Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2015 r.
13:30
Edytuj ten wpis

Szukasz męża lub żony? Pomoże ci ksiądz. Msza dla singli w lubelskiej parafii

707 65 A A

25 stycznia w kościele przy ul. Jana Pawła II w Lublinie zostanie odprawiona pierwsza msza dla singli. Poprosili o nią wierni z lubelskiej parafii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Jesteś samotny? Chcesz poznawać nowych ludzi i zawierać przyjaźnie? Szukasz dobrego męża lub żony? Takich osób jak ty jest więcej niż myślisz. Kościół p.w. Św. Rodziny w Lublinie organizuje specjalną, cykliczną mszę świętą, po której odbywać się będą miłe pogawędki przy herbacie i ciastkach. Razem raźniej. Nie siedź w domu. Przyjdź do kościoła!” - czytamy na stronie internetowej lubelskiej parafii.

- Inicjatywa wyszła od samych zainteresowanych - mówi ks. Ryszard Jurak, proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny na Czubach. - Zgłosiły się do nas osoby, które prosiły żeby taką mszę zorganizować. Może nie pasuje im przychodzenie na spotkania dla młodzieży czy rodzin? Może chcą się spotkać w swoim gronie? - zastanawia się ksiądz.

Pierwsza msza dla singli zostanie odprawiona 25 stycznia o godz. 19. Po nabożeństwie jego uczestnicy będą się mogli spotkać przy kawie.

Nie jest to pomysł odosobniony. Podobne nabożeństwa odbywają się już w innych miastach, np. w warszawskim Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej msza w intencji poszukujących mężów i żon jest odprawiana w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Nie na modlitwę, ale seanse dla singli zapraszało z kolei lubelskie kino Bajka. Tu pomysł nie chwycił. - Seanse dla singli organizowaliśmy od marca do końca sierpnia. Zrezygnowaliśmy, bo większego odzewu ze strony singli nie było. Może ludzie nie chcą się z tym afiszować? - mówi Waldemar Niedźwiedź, kierownik kina przy ul. Radziszewskiego w Lublinie. I dodaje: - Przed seansem była lampka wina, później film. Dalsza część spotkania miała być w restauracji. Jednak próba współpracy z lokalami w sąsiedztwie się nie powiodła. Poza tym firma, która to wymyśliła, nagle zniknęła. Nie odbierali telefonów, nie odpowiadali na e-maile. Tak się to skończyło.
Póki co podobnej propozycji nie ma, nie tylko w kulturze, ale też w branży turystycznej. - Żaden większy operator nie organizuje wyjazdów dla singli - mówi Jacek Woźniak z Biura Turystycznego Happy Tour z Lublina. - Moim zdaniem taka oferta cieszyłaby się zainteresowaniem, ale może operatorzy kalkulują ryzyko i nie podejmują tego tematu?

Każdy, kto chce pojechać na wczasy z biurem podróży sam, musi się liczyć z dopłatą. - Od 25 do nawet 80 proc. - podaje Woźniak. - Więc jeśli ktoś decyduje się na samotny wyjazd to głównie do Tunezji czy Egiptu. Tam dopłaty dla singli są najniższe. Wynika to z tego, że pokoje w hotelach są dwuosobowe.

Tymczasem potencjalnych klientów nie brakuje. Podczas ostatniego spisu ludności w 2011 r. w Lubelskiem na ponad 2,1 mln mieszkańców było aż 530 tys. panien i kawalerów (z nieznaczną przewagą tych drugich). Do tego należy doliczyć wdowców - ponad 190 tys. osób i rozwodników - 72 tys.

Kiedyś było "bykowe”

Tak potocznie nazywano podwyższoną kwotę podatku, którą od 1946 r. do 1956 r. płaciły osoby bezdzietne, nieżonate lub niezamężne powyżej 21. roku życia. Potem podwyższono wiek tych osób do 25 roku życia. Podatek obowiązywał do 1 stycznia 1973 r.
Czytaj więcej o:

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:18
Msze św. dla Singli u Św. Rodziny Do miast, w których odprawiane są Msze św. dla Singli, w styczniu ubiegłego roku dołączył także Lublin. W parafii p.w. św. Rodziny, ul. Jana Pawła II, taka Eucharystia sprawowana jest w czwartą niedzielę miesiąca, o godz.19.00. Każdorazowo po wspólnej modlitwie odbywa się spotkanie integracyjne w Domu Akcji Katolickiej (była Kaplica). To zaproszenie dla wszystkich osób żyjących w pojedynkę. Szansa by się spotkać. Dołącz do nas!
Avatar
A. / 19 lipca 2015 o 15:05

Drogi Krzysztofie.

