sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Szukamy gospodyń na medal. Czekamy na zgłoszenia

Dodano: 27 września 2017, 14:45

Koło Gospodyń Wiejskich 2016: KGW z Marynina w gminie Konopnica
Koło Gospodyń Wiejskich 2016: KGW z Marynina w gminie Konopnica (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Już po raz trzeci chcemy wyróżnić najaktywniejsze Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszym regionie. Warto się zgłosić, bo na zwyciężczynie naszego plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody.

– To już trzecia edycja plebiscytu organizowanego przez Dziennik Wschodni, w którym wybieramy najlepsze koła gospodyń wiejskich – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny. – W pierwszej edycji udział wzięło 21 kół. Rok później zgłosiło się ich aż 47! Byłoby nam bardzo miło, gdyby ten rekord został pobity. Nie jest to niemożliwe, bowiem w regionie mamy wiele ambitnych, przedsiębiorczych pań, które aktywnie działają na rzecz swoich społeczności. Szanowne Panie, zgłaszajcie swoje koła do naszego plebiscytu!

Kandydatki

Chcemy pokazać aktywne, przedsiębiorcze i odważne mieszkanki małych i większych miejscowości, które działają wspólnie, a ich głównym celem jest integracja mieszkańców. Kobiety na wsiach nie tylko biorą czynny udział w życiu kulturalnym i religijnym. Same również organizują różnego rodzaju imprezy i spotkania. Z powodzeniem walczą też o fundusze unijne.

Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać zarówno urzędy m.in. gmin czy też starostwa powiatowe. Kandydatki mogą wskazywać również instytucje kultury jak też organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz rolnictwa. Mogą to zrobić również nasi Czytelnicy.

Głosowanie

Koła Gospodyń Wiejskich można zgłaszać do naszego plebiscytu za pośrednictwem kuponów, które są codziennie drukowane na łamach Dziennika Wschodniego. Zgłoszenia można przesłać również e-mailem – na adres: promocja@dziennikwschodni.pl.

Na kandydatury czekamy do 5 października 2017 roku. 6 października opublikujemy listę kół biorących udział w trzeciej edycji naszego konkursu. Tego samego dnia rozpocznie się też głosowanie. Głosy będzie można oddać na kilka sposobów – przesyłając do naszej redakcji kupon drukowany w gazecie, za pomocą SMS-ów, a także za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Głosowanie potrwa do 18 października. Na Koła Gospodyń Wiejskich, które zdobędą największą liczbę głosów, czekają atrakcyjne nagrody.

One już wygrały

W ubiegłym roku nasz plebiscyt wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Marynina w gminie Konopnica. Koło to zostało założone w 1963 r. z inicjatywy Jadwigi Olszak, zaś w 2013 roku przewodniczącą KGW w Maryninie została Ewa Czępińska.

– Wszyscy w gminie mocno trzymaliśmy za nie kciuki – mówił nam wówczas Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica. –Nie przypadkiem to właśnie panie z Marynina zostały zgłoszone do konkursu. KGW Marynin jest niezmiernie aktywne, gospodynie rokrocznie wygrywają różne konkursy.

Rok wcześniej - w 2015 roku – na podium stanęły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stasina w gminie Wojciechów, które istnieje od 1962 roku. Zgłoszenie, po rozmowie z wójtem gminy przesłała Krystyna Twardowska, która pracuje w Urzędzie Gminy w Wojciechowie. Jest też członkinią KGW w Stasinie.

Panie cały czas aktywnie działają. – Zarówno w tym roku jak też w poprzednim zdobyłyśmy nagrody za wieniec dożynkowy w konkursie powiatowym i wojewódzkim – mówi Krystyna Twardowska. – W tym roku brałyśmy też udział w konkursie nalewek w Wojciechowie. Wygrałyśmy też konkurs na palmę wielkanocną organizowany przez Lokalną Grupę Działania w Nałęczowie.

Regulamin Plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017

 • Postanowienia ogólne
 1. Organizatorem plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017, zwanym w dalszej części regulaminu Plebiscytem, jest Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wydawca „Dziennika Wschodniego”, zwane dalej Organizatorem
 2. Organizator ponosi pełną odpowiedzialność za treść i formę plebiscytu.
 • Cel plebiscytu

Akcja ma na celu promocję kół gospodyń wiejskich z województwa lubelskiego, które wyróżniają się swoją działalnością. 

