Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2014 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Taneczny sylwester w Lublinie: Cztery sceny zamiast jednej

Autor: Zdjęcie autora PAP
12 5 A A

Cztery sceny do tańca, zamiast jednego miejskiego koncertu, zaplanowano w tym roku w Sylwestra w Lublinie. Będą różne rodzaje muzyki, aby zachęcić do tańczenia jak najwięcej mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Organizatorem miejskiego Sylwestra jest samorządowe Centrum Kultury. Już z początkiem grudnia rozpoczęły się tam bezpłatne warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych, którzy chcą dobrze wypaść w czasie zabawy. Prowadzili je przedstawiciele szkół tańca zaangażowani w przygotowanie imprez.

"Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. Najwięcej osób przychodziło uczyć się salsy i tańców latynoskich. Były też warsztaty z hip-hopu, tańców retro i tańca eksperymentalnego. Wszystkie sprawy związane z organizacją imprez sylwestrowych są już dopięte, liczymy na to, że nowa forma spodoba się i będzie dużo chętnych do zabawy” - powiedział koordynator miejskiego Sylwestra Szymon Pietrasiewicz.

W sylwestrową noc na poszczególnych scenach wystąpić ma kilkanaście zespołów i didżejów prezentujących różne style muzyczne.

Na Placu Litewskim będzie zabawa w stylu kubańskim: królować ma salsa oraz rumba. Wystąpi kubańsko-polski zespół Rei Caballo i Calle Sol oraz perkusyjna grupa Ritmodelia. Zaprezentują się szkoły tańca, Nowy Rok przywitany będzie fajerwerkami. W finale zabawy publiczność ma wspólnie zatańczyć przygotowany układ choreograficzny.

W muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim gościć ma muzyka hip-hop i reggae. Grać będzie lubelski zespół Chonanbibe, wystąpi też wokalistka Marika oraz grupy taneczne NBDS i Passa Passa. Tancerze mają rywalizować w "bitwie tanecznej”.

Dla starszych osób w wirydarzu Centrum Kultury urządzony będzie dancing retro, czyli potańcówka w rytmach swingu, jazzu i bebopu rodem z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Wystąpią zespoły, które nie korzystają z elektroniki: lubelskie Czarne Lwy z Przedmieścia oraz kilkunastoosobowy Umlaut Big Band z Francji.

Z kolei w podziemiach Centrum Kultury będzie scena alternatywna, na której prezentowana ma być "nowoczesna muzyka plemienna” czerpiąca z nurtów dub i techno. O północy lubelski performer Robert Kuśmirowski pokaże muzyczno-wizualny spektakl, który ma stanowić rytuał przejścia ze starego do nowego roku.

Zabawa na wszystkich scenach potrwa od godz. 20 do godz. 2 w nocy w Nowy Rok. Koszty zabaw wyniosą ponad 500 tys. zł. 400 tys. zł wyda miasto, a resztę dołożą sponsorzy. (PAP)
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uczestnik imrez w Szklarni / 28 grudnia 2014 o 17:27

Mozesz wyjasnić bliżej? Niezmiernie mnie to ciekawi :)

A co do wypowiedzi poprzednika - byłam tam wczoraj, i niczego takiego nie odczułam. Fakt, ze w Szklarni bywa duszno, ale to chyba wina tego szklnego dachu.

Powiem Ci szczerze, że w Szklarni jest oki, ale na korytarzu? im bliżej toalet tym gorzej smród jest większy, szkoda że nie byłaś dzień wcześniej w piwnicach chodź ludziom nie przeszkadzał ten zaduch bo bawili się. Można powiedzieć nie podoba Ci się to nie przychódź proste, ale chodzi o co innego wiedząc, że będzie największa impreza miejska w roku dlaczego nikt z tym nic nie robi????? Smród ściekami jest, bo nie perfumami a w piwnicach czuć pleść i wilgoć, tak duże miasto które wydało ogrom pieniędzy na tą inwestycje nie stać było by to było wszystko sprawne i w piwnicach zainstalować wentylację????? jakaś porażka

Powiem Ci szczerze, że w Szklarni jest oki, ale na korytarzu? im bliżej toalet tym gorzej smród jest większy, szkoda że nie byłaś dzień wcześniej w piwnicach chodź ludziom nie przeszkadzał ten zaduch bo bawili się. Można powiedzieć nie podoba Ci się to nie przychódź proste, ale chodzi o co innego wiedząc, że będzie największa impreza miejska w roku dlaczego nikt z tym nic nie robi????? Smród ściekami jest, bo nie perfumami a w piwnicach czuć pleść i wilgoć, tak duże miasto które wydało ogrom pieniędzy na tą inwestycje nie stać było by to... rozwiń

Avatar
folkatka / 28 grudnia 2014 o 16:10

macki żydowskie dosięgnęły nawet już sylwestrową zabawę w Lublinie. Nie jest dobrze, oj nie jest. Obudź się Polsko, bo żydowskie ręce cię przejmują. 

