Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2011 r.
22:46
Edytuj ten wpis

Szykują remonty dróg w Lublinie. Będą korki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 37 A A
Przetarg na Krochmalną będzie za chwilę, następny w kolejce czeka już przetarg na remont bardzo mocn
Przetarg na Krochmalną będzie za chwilę, następny w kolejce czeka już przetarg na remont bardzo mocn

– Zrobimy co można, by nie dopuścić do drogowego paraliżu – zapewniają miejscy urzędnicy. I obiecują, że gigantyczną listę tegorocznych remontów ułożą tak, by nie zakorkować całkiem Lublina. Już za kilka dni będzie przetarg na odnowę ulicy Krochmalnej oraz fragmentu Młyńskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W uchwalonym na ostatniej sesji Rady Miasta budżecie znalazły się fundusze na poprawę nawierzchni kilku ważnych arterii. Szczególnie dużo takich prac zaplanowanych jest na północ od trasy W-Z.

– Boję się tylko, że to wszystko będzie robione w jednym czasie i przez parę dzielnic w ogóle nie da się przejechać – mówi Paweł Wojciechowski, mieszkaniec Czechowa. – Jak się nic nie robi, to przez długie lata, a jak są remonty to wszystkie naraz.

– Oczywiście będziemy ustalali harmonogram i zgodnie z nim wprowadzali wykonawców – zapewnia Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. – Na pewno spiętrzenie prac nastąpi w okresie letnim, bo większość robót dotyczy nawierzchni bitumicznych (sprzyja im mniejszy ruch i wyższa temperatura).

Już teraz miasto ogłasza przetarg na roboty na ul. Krochmalnej. Lada dzień powinno ukazać się oficjalne ogłoszenie w tej sprawie. – W zakresie prac jest wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów od skrzyżowania Młyńskiej z Dworcową przez Krochmalną do mostu na Bystrzycy – mówi Aleksander Klepka, który w magistracie odpowiada za remonty dróg. – Termin zakończenia prac określamy na listopad, choć liczymy na to, że wykonawca upora się z tym wcześniej.

W planie jest już następny przetarg, który objąć ma remonty: al. Kraśnickiej (od ul. Jana Pawła II do granicy miasta), al. Kompozytorów Polskich (od Koncertowej do Smorawińskiego), a także bardzo mocno zniszczonego odcinka al. Smorawińskiego (między al. Spółdzielczości Pracy a Chodźki) i ciągu ulic od ronda pod Zamkiem do Unickiej, tj. fragmentu Lwowskiej i ul. Podzamcze.

– Już ogłaszając przetarg będziemy starali się określić kolejność prowadzenia prac – podkreśla Adamiak.

MYŚL O KORKACH
* Wiadomo już, że najwięcej pracy drogowcy będą mieć na al. Kraśnickiej i to ona pójdzie na pierwszy ogień. * W osobnym postępowaniu magistrat będzie szukać firmy, która wyremontuje ul. Koryznowej od Niepodległości do Andersa.
* Już za kilka dni będzie przetarg na odnowę ulicy Krochmalnej oraz fragmentu Młyńskiej.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
monika / 4 lutego 2011 o 23:37
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1296812818' post='433106']Receptą na poprawę stanu infrastruktury komunikacyjnej w Lublinie jest w mojej ocenie nie naprawa wielu fragmentów ulic lecz remont mniejszej ilości ale w całości. Wyremontowane ulice powinny być też inaczej utrzymane. Tam gdzie zostal już przeprowadziny remont nawierzchni i chodników powinny być zwiększone naklady na utrzymanie zieleni i czystości. W ten sposób możnaby w kilka lat wyremontować około połowę większych dróg w Lublinie włącznie z chodnikami i nowymi lampami.[/quote] - 100% racji. Problem jednak w tym,że jak wybiorą Krochmalną, to krzyk będzie na Łęczyńskiej, itd. Ale jakby powiedzieć w tym roku cała Krochmalna, w następnym Łęczyńska, a wszystkie nawierzchnie będą wymieniane po wymianie wszelkiego rodzaju rur, studzienek itp. i w taki sposób, że po zmianach atmosferycznych nie będą tworzyć się pęknięcia i dziury, to ludzie dadzą sobie na wstrzymanie, nawet jak trochę ponarzekają. Co do utrzymania zielni, to nie wiem kto obecnie się tym zajmuje, ale przyznam, że jak widzę zieleń miejską to jestem przerażona ich pracą, gdyż ostatnio pozostawiają po sobie jedynie kikuty drzew, jak po pożarze, a nie pięknie i logicznie podcięte gałęzie.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1296812818' post='433106']Receptą na poprawę stanu infrastruktury komunikacyjnej w Lublinie jest w mojej ocenie nie naprawa wielu fragmentów ulic lecz remont mniejszej ilości ale w całości. Wyremontowane ulice powinny być też inaczej utrzymane. Tam gdzie zostal już przeprowadziny remont nawierzchni i chodników powinny być zwiększone naklady na utrzymanie zieleni i czystości. W ten sposób możnaby w kilka lat wyremontować około połowę większych dróg w Lublinie włącznie z chodnika... rozwiń
Avatar
borys / 4 lutego 2011 o 20:05
[quote name='normalny' timestamp='1296846263' post='433423']
Mądrze piszesz, zagłosuje na Ciebie w następnych wyborach
[/quote]

