Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Tak ma wyglądać Galeria Zamek w Lublinie. Nowe centrum handlowe

0 12 A A

Jesteśmy gotowi do budowy – zapewnia inwestor, który chce postawić w Lublinie nową galerię handlową. Firma czeka tylko na zielone światło z magistratu. Zanim rozpocznie prace, urząd musi się zgodzić na zmiany w projekcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Za miesiąc uzupełnimy dokumentację i ruch będzie po stronie Ratusza – mówi Zbigniew Głowacki, przedstawiciel Inwestora, firmy Isabeau. – Nie wiem dlaczego od tak dawna nie mogliśmy uzyskać zgody na zmiany w projekcie. Teraz sąd rozstrzygnął wątpliwości na naszą korzyść. Mamy niezbędną decyzję z ministerstwa. Nie ma przeszkód, by zakończyć sprawę.

Firma chce postawić w Lublinie Galerię Zamek. Kompleks miały stanąć przy al. Unii Lubelskiej. Projekt był gotowy już w 2004 roku. Ratusz wydał wtedy pozwolenie na budowę. Inwestor postanowił jednak zmienić koncepcję. Przed trzema laty wystąpił o zgodę na realizację nowego projektu. Miasto odmówiło, tłumacząc to m.in. niezgodnością z ustalonymi wcześniej warunkami zabudowy. Teraz urzędnicy muszą to sprawdzić raz jeszcze. Po sądowej batalii sprawa wróciła bowiem do Ratusza.

Galeria Zamek ma mieć blisko 70 tys. mkw powierzchni. Inwestorem jest spółka z Luksemburga. Nie ma na koncie żadnych inwestycji w naszym kraju. Jej przedstawiciel zapewnia jednak, że jest wiarygodna.

– Inwestor ma ważną promesę bankową, która zabezpiecza środki na realizację projektu – mówi Głowacki. – Koszty szacujemy na ok. 300 mln zł. Formalności trwają już 10 lat, ale inwestor jest bardzo zdeterminowany. Niejeden przedsiębiorca zrezygnowałby, trafiając na takie kłopoty. Liczę, że nowe władze Lublina bardziej otworzą się na inwestorów.

