Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2017 r.
19:05

Szykuje się duża zmiana cen benzyny. Niespodzianka przed świętami?

Autor: Zdjęcie autora p.p
134 26 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Przez ostatnie trzy tygodnie paliwa mocno drożeją. Analitycy nie wykluczają, że przed świętami cena litra benzyny 95 może dojść do 5 zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Średnia cena benzyny 95 w naszym województwie to 4,71 zł. Litr oleju napędowego kosztuje średnio 4,53 zł, a gazu LPG 2,17 zł. – Wczoraj widziałem na jednej ze stacji litr benzyny 95 kosztował 4,77 zł – mówi Janusz Kędziora, kierowca z Lublina.

– Ceny paliw na stacjach są teraz najwyższe od marca. Przed rokiem za paliwa płaciliśmy mniej. Za benzynę i diesla od 21 do 26 gr. za litr, a za LPG o około 17 gr. za litr – mówi Urszula Cieślak z łódzkiego biura BM Reflex monitorującego rynek paliw.

Gdzie szukać źródeł podwyżek? Niestety, jest to sprawa wielkiej polityki. – Cały czas w cenach mamy „premię” za ryzyko geopolityczne związane z ostatnimi wydarzeniami w Jemenie, Libanie oraz wzrostem napięcia i eskalacji rywalizacji o wpływy w regionie między Arabią Saudyjską a Iranem – tłumaczy Urszula Cieślak. – Decydujące będzie spotkanie szefów państw wydobywających ropę naftową zapowiedziane na koniec listopada, Jeśli zapadnie decyzja o dalszym ograniczeniu wydobycia to ceny będą dalej rosły – dodaje.

Kierowcy z niepokojem obserwują ciągłe zmiany cen na stacjach. – Przy autostradach jest już 4,99 zł. Uważam jednak, że podwyżki wyhamują, ale cena będzie blisko do granicy 5 zł – dodaje Cieślak.

