niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Tak w tym roku będzie wyglądała szopka na Placu po Farze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 listopada 2009, 19:43

Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki konkursu na projekt szopki bożonarodzeniowej na Placu po Farze na lubelskim Starym Mieście. Zwycięzcy - trzej studenci Instytutu Sztuk Pięknych UMCS - otrzymają w nagrodę 8 tys. zł.

Konkurs na projekt aranżacji wnętrza "lubelskiego Betlejem” zorganizował Urząd Miasta Lublin i dziennik Polska Kurier Lubelski.

Mogli w nim wziąć udział artyści, architekci lub studenci tych kierunków, w wieku 18-27 lat. Autorzy projektów musieli uwzględniać architekturę i powierzchnię szopki. To nie jedyne warunki - koszt aranżacji wnętrza nie mógł przekroczyć 11 tys. zł.

Na konkurs wpłynęły cztery prace. Jedna z nich została zdyskwalifikowana z powodu wieku autora. Zwycięzcę spośród pozostałych trzech wybierali czytelnicy Kuriera i internauci odwiedzający stronę lubelskiego Ratusza.

Łącznie oddano 16 629 głosów. Zwycięska praca otrzymała ich 7 995. Jej twórcami jest trójka lubelskich studentów Wydziału Artystycznego UMCS: Jakub Mycek, Bartłomiej Mycek, Wojciech Bartnik.

Na drugim miejscu uplasował się projekt Anny Wójcickiej, na trzecim - Magdaleny Urban. Autorki otrzymają nagrody rzeczowe.

Szopka zostanie otwarta na Placu po Farze 19 grudnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rwc
Pog Anka
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rwc
rwc (12 listopada 2009 o 06:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje dla zwyciesców
Rozwiń
Pog Anka
Pog Anka (11 listopada 2009 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#008000"][size=4]KUL-ej na REKONSTRUKCJĘ:

Nie bez kozery jest, że w dniu Odzyskania Niepodległości (11.XI.2009 r.) D.W.
Zamieszcza artykuł poświęcony, ale... poświęcony szopce.
Czy PiS-makom z .W. mało było szopki w wydaniu ArcyLubeslkiego głoszącego przemówienie zwane „słowem bożym”?
Każde wydarzenie historyczne na żywo ilustrowane jest przez grupy rekonstrukcyjne, a nikt – nikt oczywiście oprócz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzącego w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY – nie zauważył, że [color="#FF0000"]od ponad 2000 lat istnieje na świecie grupa rekonstrukcyjna zwana kościołem katolickim powołanym do rekonstrukcji męki pańskiej, kanibalizmu po wegetariańsku i wampiryzmu![/color]
Szkolenie rekonstruktorów odbywa się w Wyższych Seminariach Duchownych oraz na KUL-awych i PAT-ologicznych uczelniach. Zdobyte „tytuły naukowe” uprawniają do posługiwania się księgami świętymi oraz malowidłami i gipsowymi wcieleniami świętej rodziny...
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie również zauważyć, że w „owczym pędzie” lat 1980-tych zdarzył się „[color="#FF0000"]CUD NAD WISŁĄ” -[/color] w cudowny sposób zamieniono [color="#FF0000"]czerwone[/color] na [color="#000000"]czarne[/color]!, co w efekcie dało to samo. )specjalnie dla KUL-awegp i PAT-ologicznego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color]k[color="#FF0000"]A[/color] [color="#FF0000"]NAUKOWEGO[/color]: zamieniono [color="#FF0000"]PZPR[/color] na [color="#000000"]KLER[/color])
Na bożonarodzeniową zaś niespodziankę, czyli pod choinkę, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przygotuje KOLEKCJĘ SZOPEK zawierającą nawet SZ(k)OPKĘ!
Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:
***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***.

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/size]
[/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!