Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2017 r.
12:44

Tak wygląda nowa toaleta na placu Litewskim. Jak się wam podoba?

175 80 A A

Tak wygląda zapowiadany jako „lekka, przeszklona konstrukcja” nowy szalet publiczny, który powstaje na przebudowywanym placu Litewskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W nowej toalecie, tak jak w starej, będziemy schodzić za potrzebą do podziemi. Ale w odróżnieniu od starego szaletu, w nowym będzie jeszcze nadziemny pawilon wejściowy, długi na 12 metrów, a wysoki na 4 metry.

Ta część od początku była opisywana przez miasto i projektanta, jako mały obiekt z windą dla niepełnosprawnych. W koncepcji z maja 2013 r. czytamy, że „na poziomie terenu widoczny jest tylko niewielki pawilon o lekkiej przeszklonej konstrukcji częściowo pokrytej roślinnością z wejściami z obu boków prowadzącymi do schodów i windy”.

Sonda: Co sądzisz o nowej toalecie na placu Litewskim?

Liczba głosów: 581
77.8%
Nie podoba mi się
22.2%
Podoba mi się

Komentarze 80

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 17:29
ktoś za to PO-winien beknąć
Avatar
wucek / 4 stycznia 2017 o 20:46
Kibelek bedzie za darmo tylko dla normalych ludzi ale to hejterom nie powinno szkodzić bo oni srraja tylko w klawiaturę.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 18:02
Jak to nabierze swojego wyglądu to będzie w porządku. Korzystanie z tego szaletu będzie darmowe?
Avatar
Zbyszek / 4 stycznia 2017 o 12:37
Faktycznie mi wydarzenie na miarę "miasta wojewódzkiego".
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 12:00
Tynk na pewno go pomniejszy i zmieni bryłę. Tak jest, czekajmy na wykończenie A moze nawet będzie marmur? Wtedy to już budynek zniknie pod ziemią. Maszyny można schować w mniejszym klocku na dachu, nie trzeba wszystkiego wynosic na 4 metry... A co do żatu, że "Ja bym proponował toaletę publiczną w kształcie rolki papieru toaletowego" Może nie na Litewskim, ale w nowoczesnej przestrzeni to byłby świetny pomysł - okrągły budyneczek z częścią imitującą rozwijający się papier....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:36
Trzeba poczekać na wykończenie, a potem oceniać. Przydałoby się czytanie ze zrozumieniem - toaleta będzie w podziemiu, a winda i jej umaszynowienie wymaga pewnie tej wysokości 4 m. Poczekajmy, aż pnącza się rozrosną wtedy "pudło" wtopi się w krajobraz, to wymaga trochę wyobraźni, a z tym u komentujących jest słabiutko...
Avatar
ojojoj / 4 stycznia 2017 o 08:56
na jedno wychodzi, tyle że kontener byłby tańszy!!!
Avatar
buuuu / 4 stycznia 2017 o 08:54
Ci , którym jest wszystko jedno nie powinni sie wypowiadać!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:36
A może poczekajmy, aż budowlańcy skończą obiekt i dopiero ocenimy?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:35
Czy w tym grajdole juz naprawdę nie ma nikogo, kto ma trochę wyczucia i pomyślunku? no za co się nie wezmą to wszystko zniszczą i zbrzydzą? 4 metry wysoki kibel? Czy to nie powinno byc miejsce dyskretne? A to co było, nie mozna było odnowić , poprawić ? TYle kasy i taki wstyd !!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 17:29
ktoś za to PO-winien beknąć
Avatar
wucek / 4 stycznia 2017 o 20:46
Kibelek bedzie za darmo tylko dla normalych ludzi ale to hejterom nie powinno szkodzić bo oni srraja tylko w klawiaturę.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 18:02
Jak to nabierze swojego wyglądu to będzie w porządku. Korzystanie z tego szaletu będzie darmowe?
Avatar
Zbyszek / 4 stycznia 2017 o 12:37
Faktycznie mi wydarzenie na miarę "miasta wojewódzkiego".
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 12:00
Tynk na pewno go pomniejszy i zmieni bryłę. Tak jest, czekajmy na wykończenie A moze nawet będzie marmur? Wtedy to już budynek zniknie pod ziemią. Maszyny można schować w mniejszym klocku na dachu, nie trzeba wszystkiego wynosic na 4 metry... A co do żatu, że "Ja bym proponował toaletę publiczną w kształcie rolki papieru toaletowego" Może nie na Litewskim, ale w nowoczesnej przestrzeni to byłby świetny pomysł - okrągły budyneczek z częścią imitującą rozwijający się papier....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:36
Trzeba poczekać na wykończenie, a potem oceniać. Przydałoby się czytanie ze zrozumieniem - toaleta będzie w podziemiu, a winda i jej umaszynowienie wymaga pewnie tej wysokości 4 m. Poczekajmy, aż pnącza się rozrosną wtedy "pudło" wtopi się w krajobraz, to wymaga trochę wyobraźni, a z tym u komentujących jest słabiutko...
Avatar
ojojoj / 4 stycznia 2017 o 08:56
na jedno wychodzi, tyle że kontener byłby tańszy!!!
Avatar
buuuu / 4 stycznia 2017 o 08:54
Ci , którym jest wszystko jedno nie powinni sie wypowiadać!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:36
A może poczekajmy, aż budowlańcy skończą obiekt i dopiero ocenimy?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:35
Czy w tym grajdole juz naprawdę nie ma nikogo, kto ma trochę wyczucia i pomyślunku? no za co się nie wezmą to wszystko zniszczą i zbrzydzą? 4 metry wysoki kibel? Czy to nie powinno byc miejsce dyskretne? A to co było, nie mozna było odnowić , poprawić ? TYle kasy i taki wstyd !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 80

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!