niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Tak powstaje nowy most na Bystrzycy. Budowie zima niestraszna (zdjęcia)

Dodano: 30 listopada 2016, 14:54
Autor: Dominik Smaga

Już w przyszłym tygodniu może się zacząć wylewanie betonu na płytę nowego mostu na przedłużeniu ul. Muzycznej. Prace trwają mimo zimowej pogody i mocno wyprzedzają zakładany harmonogram.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na budowie mostu trwa montaż tzw. wiatrownic, czyli poprzecznych elementów niejako „spinających” dwa równoległe łuki, które będą znakami rozpoznawczymi tego mostu. Właśnie do tych elementów podwieszona ma być w przyszłości trakcja trolejbusowa.

Zniżając wzrok można zobaczyć, że na płycie mostu (części, po której będziemy jeździli i chodzili) mocno zaawansowane są już prace zbrojeniowe. – Jeżeli warunki pozwolą, to w przyszłym tygodniu może się zacząć betonowanie płyty – zapowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Obok mostu, po stronie ul. Muzycznej układana jest kostka brukowa na drodze serwisowej, czyli równoległej do głównej jezdni i służącej dojazdowi do posesji. Trwają też roboty przy kanale burzowym, a blisko finału jest montaż oświetlenia na tonącej wciąż w ciemnościach ul. Muzycznej. Jest szansa na to, że ciemności nie potrwają już długo. – Prawdopodobnie oświetlenie będzie włączone jeszcze w grudniu – mówi Bobowska.

Prace na budowie nowego odcinka ul. Muzycznej wraz z mostem na Bystrzycy są o wiele bardziej zaawansowane, niż przewidywał to ustalony wcześniej harmonogram. Robotnicy wykonali już ponad 75 proc. wszystkiego co mieli do zrobienia.

Umowa z miastem zakłada, że droga będzie gotowa wiosną przyszłego roku, przed piłkarskimi mistrzostwami Europy reprezentacji młodzieżowych, których trzy mecze mają być rozegrane na Arenie Lublin, a nowa trasa ma być dojazdem do stadionu.

Droga biegnąca po moście będzie mieć jedną jezdnię z czterema pasami ruchu (po dwa w każdym kierunku), z czego dwa pasy będą zarezerwowane dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Lublinianka od urodzenia
antykomunista
lube
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lublinianka od urodzenia
Lublinianka od urodzenia (5 grudnia 2016 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ależ tutaj niemiło w tych komentarzach... Myślę, że dlatego taki most z prawdziwego zdarzenia aby odciążyć ten na  Pilsudskiego... Aqby była większa swoboda przepływu samochodów, kurcze... Czemu tylu ludzi jest przeciw Żukowi... Spróbujcie zapytać osoby, które tutaj przyjechały po latach... Robią Wielkie Wow. tyle się pozmieniało. Lublin rozkwita. Budynki inwestycje. które stały latami nieruszone przy Żuku są odnawiane, realizowane..kończone.. Aż miło popatrzeć na nasz Lublin. 
Rozwiń
antykomunista
antykomunista (2 grudnia 2016 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tytuł jak za PRLu
Rozwiń
lube
lube (2 grudnia 2016 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cięzki most łukowy nad 5 m rzeczką - codo świata , zasłaniajace widok pradoliny Bystrzycy .
Rozwiń
Brawo Brawo
Brawo Brawo (1 grudnia 2016 o 16:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwłaszcza Gang z pod Hali Nova. Murem za Żukiem. O mowie nienawisci, ksenofobii i nietolerancji tych panów stojących murem przed Halą a nawet blokujących przejście dla pieszych nie wspomnę 
Rozwiń
korab
korab (1 grudnia 2016 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to Ty! Członek Klubu Malkontentów. Dziś znowu wstałeś lewą nogą. Rozumiem cię.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!