Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2017 r.
14:45

Szukamy gospodyń na medal. Czekamy na zgłoszenia

4 6 A A
Koło Gospodyń Wiejskich 2016: KGW z Marynina w gminie Konopnica
Koło Gospodyń Wiejskich 2016: KGW z Marynina w gminie Konopnica (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Już po raz trzeci chcemy wyróżnić najaktywniejsze Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszym regionie. Warto się zgłosić, bo na zwyciężczynie naszego plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To już trzecia edycja plebiscytu organizowanego przez Dziennik Wschodni, w którym wybieramy najlepsze koła gospodyń wiejskich – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny. – W pierwszej edycji udział wzięło 21 kół. Rok później zgłosiło się ich aż 47! Byłoby nam bardzo miło, gdyby ten rekord został pobity. Nie jest to niemożliwe, bowiem w regionie mamy wiele ambitnych, przedsiębiorczych pań, które aktywnie działają na rzecz swoich społeczności. Szanowne Panie, zgłaszajcie swoje koła do naszego plebiscytu!

Kandydatki

Chcemy pokazać aktywne, przedsiębiorcze i odważne mieszkanki małych i większych miejscowości, które działają wspólnie, a ich głównym celem jest integracja mieszkańców. Kobiety na wsiach nie tylko biorą czynny udział w życiu kulturalnym i religijnym. Same również organizują różnego rodzaju imprezy i spotkania. Z powodzeniem walczą też o fundusze unijne.

Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać zarówno urzędy m.in. gmin czy też starostwa powiatowe. Kandydatki mogą wskazywać również instytucje kultury jak też organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz rolnictwa. Mogą to zrobić również nasi Czytelnicy.

Głosowanie

Koła Gospodyń Wiejskich można zgłaszać do naszego plebiscytu za pośrednictwem kuponów, które są codziennie drukowane na łamach Dziennika Wschodniego. Zgłoszenia można przesłać również e-mailem – na adres: promocja@dziennikwschodni.pl.

Na kandydatury czekamy do 5 października 2017 roku. 6 października opublikujemy listę kół biorących udział w trzeciej edycji naszego konkursu. Tego samego dnia rozpocznie się też głosowanie. Głosy będzie można oddać na kilka sposobów – przesyłając do naszej redakcji kupon drukowany w gazecie, za pomocą SMS-ów, a także za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Głosowanie potrwa do 18 października. Na Koła Gospodyń Wiejskich, które zdobędą największą liczbę głosów, czekają atrakcyjne nagrody.

One już wygrały

W ubiegłym roku nasz plebiscyt wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Marynina w gminie Konopnica. Koło to zostało założone w 1963 r. z inicjatywy Jadwigi Olszak, zaś w 2013 roku przewodniczącą KGW w Maryninie została Ewa Czępińska.

– Wszyscy w gminie mocno trzymaliśmy za nie kciuki – mówił nam wówczas Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica. –Nie przypadkiem to właśnie panie z Marynina zostały zgłoszone do konkursu. KGW Marynin jest niezmiernie aktywne, gospodynie rokrocznie wygrywają różne konkursy.

Rok wcześniej - w 2015 roku – na podium stanęły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stasina w gminie Wojciechów, które istnieje od 1962 roku. Zgłoszenie, po rozmowie z wójtem gminy przesłała Krystyna Twardowska, która pracuje w Urzędzie Gminy w Wojciechowie. Jest też członkinią KGW w Stasinie.

Panie cały czas aktywnie działają. – Zarówno w tym roku jak też w poprzednim zdobyłyśmy nagrody za wieniec dożynkowy w konkursie powiatowym i wojewódzkim – mówi Krystyna Twardowska. – W tym roku brałyśmy też udział w konkursie nalewek w Wojciechowie. Wygrałyśmy też konkurs na palmę wielkanocną organizowany przez Lokalną Grupę Działania w Nałęczowie.

Regulamin Plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017

 • Postanowienia ogólne
 1. Organizatorem plebiscytu KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017, zwanym w dalszej części regulaminu Plebiscytem, jest Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wydawca „Dziennika Wschodniego”, zwane dalej Organizatorem
 2. Organizator ponosi pełną odpowiedzialność za treść i formę plebiscytu.
 • Cel plebiscytu

Akcja ma na celu promocję kół gospodyń wiejskich z województwa lubelskiego, które wyróżniają się swoją działalnością. 

 • Czas trwania plebiscytu

I etap

Czas zgłaszania kandydatów: 22 września – 5 października 2017 (północ z 4/5.10.2017)

II etap

Głosowanie SMS: 6 – 18 października 2016 godz. 12  (północ z 17 na 18.10)