Mozesz wyjasnić bliżej? Niezmiernie mnie to ciekawi :)

A co do wypowiedzi poprzednika - byłam tam wczoraj, i niczego takiego nie odczułam. Fakt, ze w Szklarni bywa duszno, ale to chyba wina tego szklnego dachu.

Avatar
uczestnik imprez Szklarnia / 28 grudnia 2014 o 15:01

Jest to ciekawy pomysł, ale czy Centrum Kultury jest przygotowane na taką imprezę? Bylem przed świętami w Centrum Kultury na Peowiaków po wejściu do budynku poczułem dziwny zapach, wręcz smród wchodząc dalej jakby ścieki wywaliło. 26 grudnia byłem na imprezie organizowanej przez Szklarnie, a impreza była w Dziwnie Utworzonej Przestrzeni Artystycznej umiejscowionej w piwnicach Centrum Kultury (były Hades, czwarta scena tanecznego sylwestra) i szok smród jeszcze większy, już byłem pewien ze to ścieki, aż trudno napić się piwa. Ludzi przyszło bardzo dużo schodząc do piwnic nagle zalał mnie pot i zrobiło mi się duszno, a w powietrzu czuć wilgoć, nie tylko mi takie odczucie uderzyło moim znajomym również. To, że było ciasno to było nic, ale żadnej wentylacji to już skandal. Czy organizatorzy chcą podusić uczestników sylwestra? Podsłuchałem rozmowę organizatora z pracownikiem ochrony,gdzie organizator tak mi się wydaje prosił by otworzyć dalszą część piwnic w celu wentylacji, odpowiedź była krótka "chcesz podusić ludzi jak tam tak wali, bo ścieki leżą w kanałach" i zastanawiam się teraz czy nie warto wezwać służb epidemiologiczno-sanitarnych, jeżeli one tam leżą już spokojnie ponad tydzień. 

Miałem przyjść na tego sylwestra ale zmienię plany ze znajomymi na 100%

Jest to ciekawy pomysł, ale czy Centrum Kultury jest przygotowane na taką imprezę? Bylem przed świętami w Centrum Kultury na Peowiaków po wejściu do budynku poczułem dziwny zapach, wręcz smród wchodząc dalej jakby ścieki wywaliło. 26 grudnia byłem na imprezie organizowanej przez Szklarnie, a impreza była w Dziwnie Utworzonej Przestrzeni Artystycznej umiejscowionej w piwnicach Centrum Kultury (były Hades, czwarta scena tanecznego sylwestra) i szok smród jeszcze większy, już byłem pewien ze to ścieki, aż trudno napić się piwa. Ludzi przyszł... rozwiń

Avatar
wolny bez konopii / 28 grudnia 2014 o 03:47

macki żydowskie dosięgnęły nawet już sylwestrową zabawę w Lublinie. Nie jest dobrze, oj nie jest. Obudź się Polsko, bo żydowskie ręce cię przejmują. 

Avatar
blada d u p s k a / 28 grudnia 2014 o 01:05

niesamowite to co piszecie! ale co mnie to obchodzi?

Avatar
uczestnik imrez w Szklarni / 28 grudnia 2014 o 17:27

Mozesz wyjasnić bliżej? Niezmiernie mnie to ciekawi :)

A co do wypowiedzi poprzednika - byłam tam wczoraj, i niczego takiego nie odczułam. Fakt, ze w Szklarni bywa duszno, ale to chyba wina tego szklnego dachu.

