niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Szukasz męża lub żony? Pomoże ci ksiądz. Msza dla singli w lubelskiej parafii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2015, 13:30

25 stycznia w kościele przy ul. Jana Pawła II w Lublinie zostanie odprawiona pierwsza msza dla singli. Poprosili o nią wierni z lubelskiej parafii.

"Jesteś samotny? Chcesz poznawać nowych ludzi i zawierać przyjaźnie? Szukasz dobrego męża lub żony? Takich osób jak ty jest więcej niż myślisz. Kościół p.w. Św. Rodziny w Lublinie organizuje specjalną, cykliczną mszę świętą, po której odbywać się będą miłe pogawędki przy herbacie i ciastkach. Razem raźniej. Nie siedź w domu. Przyjdź do kościoła!” - czytamy na stronie internetowej lubelskiej parafii.

- Inicjatywa wyszła od samych zainteresowanych - mówi ks. Ryszard Jurak, proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny na Czubach. - Zgłosiły się do nas osoby, które prosiły żeby taką mszę zorganizować. Może nie pasuje im przychodzenie na spotkania dla młodzieży czy rodzin? Może chcą się spotkać w swoim gronie? - zastanawia się ksiądz.

Pierwsza msza dla singli zostanie odprawiona 25 stycznia o godz. 19. Po nabożeństwie jego uczestnicy będą się mogli spotkać przy kawie.

Nie jest to pomysł odosobniony. Podobne nabożeństwa odbywają się już w innych miastach, np. w warszawskim Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej msza w intencji poszukujących mężów i żon jest odprawiana w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Nie na modlitwę, ale seanse dla singli zapraszało z kolei lubelskie kino Bajka. Tu pomysł nie chwycił. - Seanse dla singli organizowaliśmy od marca do końca sierpnia. Zrezygnowaliśmy, bo większego odzewu ze strony singli nie było. Może ludzie nie chcą się z tym afiszować? - mówi Waldemar Niedźwiedź, kierownik kina przy ul. Radziszewskiego w Lublinie. I dodaje: - Przed seansem była lampka wina, później film. Dalsza część spotkania miała być w restauracji. Jednak próba współpracy z lokalami w sąsiedztwie się nie powiodła. Poza tym firma, która to wymyśliła, nagle zniknęła. Nie odbierali telefonów, nie odpowiadali na e-maile. Tak się to skończyło.

Póki co podobnej propozycji nie ma, nie tylko w kulturze, ale też w branży turystycznej. - Żaden większy operator nie organizuje wyjazdów dla singli - mówi Jacek Woźniak z Biura Turystycznego Happy Tour z Lublina. - Moim zdaniem taka oferta cieszyłaby się zainteresowaniem, ale może operatorzy kalkulują ryzyko i nie podejmują tego tematu?

Każdy, kto chce pojechać na wczasy z biurem podróży sam, musi się liczyć z dopłatą. - Od 25 do nawet 80 proc. - podaje Woźniak. - Więc jeśli ktoś decyduje się na samotny wyjazd to głównie do Tunezji czy Egiptu. Tam dopłaty dla singli są najniższe. Wynika to z tego, że pokoje w hotelach są dwuosobowe.

Tymczasem potencjalnych klientów nie brakuje. Podczas ostatniego spisu ludności w 2011 r. w Lubelskiem na ponad 2,1 mln mieszkańców było aż 530 tys. panien i kawalerów (z nieznaczną przewagą tych drugich). Do tego należy doliczyć wdowców - ponad 190 tys. osób i rozwodników - 72 tys.