Głosowanie za pośrednictwem kuponów: 6 - 17 października 2016 godz. w południe

III etap

Wręczenie nagród nastąpi w październiku 2017 roku

 • Podmioty uprawnione do wzięcia udziału w Plebiscycie 
 • W Plebiscycie mogą brać udział koła gospodyń wiejskich działające na terenie woj. lubelskiego.
 • Uprawnieni do zgłaszania kandydatów są: czytelnicy Dziennika Wschodniego oraz internauci w okresie 22.09 – 18.10.2017. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data jego wpłynięcia do Organizatora na adres podany w § 1.
 • Zasady zgłaszania
 1. Zgłoszenia kandydata do tytułu Koło Gospodyń Wiejskich można dokonać w okresie 22 września – 18 października 2017 za pomocą kuponów zgłoszeniowych, którą będą publikowane w gazecie lub drogą mailową na adres promocja@dziennikwschodni.pl Zgłoszenia należy przesyłać na adres Organizatora: Dziennik Wschodni, Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin z dopiskiem na kopercie „KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017”. Wypełniony kupon musi być czytelnie podpisany i zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia.
 2. Zgłoszenia można również przedstawiać telefonicznie 81 4626800
 • Zasady głosowania 
 1. W plebiscycie KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017 można głosować na 3 sposoby:
 1. Wysyłając SMS pod numer 71051 w treści wpisując KG. numer kandydata (np. KG.99). Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Jeden SMS liczony jest jako 1 głos. SMS-y można wysyłać do 18 października 2017 do godziny 12 (północ z 17 na 18.10)
 2. za pomocą kuponów drukowanych w codziennych wydaniach Dziennika Wschodniego. Jeden kupon ma równowartość 3 głosy. Wypełnione kupony należy przesłać lub dostarczyć do redakcji Dziennika Wschodniego (Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin) najpóźniej do 17 października 2017 do godziny 15.00.
 3. Za pośrednictwem strony internetowej dziennikwschodni.pl
 1. Aktualne wyniki głosowania SMS-owego można śledzić na stronie dziennikwschodni.pl. Głosy oddane za pomocą kuponów zostaną doliczone do tych, które kandydaci uzyskali w drodze głosowania SMS w dniu 18 października 2017.
 2. Każdorazowe przesłanie SMS-a o odpowiedniej treści pod numer 71051 oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
 3. Uczestnik plebiscytu poprzez wysłanie SMS-a z głosem na wybraną osobę, zamawia wiadomość informacyjno-reklamową sponsora plebiscytu i/lub partnerów reklamowych organizatora. Wysyłanie wiadomości może być zablokowane po wysłaniu e-maila na adres promocja@dziennikwschodni.pl. W treści maila należy podać swój nr telefonu i zgłosić prośbę odnośnie usunięcia tego nr z bazy.
 4. SMS-y przesłane po terminie zakończenia głosowania, nie zostaną uznane.
 • Wybór Koła Gospodyń Wiejskich 2016
 1. Koła Gospodyń Wiejskich 2017 wybierzemy w oparciu o głosy czytelników oddawane za pomocą SMS-ów, kuponów. Wygra koło, który otrzyma najwięcej głosów.
 • Informacja o plebiscycie

Wszelkie informacje na temat plebiscytu zamieszczone zostaną na łamach Dziennika Wschodniego oraz na stronie Organizatora, tj. www.dziennikwschodni.pl Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 46 26 800, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00. Regulamin dostępny w siedzibie organizatora w Lublinie, Redakcja Dziennika Wschodniego przy Krakowskim Przedmieściu 54 oraz na www.dziennikwschodni.pl

 • Dane osobowe uczestników konkursu
 1. Uczestnicy plebiscytu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Corner Media Sp. z o.o., z siedzibą w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu 54
 2. Organizator informuje, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto uczestnikowi plebiscytu przysługuje prawo wglądu do własnych danych oraz ich poprawiania. Udział w plebiscycie nie jest uzależniony od wyrażenia zgody, o której mowa w paragrafie 10 w punkcie 1 niniejszego Regulaminu.
 3. Osoby biorące udział w plebiscycie wyrażają zgodę na publikację nadesłanych zdjęć, imienia, nazwiska i miejsc zamieszkania na stronie internetowej dziennikwschodni.pl lub innej podstronie portalu oraz w papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego
 • 10 Postanowienia końcowe 
 1. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady plebiscytu. Zgłoszenie się do plebiscytu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
 2. Organizatorowi przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia zdobywców nagród w oparciu o zasady określone w niniejszym Regulaminie.
 3. W plebiscycie nie mogą brać udziału pracownicy, współpracownicy Mediów Regionalnych Sp. z o.o., oraz ich rodziny
 4. Organizator ustanawia adresy korespondencyjne związane z zapytaniami dotyczącymi konkursu: Corner Media Sp. z o.o., Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, e-mail: promocja@dziennikwschodni.pl

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 13:00
W naszym KGW też są mężczyźni więc męskie kandydatury jak najbardziej adekwatne ;)
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 20:47
ja popierm kandydaturę marszałka Sosnowskiego, nie ważne że to chłop
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 13:34
Może posłanka Grodzka zawalczy? POnoć szwarno z niej dziołcha ;)
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 12:36
Nagrody bez rewelacji
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 06:57
Po co głosować skoro organizatorowi służy wyłączne prawo wyłonienia zdobywców nagród? Pewnie już w porozumieniu z WKPSL są finaliści przygotowani.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 19:38
Może pytanie banalne, ale jakie nagrody przewiduje organizator?
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 13:00
W naszym KGW też są mężczyźni więc męskie kandydatury jak najbardziej adekwatne ;)
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 20:47
ja popierm kandydaturę marszałka Sosnowskiego, nie ważne że to chłop
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 13:34
Może posłanka Grodzka zawalczy? POnoć szwarno z niej dziołcha ;)
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 12:36
Nagrody bez rewelacji
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 06:57
Po co głosować skoro organizatorowi służy wyłączne prawo wyłonienia zdobywców nagród? Pewnie już w porozumieniu z WKPSL są finaliści przygotowani.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 19:38
Może pytanie banalne, ale jakie nagrody przewiduje organizator?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 0

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 12

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.