wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Tajska księżniczka przyjedzie do Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2006, 19:36

Lubelski zjazd badaczy roślin leczniczych jest jednym z najważniejszych na świecie spotkań naukowców, zajmujących się analizą bioaktywnych związków znajdujących się w przyrodzie

Jej Wysokość Chulabhorn Mahidol, księżniczka Królestwa Tajlandii, otworzy w poniedziałek Międzynarodowe Sympozjum poświęcone związkom leczniczym zawartym w roślinach. Od 19 do 22 czerwca w Centrum Kongresowym Akademii Medycznej w Lublinie będzie obradować 250 naukowców z 31 krajów.
- Należąca do rodziny królewskiej Jej Książęca Wysokość Chulabhorn Mahidol jest profesorem farmakognozji, zajmuje się bioaktywnymi związkami izolowanymi z roślin, stoi także na czele Instytutu Naukowego w Bangkoku - mówi prof. dr Kazimierz Głowniak, kierownik Katedry Farmakognozji AM i dziekan Wydziału Farmacji, organizator sympozjum.
Księżniczka pochodzi z rodziny, której członkowie mieli wykształcenie medyczne. Ojciec Mahidol, książę Songhi, studiował medycynę na Uniwersytecie Harwarda i jest uznawany za ojca nowoczesnej medycyny w Tajlandii.
Księżniczka przyjeżdża do Lublina z własnymi masażystami i kucharzami. Zamieszka w apartamencie jednego z renomowanych hoteli w centrum Lublina. W poniedziałek wieczorem pojawi się na uroczystym wieczorze w Muzeum Lubelskim, zorganizowanym przez Ambasadę Tajlandii.
Obecność Jej Wysokości ściągnęła do Lublina takie sławy medyczne, jak prof. Asakawa z Japonii, Hostettmann ze Szwecji czy Wainer ze Stanów Zjednoczonych.
- Lecznictwo oparte na lekach syntetycznych okazało się niewystarczające, a bogactwo natury zadziwia swoją różnorodnością. Współczesna medycyna coraz chętniej sięga po leki naturalne - dodaje prof. Głowniak.
Badania naukowców, którzy zjechali się do Lublina, prowadzone są w trzech kierunkach: poszukiwanie nowych związków leczniczych w roślinach, wyprodukowanie naturalnych leków na raka, AIDS i chorobę Alzheimera oraz leków przeciwbólowych, które nie powodują skutków ubocznych ani uzależnienia.
- Możemy być dumni z tego, że to właśnie w Lublinie próbujemy odkrywać tajemnice tradycyjnej medycyny, która ma wielowiekową tradycję. Wierzę, że w zwycięstwie nad najcięższymi chorobami duży udział będą miały leki naturalne oparte na wyciągach roślinnych - mówi prof. Głowniak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!