Z Bożą pomocą inicjatywa się rozwija. Msza św. dla Singli jest odprawiana w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz.19.00, w lubelskiej parafii pw. św.Rodziny. Powstała Wspólnota Singli tj. osób żyjących w pojedynkę. Pragniemy razem się modlić by Dobry Bóg, przemieniał samotność w radość bycia z drugim człowiekiem. Prosimy o zupałne poddanie się woli Bożej. tj. odnalezienie kierunku który wspakuje Jezus. Zapraszamy.

Drogi Krzysztofie.

Z Bożą pomocą inicjatywa się rozwija. Msza św. dla Singli jest odprawiana w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz.19.00, w lubelskiej parafii pw. św.Rodziny. Powstała Wspólnota Singli tj. osób żyjących w pojedynkę. Pragniemy razem się modlić by Dobry Bóg, przemieniał samotność w radość bycia z drugim człowiekiem. Prosimy o zupałne poddanie się woli Bożej. tj. odnalezienie kierunku który wspakuje Jezus. Zapraszamy.

rozwiń
Avatar
KRZYSZTOF / 2 lipca 2015 o 21:39

Moi Drodzy.

Bogu niech będą dzięki!

Ta szlachetna inicjatywa w sposób szczególny skierowana jest do chrześcijańskich singli tj. do ludzi dobrej woli, którzy pragną w życiu kierować się zasadami Ewangelii. Wszak dla ludzi z wartościami Ewangelia jest naczelną zasadą mądrego i owocnego życia. Dlakalog jest nam dany po to by móc żyć w przyjaźni z Bogiem. Prawdziwi chrześcijanie dochowują wierności Bogu. Inicjatywa Msza dla Singli, tzn. osób żyjących bez pary, ma na celu zbliżyć człowieka do Boga, siebie i drugiego, by budować wspólnotę, dzielić się wiara jak chlebem, jak naucza Pan Jezus na kartach Ewangelii.

Warto zawierzyć Opatrzności Bożej i modlić się o przemianę swojego losu, jeśli ktoś szczerze tego pragnie. Może, z Bożą pomocą, uda się odnaleźć swoją drugą połowę? Powołanie do małżeństwa, do przekazania życia, jest bardzo szczególnym darem i wyjątkowym powołaniem do współpracy z Bogiem, bo tylko tak można je dobrze wypełnić.Albowiem bez boga, żaden człowiek sam z siebie, nie jest zdolny do prawdziwego dobra. Opieka duchowa ze strony Księdza ma wymiar nie tylko doczesny, lecz wieczny. Trzeba nam pamiętać, że to życie ziemski kiedyś się skończy i przyjdzie nam stanąć przed tronem Bożym. Jak będziemy do tego przygotowani, zależy od łaski i od aktu naszej wolnej woli. Jak wiemy, Boga można przyjąć lub odrzucić. Najmilsi wszystkich zainteresowanych jakością swojego życia,poprawą tej jakości, serdecznie zapraszam na Mszę Świętą dla odważnych! Osobom nieżyczliwym przypominam, że treść wypowiedzi świadczy jedynie o wypowiadającym się i nie ma co się chwalić brakiem kultury osobistej!

P.S. Bóg wymaga od człowiek nie tylko pokory, ale i odwagi.

Pan Jezus mówi - Miejcie odwagę! Jam zwyciężył świat ( J 16, 33).

Zachęcam.

I co dalej z tą inicjatywą: Czy tylko raz w roku taka msza św?

rozwiń
Avatar
Polecam! / 27 kwietnia 2015 o 10:22

pt.Singielka. życie i miłość z nutką śmiałości, Mandy Hale

Avatar
Świadectwa / 24 kwietnia 2015 o 09:59

Książka pt.Samotność chciana i niechciana, Anna Matusiak.