W naszym regionie jak zwykle najtańsze są stacje przy dużych marketach spożywczych. Wczoraj litr benzyny 95 kosztował tam 4,47 zł, 98 – 4,66 zł, ON – 4,35 zł, a LPG - 2,11 zł.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 20:50
A pełne półki jajek jak uginały się, tak dalej się uginają. Ot, i nie wypaliła sztuczna panika tworzona w PO Mediach. Noż, ludzie nie rwą się jak barany. Gdyby puścili wieść, że kawior zdrożeje, to by ruszyły tłumy ubeckie. A tak lipa. Kto je masło i jajka hurtem? Masło od czasów PO zdrożało tak, że dawno jadam tylko margarynę. Nie pamiętam kiedy masło kupowałem. Ja pamiętam jak szalano z ceną cukru i chleba. Oduczyłem się pić herbaty i zacząłem jeść kajzerki. Tak to działa ;) Mam nadzieję, że za utylizację jajek i masła będą odpowiednio wysokie kary. Wreszcie skończy się spekulacja spożywcza w Polsce. W Europie potrafią wycenić marnotrastwo.
A pełne półki jajek jak uginały się, tak dalej się uginają. Ot, i nie wypaliła sztuczna panika tworzona w PO Mediach. Noż, ludzie nie rwą się jak barany. Gdyby puścili wieść, że kawior zdrożeje, to by ruszyły tłumy ubeckie. A tak lipa. Kto je masło i jajka hurtem? Masło od czasów PO zdrożało tak, że dawno jadam tylko margarynę. Nie pamiętam kiedy masło kupowałem. Ja pamiętam jak szalano z ceną cukru i chleba. Oduczyłem się pić herbaty i zacząłem jeść kajzerki. Tak to działa ;) Mam nadzieję, że za utylizację jajek i masła będą odpowiednio wys... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 20:43
mój boże ceny rosną, inflacja rośnie... a mi nie ubywa tak pieniążków jak za płatnych oszustów?! co się dzieje? może dlatego, że podatków nie podnoszono? a może dlatego, że gdy baryłka kosztuje tyle co za tuska, to i tak paliwo jest tańsze o ponad złotówkę (sprawdzcie to matoły, bo tvn24 za was tego nie zrobi)? nawet nikt nie ucina o ok. 3tys. zł zasiłek pogrzebowy. oczywiście dla naszego dobra, bo ci źli kamieniarze bez wspaniałego pomysłu ograbienia zmarłych, do tej pory ździeraliby za pomniki. a propos? ktoś słyszał, by pomniki potaniały. coś tfuwał.en mówi na ten temat. genialne posunięcie. na miarę obniżmy polakom pensję, a wspaniałomyślni pracodawcy więcej ich zatrudnią. a jak wyszło. polacy masowo emigrowali, bo przeżyć za tysiaka nie było sposobu. a ci co zostali, przejmowali obowiązki byłych kolegów. wiem, bo przeszedłem ten etap. precz ze s***onym tuskolcem!
mój boże ceny rosną, inflacja rośnie... a mi nie ubywa tak pieniążków jak za płatnych oszustów?! co się dzieje? może dlatego, że podatków nie podnoszono? a może dlatego, że gdy baryłka kosztuje tyle co za tuska, to i tak paliwo jest tańsze o ponad złotówkę (sprawdzcie to matoły, bo tvn24 za was tego nie zrobi)? nawet nikt nie ucina o ok. 3tys. zł zasiłek pogrzebowy. oczywiście dla naszego dobra, bo ci źli kamieniarze bez wspaniałego pomysłu ograbienia zmarłych, do tej pory ździeraliby za pomniki. a propos? ktoś słyszał, by pomniki potaniały.... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 13:28
5 zł za litr, to przynajmniej będzie łatwo obliczyć na ile paliwa pieniążków wystarczy.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 09:12
Ciekawe czy nasi dzielni PiSowcy i tym razem będą stawali w obronie kierowców. Przypomnę. Kilka lat temu, kiedy cena benzyny przekraczała 5 zł za litr. Pani Szydło i Pan Błaszczak kręcili spoty przed stacjami benzynowymi i wylewali żale na to, że benzyna jest za droga. Dzisiaj, kiedy światowa cena ropy naftowej jest zdecydowanie niższa, ceny na stacjach już są podobne co kilka lat temu. W między czasie rząd PiS uraczył nas wprowadzeniem nowych opłat paliwowych. Ciekawe jak teraz będą bronili kierowców. Karma wraca.
Avatar
xxx / 14 listopada 2017 o 08:49
chyba ci sie cos czlowieku przysnilo. mrowka ma bardzo dobry gaz i w dobrej cenie. szambiarka moga ciebie przewiesc
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:47
Szkoda, że płace tak nie rosną jak te ich ceny.... k....a...." A EMERYTURY..... 0,30,- DZIENNIE. PODROŻEJE PALIWO - CENY WSZYSTKICH PRODUKTÓW PODROŻEJĄ.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:27
Ewidentna wina Szydło i reszty ferajny. A przecież wystarczy nie kraść.....
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:24
Szkoda, że płace tak nie rosną jak te ich ceny.... k....a....
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:15
Brawo Pan Kaczyński, brawo Morawiecki, brawo Prawo i Sprawiedliwość! Precz z lewactwem! Tylko lewaki chcą płacić mniej za benzynę bo nie kochają swojego kraju!
Avatar
Jeż / 14 listopada 2017 o 07:52
Widziałem w jak przywozili gaz do tej mrùfki. Nie cysterną a szambiarką.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 20:50
