Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2008 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Szykują armaty na marszałka

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A

Zwolennicy odwołania marszałka Jarosława Zdrojkowskiego (PiS) liczą głosy i nie są pewni, czy w poniedziałek otworzą szampana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
PO-PiS rządzi samorządem województwa od ponad roku. Koalicja działała sprawnie. Zaczęła pękać dopiero po jesiennych wyborach do parlamentu. PO i PSL utworzyły rząd, a jednym z warunków krajowego porozumienia było dopuszczenie ludowców do władzy w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim. Na to nie godzi się PiS.

Platforma i PSL zdobyły poparcie SLD za cenę oddania tej partii fotela przewodniczącego sejmiku. Teraz chcą odwołania marszałka Jarosława Zdrojkowskiego (PiS). Tajne głosowanie w poniedziałek.

Teoretycznie koalicjanci wszystko już uzgodnili. Pod wnioskiem o odwołanie Zdrojkowskiego podpisało się 20 radnych z PO, PSL, SLD i Samoobrony. Nowym marszałkiem ma być Krzysztof Grabczuk, obecny członek zarządu, który jednak nie ma poparcia wszystkich radnych PO.

- W dodatku słyszałem spekulacje, że PSL zagłosuje przeciwko naszemu kandydatowi, żeby w ostatnim momencie wystawić swojego, np. Sławomira Sosnowskiego - mówi nam jeden z działaczy Platformy.

- Tak nie zrobimy, byłoby to nieuczciwe. Jeśli Platforma wskaże kandydata, to my go poprzemy - deklaruje Sosnowski, szef klubu PSL.

Co na to PiS? - Obronimy marszałka Zdrojkowskiego. Robię wszystko, żeby tak się stało. Nie ma merytorycznych powodów do jego odwołania - twierdzi Andrzej Pruszkowski, b. przewodniczący sejmiku.

Sam Zdrojkowski nie zamierza podawać się do dymisji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rydel-e K / 25 stycznia 2008 o 09:48
PO-wiec napisał:
no to teraz pslacy znów wezmą wszystko i będzie nam wesoło i zielono! mało im stołków jeszcze! całe urzędy są zielone i prowincja też! Lubelszczyzna nigdy nie wyjdzie z dołka!


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze rozwiń
Avatar
Ewa / 24 stycznia 2008 o 15:30
miauczek napisał:
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !


Ponimirski był wariatem, proszę nie zapominać!
Avatar
lis / 24 stycznia 2008 o 13:59
panowie uspokójcie się, wam nie zależy na województwie poprostu chcecie władzy bo to są pieniądze. arbuzy z psl już byli, przecież oni nic nie umieją, Są poprostu nie kompetetni
Avatar
Antoni / 24 stycznia 2008 o 12:04
Wielki cyrk w lokalnym wydaniu niema już grupy ludzi w ratuszu i w marszałkowskim roztropnych i gotowych do współpracy -- żałosne
Avatar
jaro / 24 stycznia 2008 o 11:26
Znam Grabczuka z Chełma. Porządny człek! Czy będzie lepszy od Zdrojkowskiego? Najepszy byłby Jacek Sobczak, ale on jest za mądry na taki ruch.To są Alternatywy 4: Kto się pod kogo podwiesi. Pobawią się w piaskownicy, a Lublin i tak nie ich.Najważniejsze żeby pogonił durni, którzy są przyspawani do stołków. Przykładów jest wiele.
Avatar
bziko / 24 stycznia 2008 o 10:45
Polacy na emigracji, jednak Nie wracajcie!!!
Avatar
Żbik / 24 stycznia 2008 o 10:39
Żal mi tego kraju. Gdy tylko coś zaczyna się układać ktoś musi to spiep...... Jedna z najlepszych koalicji w kraju upada przez chorego człowieka z wibratorem w dłoni. Nie po to głosowałem na PO, żeby wchodzili w koalicje z byłymi agentami SB i komuchami. Sprzedajecie lubelszczyznę za marne stołki!!!
Avatar
miauczek / 24 stycznia 2008 o 08:53
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !
Avatar
melon / 23 stycznia 2008 o 23:26
Dziwię się chłopom na wsi. Głosują na PESEL a te arbuzy (z wierzchu zielony , w środku czerwony)
walą ich w rogi od wielu lat. Za ich rządów lub koalicji rolnicy coraz bardziej dołują i na przekór temu krzyczą: niech zyje PSL.
Dostają Łopatą w d....ę i nie wuciągają właściwych wniosków. Czegoś biedny? Boś głupi. Czegoś głupi? Boś biedny.
Avatar
Lubelak / 23 stycznia 2008 o 22:09
wraca stare brrr trzeba emigrować na zieloną wyspę jak najdalej od zielonych z Lublina!
Avatar
Rydel-e K / 25 stycznia 2008 o 09:48
PO-wiec napisał:
no to teraz pslacy znów wezmą wszystko i będzie nam wesoło i zielono! mało im stołków jeszcze! całe urzędy są zielone i prowincja też! Lubelszczyzna nigdy nie wyjdzie z dołka!


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze rozwiń
Avatar
Ewa / 24 stycznia 2008 o 15:30
miauczek napisał:
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !


Ponimirski był wariatem, proszę nie zapominać!
Avatar
lis / 24 stycznia 2008 o 13:59
panowie uspokójcie się, wam nie zależy na województwie poprostu chcecie władzy bo to są pieniądze. arbuzy z psl już byli, przecież oni nic nie umieją, Są poprostu nie kompetetni
Avatar
Antoni / 24 stycznia 2008 o 12:04
Wielki cyrk w lokalnym wydaniu niema już grupy ludzi w ratuszu i w marszałkowskim roztropnych i gotowych do współpracy -- żałosne
Avatar
jaro / 24 stycznia 2008 o 11:26
Znam Grabczuka z Chełma. Porządny człek! Czy będzie lepszy od Zdrojkowskiego? Najepszy byłby Jacek Sobczak, ale on jest za mądry na taki ruch.To są Alternatywy 4: Kto się pod kogo podwiesi. Pobawią się w piaskownicy, a Lublin i tak nie ich.Najważniejsze żeby pogonił durni, którzy są przyspawani do stołków. Przykładów jest wiele.
Avatar
bziko / 24 stycznia 2008 o 10:45
Polacy na emigracji, jednak Nie wracajcie!!!
Avatar
Żbik / 24 stycznia 2008 o 10:39
Żal mi tego kraju. Gdy tylko coś zaczyna się układać ktoś musi to spiep...... Jedna z najlepszych koalicji w kraju upada przez chorego człowieka z wibratorem w dłoni. Nie po to głosowałem na PO, żeby wchodzili w koalicje z byłymi agentami SB i komuchami. Sprzedajecie lubelszczyznę za marne stołki!!!
Avatar
miauczek / 24 stycznia 2008 o 08:53
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !
Avatar
melon / 23 stycznia 2008 o 23:26
Dziwię się chłopom na wsi. Głosują na PESEL a te arbuzy (z wierzchu zielony , w środku czerwony)
walą ich w rogi od wielu lat. Za ich rządów lub koalicji rolnicy coraz bardziej dołują i na przekór temu krzyczą: niech zyje PSL.
Dostają Łopatą w d....ę i nie wuciągają właściwych wniosków. Czegoś biedny? Boś głupi. Czegoś głupi? Boś biedny.
Avatar
Lubelak / 23 stycznia 2008 o 22:09
wraca stare brrr trzeba emigrować na zieloną wyspę jak najdalej od zielonych z Lublina!