niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Taniej w słuchawce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 listopada 2001, 19:32
Autor: (Jaxa)

Tańsze rozmowy międzymiastowe, międzynarodowe oraz połączenia z sieciami komórkowymi – to nowa oferta Tele 2. Firma od ubiegłego poniedziałku oferuje swoje usługi w Lublinie.
To już piąta firma telekomunikacyjna na lubelskim rynku. Tele 2 jest szwedzkim operatorem oferującym swoje usługi w technologii VoIP (Voice over Internet Protocol). – Umożliwia ona znaczne oszczędności w kosztach rozmów telefonicznych – mówi Fredrik de Lerigon, dyr. Tele 2 Polska.
Ile można zaoszczędzić? Minuta rozmowy w godzinach 8–18 pomiędzy abonentami np. z Lublina i Gdańska kosztuje 36 groszy brutto (przykładowo cena TP SA – 49 gr brutto), minuta rozmowy w tych samych godzinach z użytkownikiem telefonu komórkowego – 1,23 zł brutto (TP SA – 1,71 zł brutto). Dzwoniąc do Stanów Zjednoczonych trzeba zapłacić 2,60 zł brutto za minutę rozmowy (TP SA – 4,22 zł brutto).
– Do przesyłania rozmów wykorzystujemy sieci internetowe. Dostęp do nich umożliwia oferowane przez nas urządzenie o nazwie TDU – wyjaśniają w Tele 2.
TDU to małe pudełko, które podłącza się do aparatu telefonicznego. Umożliwia ono zamianę głosu w pakiet danych, które następnie są przesyłane z wykorzystaniem sieci internetowych. Kompresja danych pozwala bardziej efektywnie wykorzystywać łącza telekomunikacyjne. Przy czym transmisja głosu odbywa się z niewielkim opóźnieniem. – Jest to niemal niesłyszalne dla rozmawiających – zapewnia pracownik firmy.
Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło firmie Tele 2 „obejść” monopol TP SA na połączenia międzynarodowe.
Aby skorzystać z usługi Tele 2 trzeba podpisać z firmą roczną umowę. W ciągu czterech jej przedstawiciel dostarczy do klienta urządzenie przetwarzające TDU. – Wystarczy tylko podłączyć kabelki do telefonu – usłyszeliśmy w firmie.
Urządzenie wraz z aktywacją kosztuje w okresie promocyjnym złotówkę. Natomiast co miesiąc trzeba w formie zaliczki na poczet przyszłych rozmów wpłacać 25 zł. – Jeśli koszt rozmów będzie niższy to niewykorzystana część będzie przeniesiona na następny miesiąc – wyjaśnia pracownik.
Z oferty Tele 2 mogą korzystać mieszkańcy całej strefy numeracyjnej 0-81, czyli dawnego województwa lubelskiego. – Lublin jest siódmą strefą numeracyjną, gdzie usługa będzie dostępna – twierdzi pracownik Tele 2.
W ciągu pierwszych dwóch dni ofertą Tele 2 było zainteresowanych 400 osób.

Ile płacimy za połączenie?

NOM: międzymiastowe – 046 zł (operator nie świadczy połączeń międzynarodowych oraz z sieciami komórkowymi).
TP SA: międzymiastowe – 0,49 zł, sieci komórkowe – 1,71 zł, międzynarodowe np. USA – 4,22 zł
Netia 1: międzymiastowe – 0,43 zł, sieci komórkowe – 1,46 zł, międzynarodowe np. USA – 2,44 zł.
Energis: międzymiastowe – 0,49 zł (brak połączeń międzynarodowych oraz z sieciami komórkowymi).
Minuta rozmowy w dni robocze w godz. 8–18. Ceny brutto.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!