środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Szymon i Dawid potrzebują pomocy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2013, 19:59
Autor: (IZI, MAG)

Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Zdążyć z Pomocą (Archiwum rodzinne)
Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Zdążyć z Pomocą (Archiwum rodzinne)

Zaledwie jedna setna część Twojego podatku może się bardzo przydać. Organizacje pożytku publicznego i wszyscy inni potrzebujący rozpoczęli rywalizację o przychylność podatników. A jest się o co starać, bo wpłaty z jednego procenta idą w miliony złotych.

Na takie wsparcie czekają Szymon i Dawid z Lublina. Bliźniaki cierpią na dziecięce porażenie mózgowe. Rehabilitacja jest czasochłonna i kosztowna, ale dopóki chłopcy są mali, może przynieść najlepsze efekty. Przekaż więc 1 proc. swojego podatku na ich leczenie.

Bliźnięta mają trzy i pół roku. – Chłopcy nie potrafią chodzić, ani siedzieć samodzielnie – mówi Agnieszka Guściora, mama bliźniąt. – Potrzebują codziennej rehabilitacji i wyjazdów na specjalne turnusy. Koszt takiego turnusu dla dwóch chłopców to 10 tys. zł.

Pani Agnieszka podkreśla jednak, że rehabilitacja daje dzieciom szansę na samodzielność i na lepszy rozwój. – Lekarze mówią, że największe znaczenie ma to, co uda nam się osiągnąć w czasie kilku najbliższych lat. Dawidek ma szansę chodzić z balkonikiem i o to walczymy. U Szymonka jest szansa, że będzie mógł sam siedzieć – tłumaczy pani Agnieszka. – W zeszłym roku dzięki 1 procentowi podatku, udało nam się zebrać pieniądze na stałą rehabilitację. Pokryliśmy też część kosztu zakupu specjalnego urządzenia do nauki chodzenia.

Rehabilitacja ruchowa to jednak nie jedyne leczenie, jakiego dzieci potrzebują. – Musimy im zapewnić także opiekę okulistyczną i logopedyczną. Do tego dochodzą codzienne wydatki np. na leki – przyznaje pani Agnieszka. –Opieka nad dwójką tak chorych dzieci to ogromne przedsięwzięcie, ale chłopcy są dla nas całym światem. Są tak pogodni i radośni, że dają nam siłę. To jednak dla nas ogromny ciężar finansowy, którego nie jesteśmy w stanie udźwignąć sami. Dlatego zwracamy się z prośbą o 1 proc. podatku – apeluje mama chłopców.

Jak przekazać 1 proc. podatku dla Szymonka i Dawidka?

Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Zdążyć z Pomocą. W odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym wpisz numer KRS 0000037904, a w okienko "informacje uzupełniające/cel szczegółowy” wpisz: 12609 Guściora Szymon i Dawid.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o chłopcach, zajrzyj na ich stronę internetową: www.szymonekidawidek.pl

CZEKASZ NA 1 PROCENT?

Czekamy na zgłoszenia od organizacji pożytku publicznego, które chciałyby się pochwalić tym, co robią i zaprezentować Czytelnikom efekty swojej działalności. Opiszemy historie osób, które czekają na pieniądze. Prosimy o e-maile z krótkim opisem i nr KRS: redakcja@dziennikwschodni.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!