Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2016 r.
20:53

Szukają nowego kuratora oświaty. Jest konkurs

Autor: Zdjęcie autora toma
0 23 A A

Nauczyciele mianowani lub dyplomowani z wyższym wykształceniem i co najmniej siedmioletnim stażem pracy w zawodzie mogą ubiegać się o stanowisko lubelskiego kuratora oświaty. Oferty można składać w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim do 9 lutego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Obowiązek ogłoszenia konkursu nakłada na nas znowelizowana ustawa o systemie oświaty – mówi Małgorzata Tatara z zespołu prezydialnego LUW. – Po terminie składania ofert zbierze się komisja, w skład której wejdą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, wojewody i zrzeszających nauczycieli związków zawodowych. Swoją kandydaturę przedstawią ministrowi i to on powoła kuratora – dodaje.

Kandydaci powinni przygotować m.in. uzasadnienie przystąpienia do konkursu, pisemną koncepcję realizacji zadań nadzoru pedagogicznego i organizacji kuratorium, a także życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej. Ogłoszenie konkursowe można znaleźć z Biuletynie Informacji Publicznej urzędu.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 21:59
Ktokolwiek będzie proponuję zainteresować się bezprawnym wydawaniem pieniędzy publicznych w wielu szkołach średnich i prowadzących kwalifikacyjne kursy zawodowe. Zwykle na tego typu kształcenie (bezpłatne) zapisuje się wielu chętnych i tworzone są 2, 3 grupy laboratoryjne. Niestety po pierwszym semestrze często zostaje ok. 30% uczniów, a zajęcia odbywają się nadal w kilku grupach i nauczyciele mają płacone za zajęcia np. z 7 osobami, podczas gdy pół roku wcześniej grupy liczyły np. 25, 30 osób i więcej. Czas z tym skończyć i zatrudniać nauczycieli na 1 semestr a nie na cały rok.
Ktokolwiek będzie proponuję zainteresować się bezprawnym wydawaniem pieniędzy publicznych w wielu szkołach średnich i prowadzących kwalifikacyjne kursy zawodowe. Zwykle na tego typu kształcenie (bezpłatne) zapisuje się wielu chętnych i tworzone są 2, 3 grupy laboratoryjne. Niestety po pierwszym semestrze często zostaje ok. 30% uczniów, a zajęcia odbywają się nadal w kilku grupach i nauczyciele mają płacone za zajęcia np. z 7 osobami, podczas gdy pół roku wcześniej grupy liczyły np. 25, 30 osób i więcej. Czas z tym skończyć i zatrudniać nauc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 16:01
WYGLĄDA NA TO, ŻE PODKAŃSKI MA MATURĘ, WIĘC MOŻE ON
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 15:39
Te konkursy to szopka, już wiadomo kto będzie, ale musi być konkurs. Tak było od samego początku, formuła konkursu nigdy nie była traktowana poważnie, lecz służyła jako atrapa, dekoracja demokracji. Dlatego nie warto poważnie traktować konkursów, a nawet należy je zlikwidować i przestać udawać, że w tej całej zabawie liczy się cokolwiek poza interesem politycznym i korzyścią danej grupy, koterii, kliki.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 14:25
Lech Szopiński byłby dobrym kandydatem.
Avatar
z Wysokiego / 28 stycznia 2016 o 13:58

Zdzisław Podkański!!!

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 12:09
A ja stawiam na Babisza!!!!
Avatar
rodzic / 28 stycznia 2016 o 12:02

Mam nadzieję, że wygra człowiek, który spowoduje odwołanie peeselowskich dyrektorów szkół, bo oni (głównie one) szkodzą polskiej oświacie. 

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 11:25

Nie ważne kwalifikacje byle z PISu. Niedługo będzie jak za komuny, nie masz legitymacji PISu to nie pracujesz. TO SIĘ NAZYWA DOBA ZMIANA.

A może przypomnimy, jak przebiegał nabór do kuratorium za czasów PO? Skąd wziął się nam Babisz? Kto jeszcze z Kraśnika pracował w kuratorium i dlaczego musiał szukać pracy poza Kraśnikiem? Jak solidarność nauczycielska zdominowana była/jest przez aktywistów PO?

Nauczyciele to najbardziej upolityczniona grupa zawodowa. Bez przynależności związkowej i partyjnej nie ma co liczyć na pracę w szkole. 

A może przypomnimy, jak przebiegał nabór do kuratorium za czasów PO? Skąd wziął się nam Babisz? Kto jeszcze z Kraśnika pracował w kuratorium i dlaczego musiał szukać pracy poza Kraśnikiem? Jak solidarność nauczycielska zdominowana była/jest przez aktywistów PO?