"Po książkę sięgnęłam jako osoba żyjąca w stanie wolnym, ale jednak ciągle poszukująca swojego miejsca. Polecam ją tym, którzy odczuwają jakąś pustkę w sercu i pragnął ją zapełnić dobrem i miłością."

Avatar
Chwała Tobie, Słowo Boże. / 24 marca 2015 o 18:38

Ziarnem jest słowo Boże, siewcą zaś Chrystus;

każdy, kto Go znajdzie, będzie trwał na wieki.

Avatar
Złota myśl / 24 marca 2015 o 18:34

Nie znajdziesz wyjścia, jeśli go nie poszukasz.

Avatar
Wspólnota Singli / 22 marca 2015 o 10:09

Idea Mszy św. w intencji osób samotnych, zrodziła się z wielkiego pragnienia miłości, która jest największą i najważniejszą ludzką potrzebą. Rozumiejąc ból długiej samotności i niespełnionego oczekiwania postanowiliśmy wspólnie prosić Boga, by przemienił samotność w radość bycia z drugim człowiekiem.

Avatar
J. / 20 marca 2015 o 16:09

Zachęcam do odwiedzania strony : Pokonaj samotność ze św. Józefem.

W zakładce Msze święte, podane są aktualne informacje.

Avatar
:) / 19 marca 2015 o 11:11

Kochani, co Pan Bóg mówi do nas w dzisiejszej Ewangelii?

Maryja i Józef znajdują Jezus w świątyni (Łk 2, 41-51a).

Rozważanie.

Rodzice Jezus chodzili razem z Synem do miasta świętego, świętowali razem, trzymali się razem.

Ich życie można opisać zwrotem "chodzili razem". Mieli potrzebę przebywanie ze sobą, towarzyszenie sobie wzajemnie. W taki sposób tworzyła się między nimi silne więź uczuciowa, duchowa. Ponieważ "chodzili razem", zdążali w tym samym kierunku, pragnąc osiągnięcia tego samego celu. W znacznym stopniu czas "chodzenia razem" wypełniał ich życie.

Ich powołanie wyrażało się w byciu pielgrzymami "do domu Ojca".

Chodząc razem byli dla siebie wsparciem, służyli sobie radą, słuchaniem wzajemnym.

Byli szczęśliwi ze sobą.

Ludzie, którzy źle się czują ze sobą, nie chodzą razem, lecz trzymają się oddzielnie.

Przez taką obecność, bliskość można poznać siebie i drugiego.

Z takiego poznania rodzi się potrzeba przebywanie z drugim, lub dokonujemy odkrycia,

że nie odpowiadamy sobie, czujemy się przytłoczeni obecnością drugiego.

Bóg nie chce, żeby mężczyzna był sam. Na drodze Józefa postawił Maryję.

Ale i odwrotnie patrząc, można powiedzieć, że Bóg nie chce, aby kobieta była sama,

stąd ba drodze Maryi stawia Józefa.

On i ona stanowią całość.

Oddzielnie są jedynie połową, częścią tęskniącą za relacją, za wspólnym wędrowaniem.

PS.

Życzę wszystkim tęskniącym za Bożą relacją, szczęśliwego wędrowania

w lubelskiej Wspólnocie Singli.

Kochani, co Pan Bóg mówi do nas w dzisiejszej Ewangelii?

Maryja i Józef znajdują Jezus w świątyni (Łk 2, 41-51a).

Rozważanie.

Rodzice Jezus chodzili razem z Synem do miasta świętego, świętowali razem, trzymali się razem.