Galeria Zamek ma być jedynym tego typu centrum Lublinie. Z deklaracji inwestora wynika, że ponad połowę powierzchni zajmą tereny użyteczności publicznej. Reszta przeznaczona zostanie na handel i rozrywkę, w tym wielosalowe kino. Rozpoczęły się już nawet rozmowy z potencjalnymi najemcami. Prowadzi je firma Mallson Polska. Isabeau zapowiada preferencyjne stawki czynszu dla lubelskich handlowców.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubel / 4 stycznia 2011 o 10:08
Rzeczywiście inwestor jest wiarygodny skoro sami tak powiedzieli, hehehehe. Ciekawe czy nie będzie czasem tak samo wiarygodny jak Vahap Toy - ten od lotniska w Białej Podlaskiej czy inna firma - krzak. Super, niech budują, jeśli jednak będą to robić na terenie obecnych ogródków działkowych to już słyszę jazgot działkowych dziadków, których będą wywłaszczać.
Avatar
ja / 23 grudnia 2010 o 10:47
Mam nadzieję, że nie wybudują czegoś takiego u podnóża Zamku, tylko po drugiej stronie, tam gdzie ogródki. Chyba konserwator zabytków takiej głupoty nie strzeli...
Avatar
KK / 23 grudnia 2010 o 10:28
Lublin miasto makiet
Avatar
marcinek / 23 grudnia 2010 o 10:10
Wszystko ładnie pięknie ale to co będzie po drugiej stronie ulicy (działki itp.) będzie mało atrakcyjne na tle GZ:).Należy zająć się tym co w ścisłym centrum a nie stawiać kolejne centra.
Avatar
aszf / 23 grudnia 2010 o 09:50
juz widze ta budowe ciekawe czy chociaz trawe skosza
Avatar
tak sobie myślę / 23 grudnia 2010 o 09:46
Co to za akcja, z tą galerią zamek - nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, a w prasie aż huczy od zachwalania czegoś co musi być patykiem na wodzie pisane, skoro przez lata zawala sądowe sale. Ktoś musi mieć niezły interes w przekonywaniu opinii społecznej o bezcennej wartości "Galerii zamek" dla Lublina. Czy to przypadkiem nie jest jakaś wielka manipulacja społeczeństwem !!!!!! Nie dajmy się zwariować wizją opisywanego w prasie raju(zresztą, czy to jest raj?).
Avatar
Duszpasterz / 23 grudnia 2010 o 09:30
Ty, bezbożniku "patryk" !
Jak ci się nie podoba obmacywanie przez duchownego, wypędzanie diabła przez wkładanie, albo przez wysysanie, to won od powołania na ministranta.
Związek homoseksualny pomiędzy księdzem, a ministrantem to jest wyższa forma wtajemniczenia i jest w tym samo dobro katolickie.
Bądź pozdrowiony i nawróć się na jedynie słuszną wiarę.
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:59
@~Budżet~ tak i przyjmą mnóstwo ludzi do pracy, chyba ministrantów do obmacywania!! won ksiedzami pedofilami, zboczencami, co drugi ma swoja k* na telefon, WON!!!!!!!!!!!!
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:55
@~Prawdziwy Polak Katolik~
hahahahahahahahahahahahaahahahaha atak mocherów!!!
Avatar
Budżet / 23 grudnia 2010 o 07:54
[quote name='Prawdziwy Polak Katolik' timestamp='1293081628' post='410188']
Won z tymi bezbożnymi galeriami handlowymi odciągającymi Polaków od jedynie słusznej wiary. Zamiast galerii postawić wieki kościół - bazylikę pod wezwaniem Chrystusa Króla tak jak w Licheniu !
Na budowę takie bazyliki opodatkować wszystkich mieszkańców Lublina po 100 zł miesięcznie, a jak ksiądz będzie chciał - to i 200 zł.
[/quote]
I masz całkowicie rację bo kościoły chociaż podatki płacą...
Avatar
lubel / 4 stycznia 2011 o 10:08
Rzeczywiście inwestor jest wiarygodny skoro sami tak powiedzieli, hehehehe. Ciekawe czy nie będzie czasem tak samo wiarygodny jak Vahap Toy - ten od lotniska w Białej Podlaskiej czy inna firma - krzak. Super, niech budują, jeśli jednak będą to robić na terenie obecnych ogródków działkowych to już słyszę jazgot działkowych dziadków, których będą wywłaszczać.
Avatar
ja / 23 grudnia 2010 o 10:47
Mam nadzieję, że nie wybudują czegoś takiego u podnóża Zamku, tylko po drugiej stronie, tam gdzie ogródki. Chyba konserwator zabytków takiej głupoty nie strzeli...
Avatar
KK / 23 grudnia 2010 o 10:28
Lublin miasto makiet
Avatar
marcinek / 23 grudnia 2010 o 10:10
Wszystko ładnie pięknie ale to co będzie po drugiej stronie ulicy (działki itp.) będzie mało atrakcyjne na tle GZ:).Należy zająć się tym co w ścisłym centrum a nie stawiać kolejne centra.
Avatar
aszf / 23 grudnia 2010 o 09:50
juz widze ta budowe ciekawe czy chociaz trawe skosza
Avatar
tak sobie myślę / 23 grudnia 2010 o 09:46
Co to za akcja, z tą galerią zamek - nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, a w prasie aż huczy od zachwalania czegoś co musi być patykiem na wodzie pisane, skoro przez lata zawala sądowe sale. Ktoś musi mieć niezły interes w przekonywaniu opinii społecznej o bezcennej wartości "Galerii zamek" dla Lublina. Czy to przypadkiem nie jest jakaś wielka manipulacja społeczeństwem !!!!!! Nie dajmy się zwariować wizją opisywanego w prasie raju(zresztą, czy to jest raj?).
Avatar
Duszpasterz / 23 grudnia 2010 o 09:30
Ty, bezbożniku "patryk" !
Jak ci się nie podoba obmacywanie przez duchownego, wypędzanie diabła przez wkładanie, albo przez wysysanie, to won od powołania na ministranta.
Związek homoseksualny pomiędzy księdzem, a ministrantem to jest wyższa forma wtajemniczenia i jest w tym samo dobro katolickie.
Bądź pozdrowiony i nawróć się na jedynie słuszną wiarę.
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:59
@~Budżet~ tak i przyjmą mnóstwo ludzi do pracy, chyba ministrantów do obmacywania!! won ksiedzami pedofilami, zboczencami, co drugi ma swoja k* na telefon, WON!!!!!!!!!!!!
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:55
@~Prawdziwy Polak Katolik~
hahahahahahahahahahahahaahahahaha atak mocherów!!!
Avatar
Budżet / 23 grudnia 2010 o 07:54
[quote name='Prawdziwy Polak Katolik' timestamp='1293081628' post='410188']
Won z tymi bezbożnymi galeriami handlowymi odciągającymi Polaków od jedynie słusznej wiary. Zamiast galerii postawić wieki kościół - bazylikę pod wezwaniem Chrystusa Króla tak jak w Licheniu !
Na budowę takie bazyliki opodatkować wszystkich mieszkańców Lublina po 100 zł miesięcznie, a jak ksiądz będzie chciał - to i 200 zł.
[/quote]
I masz całkowicie rację bo kościoły chociaż podatki płacą...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach 0 0

Chcąc zarabiać na nieruchomościach, należy najpierw zapoznać się z rynkiem, żeby zrozumieć mechanizmy, jakie nim kierują. Dobra orientacja pozwoli dostrzec wyjątkową okazję do opłacalnej inwestycji. Należy określić własne możliwości finansowe i strategię. Dochód z takich inwestycji może być pasywny lub jednorazowy.

