czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Targi Staroci na Rynku przyciągnęły tłumy (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 kwietnia 2010, 14:27
Autor: (jsz)

W Lublinie mamy dwie giełdy kolekcjonerskie. Dziś kupcy po raz pierwszy rozłożyli stoiska wokół Trybunału Koronnego. Część handlujących pozostała w dotychczasowym miejscu, w rejonie Liceum im. Unii Lubelskiej. Przeprowadzka podzieliła kupców i klientów.

– Nie widzę sensu w przenoszeniu giełdy na starówkę – mówi Zbigniew Nestorowicz, wiceprezes Lubelskiego Klubu Kolekcjonera, które od 1973 r. organizuje targi staroci. – Nasza impreza jest dobrze organizowana, miejsce też jest dobre. Kolekcjonerzy nie muszą tu walczyć o przestrzeń z właścicielami kawiarnianych ogródków.

Wczoraj wszyscy się zmieścili. Na Starym Mieście, ani przy ogólniaku dla nikogo nie zabrakło miejsca. Organizatorzy staromiejskiej imprezy są przekonani, że dwie giełdy mogą przetrwać.

– Nie będziemy sobie przeszkadzać – mówi Elżbieta Kowalczyk, ze stowarzyszenia Lubelska Giełda Staroci, które organizuje targi na starówce. – Przy szkole brakowało miejsca dla wszystkich chętnych. Na Starym Mieście nie ma tego problemu.

Choć LGS ma tylko 15 członków, to kupcy dopisali. Rozłożyli swoje stoiska za Bramą Krakowską i wokół Trybunału Koronnego. Klientów też nie brakowało.

– Świetna impreza i doskonały pretekst do spaceru po starówce – mówi Anna Król z Lublina. – Wcześniej odwiedzałam giełdę przy szkole, ale panował tam okropny tłok. Tu można wszystko spokojnie i dokładnie obejrzeć. Poza tym te wszystkie antyki idealnie pasują do Starego Miasta.

Mimo dużego ruchu na starówce, kupcy ze "starej” giełdy nie palą się do przeprowadzki. – Tam ludzie oglądają, tu jest więcej kupujących – mówi pani Katarzyna, ze stoiska z porcelaną. – Za jakiś czas mieszkańcom starówki zacznie doskwierać ten cały zgiełk i zaczną się protesty. Wtedy giełda upadnie. Jeśli nie, to przy ogólniaku zostaną numizmatycy, filateliści i kolekcjonerzy wojskowych pamiątek. Reszta przeniesie się pod Trybunał.

Część kolekcjonerów widziałaby giełdę w jednym, nowym miejscu. Najczęściej pada propozycja przenosin na Plac Zamkowy. Miasto nie wyklucza, że zgodzi się na takie rozwiązanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zwiedzający
~gość~
KOLEKCJONER
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zwiedzający
zwiedzający (25 kwietnia 2010 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KOLEKCJONER napisał:
Organizatorom należą się szczególne słowa krytyki za wprowadzenie w błąd handlujących i kupujących. Miało być lepiej, niestety na Stare Miast wjechało kilkadziesiąt samochodów osobowych i busów (Na Stary Mieście obowiązuje całokowity zakaz wjazdu). Takie "oragnizowanie" targów staroci zniszy lubelską starówkę. Niestety znów czerwona kartka dla władz miasta.Proszę nie przesadzać z tymi autami.W ciągu tygodnia na Starym Mieście stoi o wiele więcej aut. Co do zniszczenia lubelskiej starówki to jeśli sami jej mieszkańcy nie zniszczą to nic jej nie grozi. Jeśli miałbym już się przyczepić to tylko do kilku stoisk z oferowanymi produktami a`la odpustowymi nie mającymi nic wspólnego ze starociami. Więcej optymizmu proszę Państwa.
Rozwiń
~gość~
~gość~ (25 kwietnia 2010 o 18:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Duże brawa i podziękowania dla władz miasta.
Cała przyjemność po trzech stronach:miłośników i klientów, sprzedających i właścicieli kawiarenek i restauracji.
Rozwiń
KOLEKCJONER
KOLEKCJONER (25 kwietnia 2010 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Organizatorom należą się szczególne słowa krytyki za wprowadzenie w błąd handlujących i kupujących. Miało być lepiej, niestety na Stare Miast wjechało kilkadziesiąt samochodów osobowych i busów (Na Stary Mieście obowiązuje całokowity zakaz wjazdu). Takie "oragnizowanie" targów staroci zniszy lubelską starówkę. Niestety znów czerwona kartka dla władz miasta.
Rozwiń
ducalis@wp.pl
ducalis@wp.pl (25 kwietnia 2010 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kupię stare pocztówki z miasta Biała Podlaska.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!