Ich życie można opisać zwrotem "chodzili razem". Mieli potrzebę przebywanie ze sobą, towarzyszenie sobie wzajemnie. W taki sposób tworzyła się między nimi silne więź uczuciowa, duchowa. Ponieważ "chodzili razem", zdążali w tym samym kierunku, pragnąc osiągnięcia tego samego celu. W znacznym ... rozwiń

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:18
Msze św. dla Singli u Św. Rodziny Do miast, w których odprawiane są Msze św. dla Singli, w styczniu ubiegłego roku dołączył także Lublin. W parafii p.w. św. Rodziny, ul. Jana Pawła II, taka Eucharystia sprawowana jest w czwartą niedzielę miesiąca, o godz.19.00. Każdorazowo po wspólnej modlitwie odbywa się spotkanie integracyjne w Domu Akcji Katolickiej (była Kaplica). To zaproszenie dla wszystkich osób żyjących w pojedynkę. Szansa by się spotkać. Dołącz do nas!
Avatar
A. / 19 lipca 2015 o 15:05

Drogi Krzysztofie.

Z Bożą pomocą inicjatywa się rozwija. Msza św. dla Singli jest odprawiana w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz.19.00, w lubelskiej parafii pw. św.Rodziny. Powstała Wspólnota Singli tj. osób żyjących w pojedynkę. Pragniemy razem się modlić by Dobry Bóg, przemieniał samotność w radość bycia z drugim człowiekiem. Prosimy o zupałne poddanie się woli Bożej. tj. odnalezienie kierunku który wspakuje Jezus. Zapraszamy.

Drogi Krzysztofie.

Z Bożą pomocą inicjatywa się rozwija. Msza św. dla Singli jest odprawiana w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz.19.00, w lubelskiej parafii pw. św.Rodziny. Powstała Wspólnota Singli tj. osób żyjących w pojedynkę. Pragniemy razem się modlić by Dobry Bóg, przemieniał samotność w radość bycia z drugim człowiekiem. Prosimy o zupałne poddanie się woli Bożej. tj. odnalezienie kierunku który wspakuje Jezus. Zapraszamy.

rozwiń
Avatar
KRZYSZTOF / 2 lipca 2015 o 21:39

Moi Drodzy.

Bogu niech będą dzięki!

Ta szlachetna inicjatywa w sposób szczególny skierowana jest do chrześcijańskich singli tj. do ludzi dobrej woli, którzy pragną w życiu kierować się zasadami Ewangelii. Wszak dla ludzi z wartościami Ewangelia jest naczelną zasadą mądrego i owocnego życia. Dlakalog jest nam dany po to by móc żyć w przyjaźni z Bogiem. Prawdziwi chrześcijanie dochowują wierności Bogu. Inicjatywa Msza dla Singli, tzn. osób żyjących bez pary, ma na celu zbliżyć człowieka do Boga, siebie i drugiego, by budować wspólnotę, dzielić się wiara jak chlebem, jak naucza Pan Jezus na kartach Ewangelii.

Warto zawierzyć Opatrzności Bożej i modlić się o przemianę swojego losu, jeśli ktoś szczerze tego pragnie. Może, z Bożą pomocą, uda się odnaleźć swoją drugą połowę? Powołanie do małżeństwa, do przekazania życia, jest bardzo szczególnym darem i wyjątkowym powołaniem do współpracy z Bogiem, bo tylko tak można je dobrze wypełnić.Albowiem bez boga, żaden człowiek sam z siebie, nie jest zdolny do prawdziwego dobra. Opieka duchowa ze strony Księdza ma wymiar nie tylko doczesny, lecz wieczny. Trzeba nam pamiętać, że to życie ziemski kiedyś się skończy i przyjdzie nam stanąć przed tronem Bożym. Jak będziemy do tego przygotowani, zależy od łaski i od aktu naszej wolnej woli. Jak wiemy, Boga można przyjąć lub odrzucić. Najmilsi wszystkich zainteresowanych jakością swojego życia,poprawą tej jakości, serdecznie zapraszam na Mszę Świętą dla odważnych! Osobom nieżyczliwym przypominam, że treść wypowiedzi świadczy jedynie o wypowiadającym się i nie ma co się chwalić brakiem kultury osobistej!

P.S. Bóg wymaga od człowiek nie tylko pokory, ale i odwagi.

Pan Jezus mówi - Miejcie odwagę! Jam zwyciężył świat ( J 16, 33).

Zachęcam.