Kiedyś było "bykowe”

Tak potocznie nazywano podwyższoną kwotę podatku, którą od 1946 r. do 1956 r. płaciły osoby bezdzietne, nieżonate lub niezamężne powyżej 21. roku życia. Potem podwyższono wiek tych osób do 25 roku życia. Podatek obowiązywał do 1 stycznia 1973 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Kościół
Gość
A.
KRZYSZTOF
(65) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lutego 2016 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Msze św. dla Singli u Św. Rodziny Do miast, w których odprawiane są Msze św. dla Singli, w styczniu ubiegłego roku dołączył także Lublin. W parafii p.w. św. Rodziny, ul. Jana Pawła II, taka Eucharystia sprawowana jest w czwartą niedzielę miesiąca, o godz.19.00. Każdorazowo po wspólnej modlitwie odbywa się spotkanie integracyjne w Domu Akcji Katolickiej (była Kaplica). To zaproszenie dla wszystkich osób żyjących w pojedynkę. Szansa by się spotkać. Dołącz do nas!
Rozwiń
A.
A. (19 lipca 2015 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Drogi Krzysztofie.

Z Bożą pomocą inicjatywa się rozwija. Msza św. dla Singli jest odprawiana w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz.19.00, w lubelskiej parafii pw. św.Rodziny. Powstała Wspólnota Singli tj. osób żyjących w pojedynkę. Pragniemy razem się modlić by Dobry Bóg, przemieniał samotność w radość bycia z drugim człowiekiem. Prosimy o zupałne poddanie się woli Bożej. tj. odnalezienie kierunku który wspakuje Jezus. Zapraszamy.

Rozwiń
KRZYSZTOF
KRZYSZTOF (2 lipca 2015 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moi Drodzy.

Bogu niech będą dzięki!

Ta szlachetna inicjatywa w sposób szczególny skierowana jest do chrześcijańskich singli tj. do ludzi dobrej woli, którzy pragną w życiu kierować się zasadami Ewangelii. Wszak dla ludzi z wartościami Ewangelia jest naczelną zasadą mądrego i owocnego życia. Dlakalog jest nam dany po to by móc żyć w przyjaźni z Bogiem. Prawdziwi chrześcijanie dochowują wierności Bogu. Inicjatywa Msza dla Singli, tzn. osób żyjących bez pary, ma na celu zbliżyć człowieka do Boga, siebie i drugiego, by budować wspólnotę, dzielić się wiara jak chlebem, jak naucza Pan Jezus na kartach Ewangelii.

Warto zawierzyć Opatrzności Bożej i modlić się o przemianę swojego losu, jeśli ktoś szczerze tego pragnie. Może, z Bożą pomocą, uda się odnaleźć swoją drugą połowę? Powołanie do małżeństwa, do przekazania życia, jest bardzo szczególnym darem i wyjątkowym powołaniem do współpracy z Bogiem, bo tylko tak można je dobrze wypełnić.Albowiem bez boga, żaden człowiek sam z siebie, nie jest zdolny do prawdziwego dobra. Opieka duchowa ze strony Księdza ma wymiar nie tylko doczesny, lecz wieczny. Trzeba nam pamiętać, że to życie ziemski kiedyś się skończy i przyjdzie nam stanąć przed tronem Bożym. Jak będziemy do tego przygotowani, zależy od łaski i od aktu naszej wolnej woli. Jak wiemy, Boga można przyjąć lub odrzucić. Najmilsi wszystkich zainteresowanych jakością swojego życia,poprawą tej jakości, serdecznie zapraszam na Mszę Świętą dla odważnych! Osobom nieżyczliwym przypominam, że treść wypowiedzi świadczy jedynie o wypowiadającym się i nie ma co się chwalić brakiem kultury osobistej!

P.S. Bóg wymaga od człowiek nie tylko pokory, ale i odwagi.

Pan Jezus mówi - Miejcie odwagę! Jam zwyciężył świat ( J 16, 33).

Zachęcam.

I co dalej z tą inicjatywą: Czy tylko raz w roku taka msza św?

Rozwiń
Polecam!
Polecam! (27 kwietnia 2015 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

pt.Singielka. życie i miłość z nutką śmiałości, Mandy Hale

Rozwiń
Świadectwa
Świadectwa (24 kwietnia 2015 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Książka pt.Samotność chciana i niechciana, Anna Matusiak.

"Po książkę sięgnęłam jako osoba żyjąca w stanie wolnym, ale jednak ciągle poszukująca swojego miejsca. Polecam ją tym, którzy odczuwają jakąś pustkę w sercu i pragnął ją zapełnić dobrem i miłością."

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (65)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!