piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Targowisko przy ul. Ruskiej bezpańskie przez miesiąc

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Targowisko przy ul. Ruskiej w Lublinie (Jacek Świerczyński)
Targowisko przy ul. Ruskiej w Lublinie (Jacek Świerczyński)

Ratusz będzie mieć problem z pobieraniem opłaty targowej od kupców z Ruskiej. Obecnego gospodarza miasto nie chce. Nowy nie od razu będzie mógł inkasować opłatę.

Problem wiąże się ze zmianą zarządcy terenów przy Ruskiej, na których znajduje się targowisko i tymczasowy dworzec busów komunikacji podmiejskiej. Od lat gospodarzem należącego do miasta obszaru była Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków. Jednak Ratusz uznał, że nie przedłuży jej umowy wygasającej z końcem października. Według urzędników lepiej powierzyć ten teren Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej, która jest spółką-córką MPK Lublin. To właśnie MKK będzie pilnować porządku i w imieniu miasta pobierać dzienną opłatę targową od wszystkich handlujących tu kupców.

Ale żeby MKK mogła pobierać taką opłatę, musi zostać wyznaczona na jej inkasenta. Uchwała w tej sprawie ma być przyjęta przez Radę Miasta już jutro, ale to jeszcze nie rozwiązuje problemu. Uchwała zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od jej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Ale i na samą publikację trzeba będzie czekać.

Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków teoretycznie mogłaby nadal pobierać opłatę aż do czasu wprowadzenia nowego inkasenta. Wiadomo już, że nie chce tego robić. – Nasze stanowisko pan zna, nie muszę niczego dodawać – ucina Andrzej Gumieniczek, prezes LFOZ. Ma też cały miesiąc na to, by rozliczyć się z miastem z nieruchomości, którą fundacja zarządzała przez kilkanaście lat.

– Przyznaję, nie mamy możliwości, by skłonić fundację do dalszego pobierania opłaty targowej – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Zaprzestanie pobierania opłaty może ściągnąć na Ratusz podejrzenia o naruszenie dyscypliny finansowej. A chodzi o spore kwoty. – Od stycznia do września wpływy z opłaty targowej przy Ruskiej wyniosły 190 tys. złotych – mówi Krzyżanowska. I zapowiada, że do czasu wkroczenia MKK mają tu pracować inkasenci z magistratu. Na cały Lublin jest ich… pięciu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
MIŚKA
student
inkasent
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MIŚKA
MIŚKA (18 października 2012 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja cieszę się, że jest to targowisko! Jedyne miejsce, gdzie mogę kupić coś ładnego i dużo tańszego niż w sklepie! Nie stać mnie na butikowe zakupy. Zwykłe zimowe buty na Ruskiej są za 40 zł, a na targu przy Nowej IDENTYCZNE za 110 zł i pani jeszcze mi mówi, że to już i tak po obniżce.. I co Wy na to?? Problemem przy Ruskiej mogą być jedynie naciągacze, typu facet żebrzący, że ma dziecko chore w szpitalu i jedzie do domu do Opola Lub., ale nie ma na busa, pożycz mu 10 zł. Takich to gonić z pałą! Osobiście nie spotkałam się tam z kradzieżą, staram się uważać jak w każdym innym miejscu. Ale uważam, że ten targ jest bardzo potrzebny. Przychodzi tam bardzo dużo starszych osób, kupują tańsze warzywa, ubrania-zauważcie, że w "normalnych" sklepach nie ma dla starszych osób takich rzeczy jak kalesony, skarpety bezuciskowe itp. A jeśli są to baaardzo drogie! Wiem, bo nie raz muszę coś kupić babci i widzę, że jest z tym problem. Dlatego nie mówcie, że syf itp, bo jak dla mnie może być i syf, ale cieszę się, że mogę kupić tam coś czego potrzebuję nie przepłacając!!!
Rozwiń
student
student (17 października 2012 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cały ten wielki syf na ruskiej mależało by spalić, zaorać i sola posypać strach tan iść na busa
Rozwiń
inkasent
inkasent (17 października 2012 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Inkasent musi mieć wpisaną lokalizację działania - pięciu miejskich oczywiście lokalizacje określone ma ale nie w obszarze targowiska przy Ruskiej a więc ich pojawienie się tam i pobieranie opłat będzie niezgodne z prawem Pani rzecznik...
Rozwiń
Mieszkaniec Lublina
Mieszkaniec Lublina (17 października 2012 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
teren przy Ruskiej to miejsce syfu, bałaganu i dowód nieudolną Straż Miejską w Lublinie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!