Powiem Ci szczerze, że w Szklarni jest oki, ale na korytarzu? im bliżej toalet tym gorzej smród jest większy, szkoda że nie byłaś dzień wcześniej w piwnicach chodź ludziom nie przeszkadzał ten zaduch bo bawili się. Można powiedzieć nie podoba Ci się to nie przychódź proste, ale chodzi o co innego wiedząc, że będzie największa impreza miejska w roku dlaczego nikt z tym nic nie robi????? Smród ściekami jest, bo nie perfumami a w piwnicach czuć pleść i wilgoć, tak duże miasto które wydało ogrom pieniędzy na tą inwestycje nie stać było by to było wszystko sprawne i w piwnicach zainstalować wentylację????? jakaś porażka

Powiem Ci szczerze, że w Szklarni jest oki, ale na korytarzu? im bliżej toalet tym gorzej smród jest większy, szkoda że nie byłaś dzień wcześniej w piwnicach chodź ludziom nie przeszkadzał ten zaduch bo bawili się. Można powiedzieć nie podoba Ci się to nie przychódź proste, ale chodzi o co innego wiedząc, że będzie największa impreza miejska w roku dlaczego nikt z tym nic nie robi????? Smród ściekami jest, bo nie perfumami a w piwnicach czuć pleść i wilgoć, tak duże miasto które wydało ogrom pieniędzy na tą inwestycje nie stać było by to... rozwiń

Avatar
folkatka / 28 grudnia 2014 o 16:10

macki żydowskie dosięgnęły nawet już sylwestrową zabawę w Lublinie. Nie jest dobrze, oj nie jest. Obudź się Polsko, bo żydowskie ręce cię przejmują. 

Mozesz wyjasnić bliżej? Niezmiernie mnie to ciekawi :)

A co do wypowiedzi poprzednika - byłam tam wczoraj, i niczego takiego nie odczułam. Fakt, ze w Szklarni bywa duszno, ale to chyba wina tego szklnego dachu.

Avatar
uczestnik imprez Szklarnia / 28 grudnia 2014 o 15:01

Jest to ciekawy pomysł, ale czy Centrum Kultury jest przygotowane na taką imprezę? Bylem przed świętami w Centrum Kultury na Peowiaków po wejściu do budynku poczułem dziwny zapach, wręcz smród wchodząc dalej jakby ścieki wywaliło. 26 grudnia byłem na imprezie organizowanej przez Szklarnie, a impreza była w Dziwnie Utworzonej Przestrzeni Artystycznej umiejscowionej w piwnicach Centrum Kultury (były Hades, czwarta scena tanecznego sylwestra) i szok smród jeszcze większy, już byłem pewien ze to ścieki, aż trudno napić się piwa. Ludzi przyszło bardzo dużo schodząc do piwnic nagle zalał mnie pot i zrobiło mi się duszno, a w powietrzu czuć wilgoć, nie tylko mi takie odczucie uderzyło moim znajomym również. To, że było ciasno to było nic, ale żadnej wentylacji to już skandal. Czy organizatorzy chcą podusić uczestników sylwestra? Podsłuchałem rozmowę organizatora z pracownikiem ochrony,gdzie organizator tak mi się wydaje prosił by otworzyć dalszą część piwnic w celu wentylacji, odpowiedź była krótka "chcesz podusić ludzi jak tam tak wali, bo ścieki leżą w kanałach" i zastanawiam się teraz czy nie warto wezwać służb epidemiologiczno-sanitarnych, jeżeli one tam leżą już spokojnie ponad tydzień. 

Miałem przyjść na tego sylwestra ale zmienię plany ze znajomymi na 100%

Jest to ciekawy pomysł, ale czy Centrum Kultury jest przygotowane na taką imprezę? Bylem przed świętami w Centrum Kultury na Peowiaków po wejściu do budynku poczułem dziwny zapach, wręcz smród wchodząc dalej jakby ścieki wywaliło. 26 grudnia byłem na imprezie organizowanej przez Szklarnie, a impreza była w Dziwnie Utworzonej Przestrzeni Artystycznej umiejscowionej w piwnicach Centrum Kultury (były Hades, czwarta scena tanecznego sylwestra) i szok smród jeszcze większy, już byłem pewien ze to ścieki, aż trudno napić się piwa. Ludzi przyszł... rozwiń

Avatar
wolny bez konopii / 28 grudnia 2014 o 03:47

macki żydowskie dosięgnęły nawet już sylwestrową zabawę w Lublinie. Nie jest dobrze, oj nie jest. Obudź się Polsko, bo żydowskie ręce cię przejmują. 

Avatar
blada d u p s k a / 28 grudnia 2014 o 01:05

niesamowite to co piszecie! ale co mnie to obchodzi?