A pełne półki jajek jak uginały się, tak dalej się uginają. Ot, i nie wypaliła sztuczna panika tworzona w PO Mediach. Noż, ludzie nie rwą się jak barany. Gdyby puścili wieść, że kawior zdrożeje, to by ruszyły tłumy ubeckie. A tak lipa. Kto je masło i jajka hurtem? Masło od czasów PO zdrożało tak, że dawno jadam tylko margarynę. Nie pamiętam kiedy masło kupowałem. Ja pamiętam jak szalano z ceną cukru i chleba. Oduczyłem się pić herbaty i zacząłem jeść kajzerki. Tak to działa ;) Mam nadzieję, że za utylizację jajek i masła będą odpowiednio wysokie kary. Wreszcie skończy się spekulacja spożywcza w Polsce. W Europie potrafią wycenić marnotrastwo.
A pełne półki jajek jak uginały się, tak dalej się uginają. Ot, i nie wypaliła sztuczna panika tworzona w PO Mediach. Noż, ludzie nie rwą się jak barany. Gdyby puścili wieść, że kawior zdrożeje, to by ruszyły tłumy ubeckie. A tak lipa. Kto je masło i jajka hurtem? Masło od czasów PO zdrożało tak, że dawno jadam tylko margarynę. Nie pamiętam kiedy masło kupowałem. Ja pamiętam jak szalano z ceną cukru i chleba. Oduczyłem się pić herbaty i zacząłem jeść kajzerki. Tak to działa ;) Mam nadzieję, że za utylizację jajek i masła będą odpowiednio wys... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 20:43
mój boże ceny rosną, inflacja rośnie... a mi nie ubywa tak pieniążków jak za płatnych oszustów?! co się dzieje? może dlatego, że podatków nie podnoszono? a może dlatego, że gdy baryłka kosztuje tyle co za tuska, to i tak paliwo jest tańsze o ponad złotówkę (sprawdzcie to matoły, bo tvn24 za was tego nie zrobi)? nawet nikt nie ucina o ok. 3tys. zł zasiłek pogrzebowy. oczywiście dla naszego dobra, bo ci źli kamieniarze bez wspaniałego pomysłu ograbienia zmarłych, do tej pory ździeraliby za pomniki. a propos? ktoś słyszał, by pomniki potaniały. coś tfuwał.en mówi na ten temat. genialne posunięcie. na miarę obniżmy polakom pensję, a wspaniałomyślni pracodawcy więcej ich zatrudnią. a jak wyszło. polacy masowo emigrowali, bo przeżyć za tysiaka nie było sposobu. a ci co zostali, przejmowali obowiązki byłych kolegów. wiem, bo przeszedłem ten etap. precz ze s***onym tuskolcem!
mój boże ceny rosną, inflacja rośnie... a mi nie ubywa tak pieniążków jak za płatnych oszustów?! co się dzieje? może dlatego, że podatków nie podnoszono? a może dlatego, że gdy baryłka kosztuje tyle co za tuska, to i tak paliwo jest tańsze o ponad złotówkę (sprawdzcie to matoły, bo tvn24 za was tego nie zrobi)? nawet nikt nie ucina o ok. 3tys. zł zasiłek pogrzebowy. oczywiście dla naszego dobra, bo ci źli kamieniarze bez wspaniałego pomysłu ograbienia zmarłych, do tej pory ździeraliby za pomniki. a propos? ktoś słyszał, by pomniki potaniały.... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 13:28
5 zł za litr, to przynajmniej będzie łatwo obliczyć na ile paliwa pieniążków wystarczy.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 09:12
Ciekawe czy nasi dzielni PiSowcy i tym razem będą stawali w obronie kierowców. Przypomnę. Kilka lat temu, kiedy cena benzyny przekraczała 5 zł za litr. Pani Szydło i Pan Błaszczak kręcili spoty przed stacjami benzynowymi i wylewali żale na to, że benzyna jest za droga. Dzisiaj, kiedy światowa cena ropy naftowej jest zdecydowanie niższa, ceny na stacjach już są podobne co kilka lat temu. W między czasie rząd PiS uraczył nas wprowadzeniem nowych opłat paliwowych. Ciekawe jak teraz będą bronili kierowców. Karma wraca.
Avatar
xxx / 14 listopada 2017 o 08:49
chyba ci sie cos czlowieku przysnilo. mrowka ma bardzo dobry gaz i w dobrej cenie. szambiarka moga ciebie przewiesc
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:47
Szkoda, że płace tak nie rosną jak te ich ceny.... k....a...." A EMERYTURY..... 0,30,- DZIENNIE. PODROŻEJE PALIWO - CENY WSZYSTKICH PRODUKTÓW PODROŻEJĄ.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:27
Ewidentna wina Szydło i reszty ferajny. A przecież wystarczy nie kraść.....
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:24
Szkoda, że płace tak nie rosną jak te ich ceny.... k....a....
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 08:15
Brawo Pan Kaczyński, brawo Morawiecki, brawo Prawo i Sprawiedliwość! Precz z lewactwem! Tylko lewaki chcą płacić mniej za benzynę bo nie kochają swojego kraju!
Avatar
Jeż / 14 listopada 2017 o 07:52
Widziałem w jak przywozili gaz do tej mrùfki. Nie cysterną a szambiarką.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 0 0

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 14 2

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 2 3

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 5 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 2 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 17 4

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 61 16

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach