale niech organizatorzy pomyślą o występach na jakiś scenacach, podestach, niech każdy ma dobra widoczność. Niech pomyślą o toaletach i lepszym oznaczeniu gdzie się znajdują, kilka razy moim oczom ukazali się pijani panowie sikający na środku chodnika (akurat blisko placu litewskiego i szaletu za jedyne 1 zł!). Panowie trochę wstydu i kultury!!! Na wieży w ostatni dzień było ok ale rzeczywiście kontrola ruchu to dobry pomysł. Niech żyje Carnaval;)
Zgadzam się z komentującym o 9:01. Wydarzenie jest wspaniałe, co roku biorę w nim udział i ludziom spoza Lublina zawsze polecam jako najfajniejsze, co w Lublinie można przeżyć, ale niech organizatorzy pomyślą o występach na jakiś scenacach, podestach, niech każdy ma dobra widoczność. Niech pomyślą o toaletach i lepszym oznaczeniu gdzie się znajdują, kilka razy moim oczom ukazali się pijani panowie sikający na środku chodnika (akurat blisko placu litewskiego i szaletu za jedyne 1 zł!). Panowie trochę wstydu i kultury!!! Na wieży w ostatni dzi... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 10:09
oby jak najwięcej takich wydarzeń w Lublinie, kto nie był niech żałuje
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 09:01
Carnaval staje się powoli ofiarą własnej popularności i zaczyna zapadać się pod własnym ciężarem. Obszar funkcjonowania eventu jest ten sam , co na początku, zaś ludzi nieporównywalnie więcej. Organizacja komunikacji i zabezpieczenie ludzi jest na poziomie arabskiego targowiska. Byłem na Starym Mieście w sobotę wieczorem i poniżej kilka spostrzeżeń: 1. Publiczność zgromadzona wokół artystów występujących pod Trybunałem w czasie każdego występu blokowała ruch wzdłuż ul. Bramowej, Złotej i Rynku. W tym samym czasie tłum ludzi płynął ul. Bramową na Plac Zamkowy na Deus ex Machina. Osobiście widziałem 2 osoby przewrócone i zdeptane w tłumie, nie licząc werbalnego "przestawiania" osób siedzących na obrzeżach ogródków piwnych. 2. Brak wydzielonych, podwyższonych scen. Występy artystów na poziomie chodnika powodowały, że każdorazowo dostęp do nich i możliwość ich obejrzenia mieli ludzie stojący w bezpośrednim pobliżu. Kilku z nich zwyczajnie zabrakło miejsca na przeprowadzenie występu. Dodatkowo, część artystów występowała z ogniem i wydaje mi się, że brakowało odpowiedniego zabezpieczenia zarówno artystów, jak i publiczności. 3. Wstęp na Wieżę Trynitarską. Weszliśmy na Wieżę około 20.15, bez większego problemu, przy znikomym ruchu na klatce schodowej (kto był, ten wie jak to wygląda: wąskie, spiralne schody, na których z trudnością mija się dwójka dzieci). Nagle, około 20.30 okazało się, że na balkonie widokowym zaczyna robić się bardzo tłoczno, a na samej klatce schodowej w obu kierunkach usiłuje się względem siebie przecisnąć tłum ludzi. Wydaje mi się, że na takim obiekcie (wysokość 40 m, wąska klatka schodowa, służąca jednocześnie do wchodzenia i schodzenia), powinien istnieć choćby szczątkowy nadzór nad ilością osób przebywających jednocześnie na górze. 4. Szczątkowa obecność policji (jedyny mundurowy, jakiego widziałem, to kierujący ruchem pod Bramą Krakowską) przy jednoczesnej aktywności fanów odzieży sportowej, dbających o mój dobrostan ("masz jakiś problem, koleś?") 5. Brak toalet. Nie oszukujmy się - całe to sprzedane piwo i przekąski muszą się gdzieś podziać, a toalety w lokalach nie były wystarczającym zapleczem sanitarnym. Co ciekawe, jakakolwiek inna impreza masowa wymaga od organizatora zapewnienia odpowiedniej ilości toalet przenośnych.... To wszystko i kilka innych rzeczy, złożyło się na mój odbiór tegorocznego Carnavalu jako radosnej improwizacji, której prawidłowe funkcjonowanie jest uzależnione wyłącznie od dobrej woli uczestników, lub trzymając się konwencji, klauna, który żongluje piłami mechanicznymi, i któremu cały czas ktoś te piły dokłada. Wszyscy oklaskują klauna, ale w pewnym momencie dostanie o jedną piłę za dużo...
Carnaval staje się powoli ofiarą własnej popularności i zaczyna zapadać się pod własnym ciężarem. Obszar funkcjonowania eventu jest ten sam , co na początku, zaś ludzi nieporównywalnie więcej. Organizacja komunikacji i zabezpieczenie ludzi jest na poziomie arabskiego targowiska. Byłem na Starym Mieście w sobotę wieczorem i poniżej kilka spostrzeżeń: 1. Publiczność zgromadzona wokół artystów występujących pod Trybunałem w czasie każdego występu blokowała ruch wzdłuż ul. Bramowej, Złotej i Rynku. W tym samym czasie tłum ludzi płynął ul. Bram... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 08:58
Taka ta recenzja trochę żenująca ...
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 08:56
Dziękujemy Władzom Lublina za tak wspaniałe wydarzenie jak Carnaval... Tysiące ludzi z całej Polski i Świata świadczą o ogromnym zainteresowaniu tą imprezą. W całej Polsce ani w Europie nie ma tak wspaniałego wydarzenia jak w Lublinie. Widać zresztą po wielkich tłumach. Miasto żyje i byle tak dalej i częściej. Dziękujemy Panie Prezydencie jest Pan Wielki.
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 08:19
Zamiast sztukmistrzow żądamy miesiecznic smoleńskich i codziennic żołnierzy wyklętych. Dość oglupiajacej, jalowej rozrywki. Festiwal pieśni religijnej i patriotycznej. Tego chcemy.
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 07:18
jest szansa, że impreza zniknie, jak władzę w lbn zdobędzie ktoś inny. Wtedy miasto będzie mogło liczyć na super atrakcje, czyli miesięcznice smoleńskie i dowożenie "turystów" autobusami
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!