I co dalej z tą inicjatywą: Czy tylko raz w roku taka msza św?

rozwiń
Avatar
Polecam! / 27 kwietnia 2015 o 10:22

pt.Singielka. życie i miłość z nutką śmiałości, Mandy Hale

Avatar
Świadectwa / 24 kwietnia 2015 o 09:59

Książka pt.Samotność chciana i niechciana, Anna Matusiak.

"Po książkę sięgnęłam jako osoba żyjąca w stanie wolnym, ale jednak ciągle poszukująca swojego miejsca. Polecam ją tym, którzy odczuwają jakąś pustkę w sercu i pragnął ją zapełnić dobrem i miłością."

Avatar
Chwała Tobie, Słowo Boże. / 24 marca 2015 o 18:38

Ziarnem jest słowo Boże, siewcą zaś Chrystus;

każdy, kto Go znajdzie, będzie trwał na wieki.

Avatar
Złota myśl / 24 marca 2015 o 18:34

Nie znajdziesz wyjścia, jeśli go nie poszukasz.

Avatar
Wspólnota Singli / 22 marca 2015 o 10:09

Idea Mszy św. w intencji osób samotnych, zrodziła się z wielkiego pragnienia miłości, która jest największą i najważniejszą ludzką potrzebą. Rozumiejąc ból długiej samotności i niespełnionego oczekiwania postanowiliśmy wspólnie prosić Boga, by przemienił samotność w radość bycia z drugim człowiekiem.

Avatar
J. / 20 marca 2015 o 16:09

Zachęcam do odwiedzania strony : Pokonaj samotność ze św. Józefem.

W zakładce Msze święte, podane są aktualne informacje.

Avatar
:) / 19 marca 2015 o 11:11

Kochani, co Pan Bóg mówi do nas w dzisiejszej Ewangelii?

Maryja i Józef znajdują Jezus w świątyni (Łk 2, 41-51a).

Rozważanie.

Rodzice Jezus chodzili razem z Synem do miasta świętego, świętowali razem, trzymali się razem.

Ich życie można opisać zwrotem "chodzili razem". Mieli potrzebę przebywanie ze sobą, towarzyszenie sobie wzajemnie. W taki sposób tworzyła się między nimi silne więź uczuciowa, duchowa. Ponieważ "chodzili razem", zdążali w tym samym kierunku, pragnąc osiągnięcia tego samego celu. W znacznym stopniu czas "chodzenia razem" wypełniał ich życie.

Ich powołanie wyrażało się w byciu pielgrzymami "do domu Ojca".

Chodząc razem byli dla siebie wsparciem, służyli sobie radą, słuchaniem wzajemnym.

Byli szczęśliwi ze sobą.

Ludzie, którzy źle się czują ze sobą, nie chodzą razem, lecz trzymają się oddzielnie.

Przez taką obecność, bliskość można poznać siebie i drugiego.

Z takiego poznania rodzi się potrzeba przebywanie z drugim, lub dokonujemy odkrycia,

że nie odpowiadamy sobie, czujemy się przytłoczeni obecnością drugiego.

Bóg nie chce, żeby mężczyzna był sam. Na drodze Józefa postawił Maryję.

Ale i odwrotnie patrząc, można powiedzieć, że Bóg nie chce, aby kobieta była sama,

stąd ba drodze Maryi stawia Józefa.

On i ona stanowią całość.

Oddzielnie są jedynie połową, częścią tęskniącą za relacją, za wspólnym wędrowaniem.

PS.

Życzę wszystkim tęskniącym za Bożą relacją, szczęśliwego wędrowania

w lubelskiej Wspólnocie Singli.

Kochani, co Pan Bóg mówi do nas w dzisiejszej Ewangelii?

Maryja i Józef znajdują Jezus w świątyni (Łk 2, 41-51a).

Rozważanie.

Rodzice Jezus chodzili razem z Synem do miasta świętego, świętowali razem, trzymali się razem.

Ich życie można opisać zwrotem "chodzili razem". Mieli potrzebę przebywanie ze sobą, towarzyszenie sobie wzajemnie. W taki sposób tworzyła się między nimi silne więź uczuciowa, duchowa. Ponieważ "chodzili razem", zdążali w tym samym kierunku, pragnąc osiągnięcia tego samego celu. W znacznym ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 26 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 38 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.