sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Taksówki na lotnisku kością niezgody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2013, 19:28

Przed terminalem jest postój taksówek, ale port nie ma umowy z żadną korporacją
Przed terminalem jest postój taksówek, ale port nie ma umowy z żadną korporacją

Świdniccy taksówkarze skarżą się do Inspekcji Transportu Drogowego na swoich kolegów z Lublina, którzy wożą pasażerów z lotniska

W sprawie taksówek na lotnisku odezwał się do nas jeden z lubelskich taksówkarzy. – Odwoziłem znajomych na lotnisko. W tym czasie lądował samolot, na postoju zrobiła się kolejka, zabrakło taksówek – opowiada. – Wziąłem pasażera i zaraz zostałem skontrolowany przez inspekcję drogową. Usłyszałem, że nie mogę zabierać podróżnych z postoju, jeśli nie było wcześniej zgłoszenia. To nielogiczne i utrudnia życie pasażerom! – uważa nasz Czytelnik.

Tę sprawę i drugą podobną wyjaśnia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie.

– Prowadzimy postępowanie w sprawie dwóch taksówkarzy w zakresie wykonywania przewozu na obszarze innym niż objęty licencją. Zajęliśmy się tym po skargach, które napływały i wciąż napływają do nas od taksówkarzy ze Świdnika – mówi Mariusz Szabała, z-ca dyrektora WITD. – Musimy wyjaśnić, w obrębie jakiej gminy leży postój taksówek na lotnisku.

– Odpowiedź jest prosta: terminal i część lotniska od strony Parku Przemysłowego, więc również postój taksówek, leżą w obrębie gminy Świdnik – wyjaśnia Artur Soboń, sekretarz Świdnika.

A to oznacza, że pasażerów z postoju mogą zabierać wyłącznie taksówki mające licencję na przewóz w obrębie gminy Świdnik. Taksówki z licencją na Lublin mogą jedynie odbywać kursy zamówione na dojazd do lotniska lub zabierać pasażerów z lotniska po wcześniejszym przyjęciu zgłoszenia.

– To jest nieżyciowe rozwiązanie. Władze lotniska powinny to jakoś uporządkować – oburzają się lubelscy taksówkarze.

Z ich opinią zgadzają się zarówno inspektorzy z WITD, jak i urzędnicy ze Świdnika. – Jednym ze sposobów unormowania tej kwestii jest na przykład przetarg na obsługę przewozu taksówkami – mówi Szabała. A władze Świdnika podpowiadają lubelskim taksówkarzom, by występowali o licencje na przewóz osób w obrębie gminy Świdnik.

– Tyle możemy w tej sprawie zrobić. To prosta procedura, czysta formalność – zapewnia Soboń.

Tymczasem sprawa taksówek nie doczekała się żadnego uregulowania ze strony władz portu. – Port Lotniczy Lublin nie ma umowy z żadną korporacją. Przed terminalem są wyznaczone miejsca do postoju taksówek – odpowiada na nasze pytania Piotr Jankowski, rzecznik portu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
yellowcup
wujot
S Y L W E S T E R
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

yellowcup
yellowcup (23 marca 2013 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie!
Rozwiń
wujot
wujot (19 marca 2013 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ryj cwelu
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (18 marca 2013 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej Świdnikowi do lubelskiej dzielnicy jak Piaskom dlatego tak głośno pokrzykują . Oczekujemy wreszcie decyzji o nowej Dziel nicy Lublina i dużo problemów przestanie istnieć . Odwagi LUBLIN Świdnik !.
Rozwiń
Damian
Damian (18 marca 2013 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na stronie portu widnieje jak byk że najwięcej podatku odprowadza do lublina więc jeżeli ktoś jest podatnikiem lubelskim więc może stać txi z lublina tam prawnie sprawa wygrana to co budowali lotnisko pod 3 taksówki pod 3 emerytów sprawa dla reportera albo uwaga 24 rozwiąże ten problem
Rozwiń
urzędnik z urzędu
urzędnik z urzędu (18 marca 2013 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Postawić szlaban na granicy miast i biuro przepustek. Należy też wyłapywać wszystkich świdnickich taksówkarzy w Lublinie i sprzedawać im licencje, a w przyszłym roku włączyć lotnisko do Lublina.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!