 • Czas trwania plebiscytu

I etap

Czas zgłaszania kandydatów: 22 września – 5 października 2017 (północ z 4/5.10.2017)

II etap

Głosowanie SMS: 6 – 18 października 2016 godz. 12  (północ z 17 na 18.10)

Głosowanie za pośrednictwem kuponów: 6 - 17 października 2016 godz. w południe

III etap

Wręczenie nagród nastąpi w październiku 2017 roku

 • Podmioty uprawnione do wzięcia udziału w Plebiscycie 
 • W Plebiscycie mogą brać udział koła gospodyń wiejskich działające na terenie woj. lubelskiego.
 • Uprawnieni do zgłaszania kandydatów są: czytelnicy Dziennika Wschodniego oraz internauci w okresie 22.09 – 18.10.2017. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data jego wpłynięcia do Organizatora na adres podany w § 1.
 • Zasady zgłaszania
 1. Zgłoszenia kandydata do tytułu Koło Gospodyń Wiejskich można dokonać w okresie 22 września – 18 października 2017 za pomocą kuponów zgłoszeniowych, którą będą publikowane w gazecie lub drogą mailową na adres promocja@dziennikwschodni.pl Zgłoszenia należy przesyłać na adres Organizatora: Dziennik Wschodni, Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin z dopiskiem na kopercie „KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017”. Wypełniony kupon musi być czytelnie podpisany i zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia.
 2. Zgłoszenia można również przedstawiać telefonicznie 81 4626800
 • Zasady głosowania 
 1. W plebiscycie KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017 można głosować na 3 sposoby:
 1. Wysyłając SMS pod numer 71051 w treści wpisując KG. numer kandydata (np. KG.99). Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Jeden SMS liczony jest jako 1 głos. SMS-y można wysyłać do 18 października 2017 do godziny 12 (północ z 17 na 18.10)
 2. za pomocą kuponów drukowanych w codziennych wydaniach Dziennika Wschodniego. Jeden kupon ma równowartość 3 głosy. Wypełnione kupony należy przesłać lub dostarczyć do redakcji Dziennika Wschodniego (Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin) najpóźniej do 17 października 2017 do godziny 15.00.
 3. Za pośrednictwem strony internetowej dziennikwschodni.pl
 1. Aktualne wyniki głosowania SMS-owego można śledzić na stronie dziennikwschodni.pl. Głosy oddane za pomocą kuponów zostaną doliczone do tych, które kandydaci uzyskali w drodze głosowania SMS w dniu 18 października 2017.
 2. Każdorazowe przesłanie SMS-a o odpowiedniej treści pod numer 71051 oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
 3. Uczestnik plebiscytu poprzez wysłanie SMS-a z głosem na wybraną osobę, zamawia wiadomość informacyjno-reklamową sponsora plebiscytu i/lub partnerów reklamowych organizatora. Wysyłanie wiadomości może być zablokowane po wysłaniu e-maila na adres promocja@dziennikwschodni.pl. W treści maila należy podać swój nr telefonu i zgłosić prośbę odnośnie usunięcia tego nr z bazy.
 4. SMS-y przesłane po terminie zakończenia głosowania, nie zostaną uznane.
 • Wybór Koła Gospodyń Wiejskich 2016
 1. Koła Gospodyń Wiejskich 2017 wybierzemy w oparciu o głosy czytelników oddawane za pomocą SMS-ów, kuponów. Wygra koło, który otrzyma najwięcej głosów.
 • Informacja o plebiscycie

Wszelkie informacje na temat plebiscytu zamieszczone zostaną na łamach Dziennika Wschodniego oraz na stronie Organizatora, tj. www.dziennikwschodni.pl Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 46 26 800, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00. Regulamin dostępny w siedzibie organizatora w Lublinie, Redakcja Dziennika Wschodniego przy Krakowskim Przedmieściu 54 oraz na www.dziennikwschodni.pl

 • Dane osobowe uczestników konkursu
 1. Uczestnicy plebiscytu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Corner Media Sp. z o.o., z siedzibą w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu 54
 2. Organizator informuje, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto uczestnikowi plebiscytu przysługuje prawo wglądu do własnych danych oraz ich poprawiania. Udział w plebiscycie nie jest uzależniony od wyrażenia zgody, o której mowa w paragrafie 10 w punkcie 1 niniejszego Regulaminu.
 3. Osoby biorące udział w plebiscycie wyrażają zgodę na publikację nadesłanych zdjęć, imienia, nazwiska i miejsc zamieszkania na stronie internetowej dziennikwschodni.pl lub innej podstronie portalu oraz w papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego
 • 10 Postanowienia końcowe 
 1. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady plebiscytu. Zgłoszenie się do plebiscytu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
 2. Organizatorowi przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia zdobywców nagród w oparciu o zasady określone w niniejszym Regulaminie.
 3. W plebiscycie nie mogą brać udziału pracownicy, współpracownicy Mediów Regionalnych Sp. z o.o., oraz ich rodziny
 4. Organizator ustanawia adresy korespondencyjne związane z zapytaniami dotyczącymi konkursu: Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, e-mail: promocja@dziennikwschodni.pl
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 października 2017 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W naszym KGW też są mężczyźni więc męskie kandydatury jak najbardziej adekwatne ;)
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja popierm kandydaturę marszałka Sosnowskiego, nie ważne że to chłop
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może posłanka Grodzka zawalczy? POnoć szwarno z niej dziołcha ;)
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2017 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nagrody bez rewelacji
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2017 o 06:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co głosować skoro organizatorowi służy wyłączne prawo wyłonienia zdobywców nagród? Pewnie już w porozumieniu z WKPSL są finaliści przygotowani.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!