Trzymam za słowo!
Avatar
normalny / 4 lutego 2011 o 20:04
[quote name='borys' timestamp='1296846103' post='433421']
Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie i finito. I tak budżet miasta będzie w tym roku podobno ok 100 baniek w plecy. Powtarzam, że ja również chę by wszystkie ulice były w idealnym stanie bo sam jestem kierowcą - a to co się obserwuje po każdej zimie to tragedia, ale jak to zrobić kiedy kasy niiiima?!?!?! Ja i tak jestem w szoku, że szarpneli się na "tak wiele"
Mówiąc krótko... będzie przemysł to będzie kasa... będzie kasa to będą remonty i nwestycje...
Inaczej to sobie możemy jedynie poklikać i pomarudzić Pozdrawiam!
[/quote]
Mądrze piszesz, zagłosuje na Ciebie w następnych wyborach
[quote name='borys' timestamp='1296846103' post='433421']
Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie ... rozwiń
Avatar
borys / 4 lutego 2011 o 20:01
[quote name='normalny' timestamp='1296844729' post='433398']
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk. Jak na takie zaniedbania remont kilku lubelskich ulic uważam za niewystarczajacy. Tym samym krytykuję tych którzy już piszą pieśni pochwalne pod adresem żuka, bo poprzednia ekipa wasyla i żuka na odchodne wydała mnóstwo pieniedzy na swoje własne uposażenia, natomiast bieżące naprawy ulic i łatanie dziur czy utrzymanie trawników przerasta możliwości miasta.
[/quote]

Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie i finito. I tak budżet miasta będzie w tym roku podobno ok 100 baniek w plecy. Powtarzam, że ja również chę by wszystkie ulice były w idealnym stanie bo sam jestem kierowcą - a to co się obserwuje po każdej zimie to tragedia, ale jak to zrobić kiedy kasy niiiima?!?!?! Ja i tak jestem w szoku, że szarpneli się na "tak wiele"
Mówiąc krótko... będzie przemysł to będzie kasa... będzie kasa to będą remonty i nwestycje...
Inaczej to sobie możemy jedynie poklikać i pomarudzić Pozdrawiam!
[quote name='normalny' timestamp='1296844729' post='433398']
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk... rozwiń
Avatar
tt / 4 lutego 2011 o 19:49
[quote name='normalny' timestamp='1296818814' post='433139']
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
[/quote]

Rzeszów jak słusznie zauważyłeś jest dwa razy mniejszym miastem ale jego budżet jest niewiele mniejszy od lubeskiego, więc chyba łatwiej wyremontować o połowę mniej ulic za podobne pieniądze - to po pierwsze. Po drugie, podkarpacie to dawna galicja więc i ludzie bardziej zaradni, przedsiębiorczy i pracowici (mam wrażenie że w lublinie nadal obowiązuje teoria "czy się stoi czy się leży... zwłaszcza w lubelskich urzędach). A po trzecie - zauważ, że prezydent Rzeszowa to pasionat, facet ma wizję nowoczesnego, silnego gospodarczo miasta i do tego dąży. Może jak lublin doczeka się kiedys takiego prezydenta to i to miasto zmieni się na lepsze. Puki co to wreszcie jakieś "większe" remonty ulic i to jest niewątpliwie na plus dla tego prezydenta. Szkoda tylko że facet (jak widać na tym forum) jest raczej osamotniony w walce o dobre imię tego miasta bo wszędzie dookoła sami malkontenci. Ludzie chcecie nowych inwestycji?! Jestem za, ale najpierw to wy się nauczcie doceniać to co macie i przede wszystkim postarajcie się to szanować. Wszędzie w tym mieście na ulicach syf, pobazgrane spreyami ściany, obdarte tynki i powybijane szyby - to się samo nie zrobiło. PS. tego też nie zobaczysz w Rzeszowie!!! Lublin stara się o tytuł europejskiej stolicy kultury??? Zobaczcie ile tej kultury pozostaje w mieście kiedy studenci wyjadą na wakacje...
[quote name='normalny' timestamp='1296818814' post='433139']
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
[/quote]

Rzeszów jak słusznie zauważyłeś jest dwa razy mniejszym miastem ale jego budżet jest niewiele mniejszy od lubeskiego, więc chyba łatwiej wyremontować o połowę mniej ulic za podobne pieniądze - to po pierwsze. Po drugie, podkarpacie to dawn... rozwiń
Avatar
normalny / 4 lutego 2011 o 19:38
[quote name='borys' timestamp='1296844197' post='433387']
Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
[/quote]
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk. Jak na takie zaniedbania remont kilku lubelskich ulic uważam za niewystarczajacy. Tym samym krytykuję tych którzy już piszą pieśni pochwalne pod adresem żuka, bo poprzednia ekipa wasyla i żuka na odchodne wydała mnóstwo pieniedzy na swoje własne uposażenia, natomiast bieżące naprawy ulic i łatanie dziur czy utrzymanie trawników przerasta możliwości miasta.
[quote name='borys' timestamp='1296844197' post='433387']
Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
[/quote]
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest ... rozwiń
Avatar
borys / 4 lutego 2011 o 19:29
[quote name='normalny' timestamp='1296817630' post='433124']
4 ulice na krzyż(i to nie całe) zostaną wyremontowane i już BRAWO, STO LAT NIECH ŻYJE ŻUK. POwodzenia z takim nastawieniem. Przez rządy wasyla i żuka(byl w koncu wiceprezydentem) drogi w Lublinie sa w takim tragicznym stanie, że w żadnym miescie wojewódzkim nie ma takich
[/quote]

Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
[quote name='normalny' timestamp='1296817630' post='433124']
4 ulice na krzyż(i to nie całe) zostaną wyremontowane i już BRAWO, STO LAT NIECH ŻYJE ŻUK. POwodzenia z takim nastawieniem. Przez rządy wasyla i żuka(byl w koncu wiceprezydentem) drogi w Lublinie sa w takim tragicznym stanie, że w żadnym miescie wojewódzkim nie ma takich
[/quote]

Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś... rozwiń
Avatar
żuk / 4 lutego 2011 o 12:45
[quote name='Łukasz' timestamp='1296818878' post='433140']
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
[/quote]
samochody żuk nie boją sie złych dróg. Żuk ma samochód typu SUV z napędem 4x4 zdużymi kołami. Jemu dziury nie przeszkadzają a wam? A co go to obchodzi. Jak sobie złamiecie zawieszenie to wasza sprawa
[quote name='Łukasz' timestamp='1296818878' post='433140']
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
[/quote]
samochody żuk nie boją sie złych dróg. Żuk ma samochód typu SUV z napędem 4x4 zdużymi... rozwiń
Avatar
Łukasz / 4 lutego 2011 o 12:27
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
Avatar
normalny / 4 lutego 2011 o 12:26
[quote name='stan' timestamp='1296818299' post='433131']
Zobacz jak jest w Łodzi, tam są dopiero dziury!!!
[/quote]
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
Avatar
monika / 4 lutego 2011 o 23:37
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1296812818' post='433106']Receptą na poprawę stanu infrastruktury komunikacyjnej w Lublinie jest w mojej ocenie nie naprawa wielu fragmentów ulic lecz remont mniejszej ilości ale w całości. Wyremontowane ulice powinny być też inaczej utrzymane. Tam gdzie zostal już przeprowadziny remont nawierzchni i chodników powinny być zwiększone naklady na utrzymanie zieleni i czystości. W ten sposób możnaby w kilka lat wyremontować około połowę większych dróg w Lublinie włącznie z chodnikami i nowymi lampami.[/quote] - 100% racji. Problem jednak w tym,że jak wybiorą Krochmalną, to krzyk będzie na Łęczyńskiej, itd. Ale jakby powiedzieć w tym roku cała Krochmalna, w następnym Łęczyńska, a wszystkie nawierzchnie będą wymieniane po wymianie wszelkiego rodzaju rur, studzienek itp. i w taki sposób, że po zmianach atmosferycznych nie będą tworzyć się pęknięcia i dziury, to ludzie dadzą sobie na wstrzymanie, nawet jak trochę ponarzekają. Co do utrzymania zielni, to nie wiem kto obecnie się tym zajmuje, ale przyznam, że jak widzę zieleń miejską to jestem przerażona ich pracą, gdyż ostatnio pozostawiają po sobie jedynie kikuty drzew, jak po pożarze, a nie pięknie i logicznie podcięte gałęzie.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1296812818' post='433106']Receptą na poprawę stanu infrastruktury komunikacyjnej w Lublinie jest w mojej ocenie nie naprawa wielu fragmentów ulic lecz remont mniejszej ilości ale w całości. Wyremontowane ulice powinny być też inaczej utrzymane. Tam gdzie zostal już przeprowadziny remont nawierzchni i chodników powinny być zwiększone naklady na utrzymanie zieleni i czystości. W ten sposób możnaby w kilka lat wyremontować około połowę większych dróg w Lublinie włącznie z chodnika... rozwiń
Avatar
borys / 4 lutego 2011 o 20:05
[quote name='normalny' timestamp='1296846263' post='433423']
Mądrze piszesz, zagłosuje na Ciebie w następnych wyborach
[/quote]

Trzymam za słowo!
Avatar
normalny / 4 lutego 2011 o 20:04
[quote name='borys' timestamp='1296846103' post='433421']
Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie i finito. I tak budżet miasta będzie w tym roku podobno ok 100 baniek w plecy. Powtarzam, że ja również chę by wszystkie ulice były w idealnym stanie bo sam jestem kierowcą - a to co się obserwuje po każdej zimie to tragedia, ale jak to zrobić kiedy kasy niiiima?!?!?! Ja i tak jestem w szoku, że szarpneli się na "tak wiele"
Mówiąc krótko... będzie przemysł to będzie kasa... będzie kasa to będą remonty i nwestycje...
Inaczej to sobie możemy jedynie poklikać i pomarudzić Pozdrawiam!
[/quote]
Mądrze piszesz, zagłosuje na Ciebie w następnych wyborach
[quote name='borys' timestamp='1296846103' post='433421']
Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie ... rozwiń
Avatar
borys / 4 lutego 2011 o 20:01
[quote name='normalny' timestamp='1296844729' post='433398']
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk. Jak na takie zaniedbania remont kilku lubelskich ulic uważam za niewystarczajacy. Tym samym krytykuję tych którzy już piszą pieśni pochwalne pod adresem żuka, bo poprzednia ekipa wasyla i żuka na odchodne wydała mnóstwo pieniedzy na swoje własne uposażenia, natomiast bieżące naprawy ulic i łatanie dziur czy utrzymanie trawników przerasta możliwości miasta.
[/quote]

Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie i finito. I tak budżet miasta będzie w tym roku podobno ok 100 baniek w plecy. Powtarzam, że ja również chę by wszystkie ulice były w idealnym stanie bo sam jestem kierowcą - a to co się obserwuje po każdej zimie to tragedia, ale jak to zrobić kiedy kasy niiiima?!?!?! Ja i tak jestem w szoku, że szarpneli się na "tak wiele"
Mówiąc krótko... będzie przemysł to będzie kasa... będzie kasa to będą remonty i nwestycje...
Inaczej to sobie możemy jedynie poklikać i pomarudzić Pozdrawiam!
[quote name='normalny' timestamp='1296844729' post='433398']
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk... rozwiń
Avatar
tt / 4 lutego 2011 o 19:49
[quote name='normalny' timestamp='1296818814' post='433139']
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
[/quote]

Rzeszów jak słusznie zauważyłeś jest dwa razy mniejszym miastem ale jego budżet jest niewiele mniejszy od lubeskiego, więc chyba łatwiej wyremontować o połowę mniej ulic za podobne pieniądze - to po pierwsze. Po drugie, podkarpacie to dawna galicja więc i ludzie bardziej zaradni, przedsiębiorczy i pracowici (mam wrażenie że w lublinie nadal obowiązuje teoria "czy się stoi czy się leży... zwłaszcza w lubelskich urzędach). A po trzecie - zauważ, że prezydent Rzeszowa to pasionat, facet ma wizję nowoczesnego, silnego gospodarczo miasta i do tego dąży. Może jak lublin doczeka się kiedys takiego prezydenta to i to miasto zmieni się na lepsze. Puki co to wreszcie jakieś "większe" remonty ulic i to jest niewątpliwie na plus dla tego prezydenta. Szkoda tylko że facet (jak widać na tym forum) jest raczej osamotniony w walce o dobre imię tego miasta bo wszędzie dookoła sami malkontenci. Ludzie chcecie nowych inwestycji?! Jestem za, ale najpierw to wy się nauczcie doceniać to co macie i przede wszystkim postarajcie się to szanować. Wszędzie w tym mieście na ulicach syf, pobazgrane spreyami ściany, obdarte tynki i powybijane szyby - to się samo nie zrobiło. PS. tego też nie zobaczysz w Rzeszowie!!! Lublin stara się o tytuł europejskiej stolicy kultury??? Zobaczcie ile tej kultury pozostaje w mieście kiedy studenci wyjadą na wakacje...
[quote name='normalny' timestamp='1296818814' post='433139']
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
[/quote]

Rzeszów jak słusznie zauważyłeś jest dwa razy mniejszym miastem ale jego budżet jest niewiele mniejszy od lubeskiego, więc chyba łatwiej wyremontować o połowę mniej ulic za podobne pieniądze - to po pierwsze. Po drugie, podkarpacie to dawn... rozwiń
Avatar
normalny / 4 lutego 2011 o 19:38
[quote name='borys' timestamp='1296844197' post='433387']
Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
[/quote]
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk. Jak na takie zaniedbania remont kilku lubelskich ulic uważam za niewystarczajacy. Tym samym krytykuję tych którzy już piszą pieśni pochwalne pod adresem żuka, bo poprzednia ekipa wasyla i żuka na odchodne wydała mnóstwo pieniedzy na swoje własne uposażenia, natomiast bieżące naprawy ulic i łatanie dziur czy utrzymanie trawników przerasta możliwości miasta.
[quote name='borys' timestamp='1296844197' post='433387']
Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
[/quote]
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest ... rozwiń
Avatar
borys / 4 lutego 2011 o 19:29
[quote name='normalny' timestamp='1296817630' post='433124']
4 ulice na krzyż(i to nie całe) zostaną wyremontowane i już BRAWO, STO LAT NIECH ŻYJE ŻUK. POwodzenia z takim nastawieniem. Przez rządy wasyla i żuka(byl w koncu wiceprezydentem) drogi w Lublinie sa w takim tragicznym stanie, że w żadnym miescie wojewódzkim nie ma takich
[/quote]

Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
[quote name='normalny' timestamp='1296817630' post='433124']
4 ulice na krzyż(i to nie całe) zostaną wyremontowane i już BRAWO, STO LAT NIECH ŻYJE ŻUK. POwodzenia z takim nastawieniem. Przez rządy wasyla i żuka(byl w koncu wiceprezydentem) drogi w Lublinie sa w takim tragicznym stanie, że w żadnym miescie wojewódzkim nie ma takich
[/quote]

Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś... rozwiń
Avatar
żuk / 4 lutego 2011 o 12:45
[quote name='Łukasz' timestamp='1296818878' post='433140']
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
[/quote]
samochody żuk nie boją sie złych dróg. Żuk ma samochód typu SUV z napędem 4x4 zdużymi kołami. Jemu dziury nie przeszkadzają a wam? A co go to obchodzi. Jak sobie złamiecie zawieszenie to wasza sprawa
[quote name='Łukasz' timestamp='1296818878' post='433140']
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
[/quote]
samochody żuk nie boją sie złych dróg. Żuk ma samochód typu SUV z napędem 4x4 zdużymi... rozwiń
Avatar
Łukasz / 4 lutego 2011 o 12:27
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
Avatar
normalny / 4 lutego 2011 o 12:26
[quote name='stan' timestamp='1296818299' post='433131']
Zobacz jak jest w Łodzi, tam są dopiero dziury!!!
[/quote]
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 0 0

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 0 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 1

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 7

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.