niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Taniej w słuchawce

Dodano: 25 listopada 2001, 19:32
Autor: (Jaxa)

Tańsze rozmowy międzymiastowe, międzynarodowe oraz połączenia z sieciami komórkowymi – to nowa oferta Tele 2. Firma od ubiegłego poniedziałku oferuje swoje usługi w Lublinie.
To już piąta firma telekomunikacyjna na lubelskim rynku. Tele 2 jest szwedzkim operatorem oferującym swoje usługi w technologii VoIP (Voice over Internet Protocol). – Umożliwia ona znaczne oszczędności w kosztach rozmów telefonicznych – mówi Fredrik de Lerigon, dyr. Tele 2 Polska.
Ile można zaoszczędzić? Minuta rozmowy w godzinach 8–18 pomiędzy abonentami np. z Lublina i Gdańska kosztuje 36 groszy brutto (przykładowo cena TP SA – 49 gr brutto), minuta rozmowy w tych samych godzinach z użytkownikiem telefonu komórkowego – 1,23 zł brutto (TP SA – 1,71 zł brutto). Dzwoniąc do Stanów Zjednoczonych trzeba zapłacić 2,60 zł brutto za minutę rozmowy (TP SA – 4,22 zł brutto).
– Do przesyłania rozmów wykorzystujemy sieci internetowe. Dostęp do nich umożliwia oferowane przez nas urządzenie o nazwie TDU – wyjaśniają w Tele 2.
TDU to małe pudełko, które podłącza się do aparatu telefonicznego. Umożliwia ono zamianę głosu w pakiet danych, które następnie są przesyłane z wykorzystaniem sieci internetowych. Kompresja danych pozwala bardziej efektywnie wykorzystywać łącza telekomunikacyjne. Przy czym transmisja głosu odbywa się z niewielkim opóźnieniem. – Jest to niemal niesłyszalne dla rozmawiających – zapewnia pracownik firmy.
Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło firmie Tele 2 „obejść” monopol TP SA na połączenia międzynarodowe.
Aby skorzystać z usługi Tele 2 trzeba podpisać z firmą roczną umowę. W ciągu czterech jej przedstawiciel dostarczy do klienta urządzenie przetwarzające TDU. – Wystarczy tylko podłączyć kabelki do telefonu – usłyszeliśmy w firmie.
Urządzenie wraz z aktywacją kosztuje w okresie promocyjnym złotówkę. Natomiast co miesiąc trzeba w formie zaliczki na poczet przyszłych rozmów wpłacać 25 zł. – Jeśli koszt rozmów będzie niższy to niewykorzystana część będzie przeniesiona na następny miesiąc – wyjaśnia pracownik.
Z oferty Tele 2 mogą korzystać mieszkańcy całej strefy numeracyjnej 0-81, czyli dawnego województwa lubelskiego. – Lublin jest siódmą strefą numeracyjną, gdzie usługa będzie dostępna – twierdzi pracownik Tele 2.
W ciągu pierwszych dwóch dni ofertą Tele 2 było zainteresowanych 400 osób.

Ile płacimy za połączenie?

NOM: międzymiastowe – 046 zł (operator nie świadczy połączeń międzynarodowych oraz z sieciami komórkowymi).
TP SA: międzymiastowe – 0,49 zł, sieci komórkowe – 1,71 zł, międzynarodowe np. USA – 4,22 zł
Netia 1: międzymiastowe – 0,43 zł, sieci komórkowe – 1,46 zł, międzynarodowe np. USA – 2,44 zł.
Energis: międzymiastowe – 0,49 zł (brak połączeń międzynarodowych oraz z sieciami komórkowymi).
Minuta rozmowy w dni robocze w godz. 8–18. Ceny brutto.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24