poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Tak wygląda basen przy ul. Łabędziej w Lublinie. Robi wrażenie (wideo, zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2014, 14:00
Autor: Dominik Smaga

Dobiega końca budowa basenu przy ul. Łabędziej w Lublinie. Na miejscu trwa już praktycznie tylko wielkie sprzątanie.

- Obiekt kosztował ponad 20 milionów złotych - mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Ratusz już zabiera się za odbiór budynku od wykonawcy prac. W basenach jest już ciepła woda, w hali panowała wczoraj wysoka temperatura: 32 stopnie. Główna niecka ma 25 m długości, jest też mała niecka do nauki pływania, a także jacuzzi czy 80-metrowa zjeżdżalnia. Przy basenie jest 115 pomarańczowych krzesełek. Tuż obok znajduje się sala gimnastyczna. - Jest w niej podstawowe wyposażenie, takie jak drabinki czy kosze - mówi Dziuba. To, czym będziemy rzucać do kosza zapewnić ma przyszły gospodarz obiektu - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, któremu budynek ma być przekazany około 20 maja. MOSiR nie będzie za to sam urządzać trzeciej części kompleksu przy Łabędziej, czyli sal rehabilitacyjnych. Zostały one urządzone w miejscu, gdzie pierwotny projekt przewidywał hol i pomieszczenia biurowe. Powstały tu sale przystosowane do różnych funkcji rehabilitacyjnych: masażu, kinezyterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Będzie też rejestracja, gabinet lekarski i szatnia. Wyposażeniem zajmie się przyszły najemca tych pomieszczeń.

Basen będzie mieć swoją nazwę, która zostanie wybrana w konkursie. Propozycje nazwy i logo będą przyjmowane przez MOSiR jeszcze do 6 maja. Nazwa może nawiązywać do jego lokalizacji, czyli ul. Łabędziej i Bronowic, choć nie jest to warunkiem koniecznym. Najpierw należy zapoznać się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej: mosir.lublin.pl. Zwycięzca dostanie roczny karnet na wszystkie obiekty MOSiR, autorzy trzech wyróżnionych prac dostaną karnety na 6 miesięcy. Wywalczony basen O budowę kompleksu sportowego w miejscu odkrytego basenu zabiegali mieszkańcy Bronowic, którzy złożyli w tej sprawie w Radzie Miasta obywatelski projekt uchwały. Zebrali pod nim ponad 1300 podpisów, a radni musieli się tym projektem zająć. Po głosowaniu mieszkańcy mogli triumfować: budowę basenu poparło 26 radnych, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Piotrek
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotrek
Piotrek (23 kwietnia 2014 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja chciałbym się zapytać kto robił ten podział pomieszczeń??? Jakoś na stronie UM Lublin nie widać żadnego przetargu dla tej inwestycji. Nawet jak dzierżawcą jest prywatny inwestor to dalej właścicielem jest UM i powinien być ogłoszony przetarg. Czyżby jakiś znajomek to wziął bez przetargu??

Czas powiadomić CBA

Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2014 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zbastujcie z tymi tytułami ala pudelek.pl, bo robi się naprawdę żenująco.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!