Nauczyciele to najbardziej upolityczniona grupa zawodowa. Bez przynależności związkowej i partyjnej nie ma co liczyć na pracę w szkole. 

rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 11:09
mam swoje typy. mogę tylko zdradzić że będzie to ktoś z PIS-u. Więcej nie powiem. Wiem, ale nie powiem...
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 10:18
Podobno ma wygrać - być może ma wygrać związkowiec ???
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 21:59
Ktokolwiek będzie proponuję zainteresować się bezprawnym wydawaniem pieniędzy publicznych w wielu szkołach średnich i prowadzących kwalifikacyjne kursy zawodowe. Zwykle na tego typu kształcenie (bezpłatne) zapisuje się wielu chętnych i tworzone są 2, 3 grupy laboratoryjne. Niestety po pierwszym semestrze często zostaje ok. 30% uczniów, a zajęcia odbywają się nadal w kilku grupach i nauczyciele mają płacone za zajęcia np. z 7 osobami, podczas gdy pół roku wcześniej grupy liczyły np. 25, 30 osób i więcej. Czas z tym skończyć i zatrudniać nauczycieli na 1 semestr a nie na cały rok.
Ktokolwiek będzie proponuję zainteresować się bezprawnym wydawaniem pieniędzy publicznych w wielu szkołach średnich i prowadzących kwalifikacyjne kursy zawodowe. Zwykle na tego typu kształcenie (bezpłatne) zapisuje się wielu chętnych i tworzone są 2, 3 grupy laboratoryjne. Niestety po pierwszym semestrze często zostaje ok. 30% uczniów, a zajęcia odbywają się nadal w kilku grupach i nauczyciele mają płacone za zajęcia np. z 7 osobami, podczas gdy pół roku wcześniej grupy liczyły np. 25, 30 osób i więcej. Czas z tym skończyć i zatrudniać nauc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 16:01
WYGLĄDA NA TO, ŻE PODKAŃSKI MA MATURĘ, WIĘC MOŻE ON
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 15:39
Te konkursy to szopka, już wiadomo kto będzie, ale musi być konkurs. Tak było od samego początku, formuła konkursu nigdy nie była traktowana poważnie, lecz służyła jako atrapa, dekoracja demokracji. Dlatego nie warto poważnie traktować konkursów, a nawet należy je zlikwidować i przestać udawać, że w tej całej zabawie liczy się cokolwiek poza interesem politycznym i korzyścią danej grupy, koterii, kliki.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 14:25
Lech Szopiński byłby dobrym kandydatem.
Avatar
z Wysokiego / 28 stycznia 2016 o 13:58

Zdzisław Podkański!!!

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 12:09
A ja stawiam na Babisza!!!!
Avatar
rodzic / 28 stycznia 2016 o 12:02

Mam nadzieję, że wygra człowiek, który spowoduje odwołanie peeselowskich dyrektorów szkół, bo oni (głównie one) szkodzą polskiej oświacie. 

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 11:25

Nie ważne kwalifikacje byle z PISu. Niedługo będzie jak za komuny, nie masz legitymacji PISu to nie pracujesz. TO SIĘ NAZYWA DOBA ZMIANA.

A może przypomnimy, jak przebiegał nabór do kuratorium za czasów PO? Skąd wziął się nam Babisz? Kto jeszcze z Kraśnika pracował w kuratorium i dlaczego musiał szukać pracy poza Kraśnikiem? Jak solidarność nauczycielska zdominowana była/jest przez aktywistów PO?

Nauczyciele to najbardziej upolityczniona grupa zawodowa. Bez przynależności związkowej i partyjnej nie ma co liczyć na pracę w szkole. 

A może przypomnimy, jak przebiegał nabór do kuratorium za czasów PO? Skąd wziął się nam Babisz? Kto jeszcze z Kraśnika pracował w kuratorium i dlaczego musiał szukać pracy poza Kraśnikiem? Jak solidarność nauczycielska zdominowana była/jest przez aktywistów PO?

Nauczyciele to najbardziej upolityczniona grupa zawodowa. Bez przynależności związkowej i partyjnej nie ma co liczyć na pracę w szkole. 

rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 11:09
mam swoje typy. mogę tylko zdradzić że będzie to ktoś z PIS-u. Więcej nie powiem. Wiem, ale nie powiem...
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 10:18
Podobno ma wygrać - być może ma wygrać związkowiec ???
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 9

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 3

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria