Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2011 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Szykuje się bój o ceny biletów komunikacji miejskiej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
0 13 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Szykuje się kolejny bój o podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Wzrostu stawek domaga się prezydent miasta z Platformy Obywatelskiej, czemu sprzeciwiają się właśnie radni PO.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent chce m.in. by od 1 kwietnia bilet jednoprzejazdowy zdrożał z 2,80 zł na 3,20 zł, a 30-minutowy z 2,40 na 2,80 zł. Tymczasem klub radnych PO uznał, że projekt poprze, jeśli bilet jednoprzejazdowy będzie w nim kosztować 3,10 zł a 30-minutowy 2,70 zł; odpowiednio mniejsza byłaby też skala podwyżek cen biletów ulgowych.

Prezydent na takie rozwiązanie się nie zgadza, może za to liczyć na wsparcie swojego projektu ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości. To kolejna odsłona politycznego konfliktu w Ratuszu – nieoficjalnie mówi się, że PO chce przywołać do porządku prezydenta, który nie wykonuje politycznych poleceń i dobrze dogaduje się z klubem PiS.

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bang bang / 21 grudnia 2011 o 10:18
mieszka tu w lublinie ze 400 tys i dziwie sie ze jeszcze nikt zuka nie odpalil
Avatar
monika / 21 grudnia 2011 o 09:48
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje z naszych podatków i ma nas głęboko w d.....
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje ... rozwiń
Avatar
M / 21 grudnia 2011 o 09:40
[quote name='zosia samosia' timestamp='1324455003' post='573440']
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
[/quote]
Ale w Lublinie nie ma takich zarobków i takich odległości do pokonania (Wawa jest trochę większa:)), trzeba trochę myśleć a nie p....lić farmazony.
Avatar
ja / 21 grudnia 2011 o 09:19
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowicza połączy Czechów z Poligonową dzięki czemu część ruchu z głównego wjazdu do miasta ominie skrzyżowanie Gen. Ducha/Solidarności. Dalej sązisz że ta ulica żadnego ruchu w mieście nie odciąży?
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowi... rozwiń
Avatar
zosia samosia / 21 grudnia 2011 o 09:10
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 o 08:01
Ciekawe PiS za MPK, PO za mieszkańcami. A przeciesz do wyborów jeszcze 3 lata.
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 o 07:57
I kto jest blizej Ludzi, PIS czy PO ? Dlaczego radnym PiSu tak zalezy od początku na podwyżkach ?
Avatar
konduktor / 21 grudnia 2011 o 07:22
PRACOWNICY MPK nadal mają darmowe przejazdy? a ich rodziny? jeśli tak to jest to jedna wielka niegospodarność. Teraz organizatorem usług przewozowych jest ZTM i jeśli jakieś przedsiębiorstwo chce wozić swoich pracowników za darmo to powinno za to płacić z własnej kieszeni a nie kieszeni innych pasażerów.
Avatar
DO ciemnogrodu / 20 grudnia 2011 o 23:49
jestem za biletami po 4zł bo lublin ma bogatych mieszkańców he he
Avatar
qwerty / 20 grudnia 2011 o 21:56
Chłopaki z pis zbierają na nowy pomnik ku chwale Lecha:-)
Avatar
bang bang / 21 grudnia 2011 o 10:18
mieszka tu w lublinie ze 400 tys i dziwie sie ze jeszcze nikt zuka nie odpalil
Avatar
monika / 21 grudnia 2011 o 09:48
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje z naszych podatków i ma nas głęboko w d.....
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje ... rozwiń
Avatar
M / 21 grudnia 2011 o 09:40
[quote name='zosia samosia' timestamp='1324455003' post='573440']
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
[/quote]
Ale w Lublinie nie ma takich zarobków i takich odległości do pokonania (Wawa jest trochę większa:)), trzeba trochę myśleć a nie p....lić farmazony.
Avatar
ja / 21 grudnia 2011 o 09:19
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowicza połączy Czechów z Poligonową dzięki czemu część ruchu z głównego wjazdu do miasta ominie skrzyżowanie Gen. Ducha/Solidarności. Dalej sązisz że ta ulica żadnego ruchu w mieście nie odciąży?
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowi... rozwiń
Avatar
zosia samosia / 21 grudnia 2011 o 09:10
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 o 08:01
Ciekawe PiS za MPK, PO za mieszkańcami. A przeciesz do wyborów jeszcze 3 lata.
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 o 07:57
I kto jest blizej Ludzi, PIS czy PO ? Dlaczego radnym PiSu tak zalezy od początku na podwyżkach ?
Avatar
konduktor / 21 grudnia 2011 o 07:22
PRACOWNICY MPK nadal mają darmowe przejazdy? a ich rodziny? jeśli tak to jest to jedna wielka niegospodarność. Teraz organizatorem usług przewozowych jest ZTM i jeśli jakieś przedsiębiorstwo chce wozić swoich pracowników za darmo to powinno za to płacić z własnej kieszeni a nie kieszeni innych pasażerów.
Avatar
DO ciemnogrodu / 20 grudnia 2011 o 23:49
jestem za biletami po 4zł bo lublin ma bogatych mieszkańców he he
Avatar
qwerty / 20 grudnia 2011 o 21:56
Chłopaki z pis zbierają na nowy pomnik ku chwale Lecha:-)