środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Szukają nowego kuratora oświaty. Jest konkurs

Dodano: 27 stycznia 2016, 20:53
Autor: toma

Nauczyciele mianowani lub dyplomowani z wyższym wykształceniem i co najmniej siedmioletnim stażem pracy w zawodzie mogą ubiegać się o stanowisko lubelskiego kuratora oświaty. Oferty można składać w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim do 9 lutego.

– Obowiązek ogłoszenia konkursu nakłada na nas znowelizowana ustawa o systemie oświaty – mówi Małgorzata Tatara z zespołu prezydialnego LUW. – Po terminie składania ofert zbierze się komisja, w skład której wejdą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, wojewody i zrzeszających nauczycieli związków zawodowych. Swoją kandydaturę przedstawią ministrowi i to on powoła kuratora – dodaje.

Kandydaci powinni przygotować m.in. uzasadnienie przystąpienia do konkursu, pisemną koncepcję realizacji zadań nadzoru pedagogicznego i organizacji kuratorium, a także życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej. Ogłoszenie konkursowe można znaleźć z Biuletynie Informacji Publicznej urzędu.

Gość
Gość
Gość
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lutego 2016 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktokolwiek będzie proponuję zainteresować się bezprawnym wydawaniem pieniędzy publicznych w wielu szkołach średnich i prowadzących kwalifikacyjne kursy zawodowe. Zwykle na tego typu kształcenie (bezpłatne) zapisuje się wielu chętnych i tworzone są 2, 3 grupy laboratoryjne. Niestety po pierwszym semestrze często zostaje ok. 30% uczniów, a zajęcia odbywają się nadal w kilku grupach i nauczyciele mają płacone za zajęcia np. z 7 osobami, podczas gdy pół roku wcześniej grupy liczyły np. 25, 30 osób i więcej. Czas z tym skończyć i zatrudniać nauczycieli na 1 semestr a nie na cały rok.
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2016 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WYGLĄDA NA TO, ŻE PODKAŃSKI MA MATURĘ, WIĘC MOŻE ON
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2016 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te konkursy to szopka, już wiadomo kto będzie, ale musi być konkurs. Tak było od samego początku, formuła konkursu nigdy nie była traktowana poważnie, lecz służyła jako atrapa, dekoracja demokracji. Dlatego nie warto poważnie traktować konkursów, a nawet należy je zlikwidować i przestać udawać, że w tej całej zabawie liczy się cokolwiek poza interesem politycznym i korzyścią danej grupy, koterii, kliki.
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2016 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lech Szopiński byłby dobrym kandydatem.
Rozwiń
z Wysokiego
z Wysokiego (28 stycznia 2016 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zdzisław Podkański!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!