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach?

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach? 1 4

Swojego kandydata na prezydenta Lublina ma wskazać w tym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość. Do jesiennych wyborów samorządowych szykują się także inne ugrupowania, nie tylko w Lublinie. Jakie nazwiska wchodzą w grę?

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa 2 1

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Po wygranej przed tygodniem z LZS Dobryń, w niedzielę zespół z Jeleńca odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem drużyna trenera Mariusza Ciołka pokonała LKS AGROTEX Milanów 3:2

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni 0 0

W poważnym stanie trafili do szpitala kierowca i pasażer motocykla, który w Wólce Kraśniczyńskiej zderzył się z kią.

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia] 15 0

161 odznaczeń trafiło w sobotę do honorowych dawców krwi z województwa lubelskiego.

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Wygrana zespołu z Białopola 6:0 ze Spółdzielcą Siedliszcze. Orzeł Srebrzyszcze lepszy od Frassatiego Fajsławice

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP
24 kwietnia 2018, 17:00

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 10 MBP (ul. Kleeberga 12a) zaprasza na spotkanie autorskie z dr hab. Urszulą Niewiadomską-Flis. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile 0 0

Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca citroena zatrzymany w Rykach przez policję.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17 2 0

EKSTRALIGA RUGBY W wyjazdowym spotkaniu czwartej kolejki Budowlani Lublin przegrali z Pogonią Siedlce 17:22. Mimo porażki podopieczni trenera Stanisława Więciorka pozostawili po sobie dobre wrażenie i wywalczyli punkt bonusowy

Nie chciał zderzyć się ze zwierzęciem, zjechał na drugi pas. Nie żyje
ZDJĘCIA
galeria

Nie chciał zderzyć się ze zwierzęciem, zjechał na drugi pas. Nie żyje 16 4

Nie żyje 63-letni kierowca opla, który w niedzielę w Wandzinie (pow. lubartowski) zderzył się z mercedesem.

Celebrytka z Lublina i Chińczycy wyszli na wolność. "Śledztwo może trwać dłużej niż maksymalna kara"
galeria

Celebrytka z Lublina i Chińczycy wyszli na wolność. "Śledztwo może trwać dłużej niż maksymalna kara" 1 7

Z aresztu wyszła celebrytka Izabela M. oraz 47 Chińczyków podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy metodą „na policjanta”. O ich wypuszczeniu na wolność zdecydował sąd, który uznał, że śledztwo w tej sprawie może trwać dłużej niż maksymalna kara więzienia grożąca za oszustwa.

Avia lepsza od Politechniki w pierwszym derbowym półfinale

Avia lepsza od Politechniki w pierwszym derbowym półfinale 0 0

II LIGA SIATKARZY Na inaugurację półfinałowej rywalizacji w play-off świdniczanie okazali się lepsi w pięciu setach od LKS Politechnika Lublin. Na tym etapie rywalizacja toczy się do trzech wygranych

XV Festiwal Książki w Puławach
23 kwietnia 2018, 0:00

XV Festiwal Książki w Puławach 1 0

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na 15 edycję Festiwalu Książki i Praw Autorskich. Impreza zostanie przeprowadzona w dniach 23-27 kwietnia. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w mieście.

Zamieniają Lublin i Świdnik na Dominów. Dlaczego?

Zamieniają Lublin i Świdnik na Dominów. Dlaczego? 45 12

W pobliżu Urzędu Gminy Głusk w podlubelskim Dominowie powstaje osiedle bloków mieszkaniowych i domów jednorodzinnych. – Zachęciła nas atrakcyjna cena mieszkania, sporo niższa w porównaniu do Lublina czy Świdnika – mówi Magdalena Potręć, która półtora roku temu zamieszkała z rodziną w jednym z bloków w Dominowie

Kraśnik w bratkach i stokrotkach. Pojawią się też pelargonie

Kraśnik w bratkach i stokrotkach. Pojawią się też pelargonie 1 0

Kraśnik ozdobiły już stokrotki i bratki. W kolejnych miesiącach na ulicach miasta pojawią się następne rośliny. Urzędnicy z miasta zapowiadają, że w tym sezonie zostanie posadzonych prawie 24 tys. kwiatów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!