Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2011 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Taryfikator punktów karnych 2012: Łatwiej stracisz prawo jazdy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 17 A A
Za rozmawianie podczas jazdy przez telefon winowajca dostanie 5 pkt karnych (obecnie 0) (Bartłomiej
Za rozmawianie podczas jazdy przez telefon winowajca dostanie 5 pkt karnych (obecnie 0) (Bartłomiej

Od lutego wchodzi w życie zaostrzony taryfikator punktów karnych. Bierze na celownik jeżdżących bez pasów, rozmawiających przez komórkę, wożących dzieci bez fotelików czy blokujących skrzyżowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. – Dokument jest na etapie uzgodnień resortowych – zapowiada Małgorzata Woźniak, rzeczniczka resortu.

Propozycje surowszych kar dotyczą wykroczeń, które są najbardziej uciążliwe dla uczestników ruchu drogowego oraz tych, które występują najczęściej.

Ministerstwo proponuje szereg zmian. Kilka przykładów: Za rozmawianie podczas jazdy przez telefon winowajca dostanie 5 pkt (obecnie 0). Za przewożenie dziecka bez fotelika 6 pkt. (teraz 3), za przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów lub kasku 4 pkt (dziś 1).

– I bardzo dobrze, że tak ostro. Kierowca bierze odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie i życie ale także za innych uczestników ruchu – mówi Piotr Kiciak z Lublina. – Rozmowy przez komórkę czy wożenie dzieci bez fotelika, to plaga – dodaje.

– Policja wielokrotnie znajdowała w rozbitym aucie telefon z niedokończonym SMS-em. Skoro nie pomogły wyższe mandaty, to może ostrzejszy taryfikator przemówi ludziom do rozumu – mówi Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego.

Kierowcy chwalą także bat na bezmyślnych użytkowników dróg blokujących skrzyżowania. Za wjechanie na skrzyżowanie i zablokowanie go, kierowca zarobi 2 punkty (dziś 0).

– To dobra zmiana, bo jeżdżenie bez wyobraźni po skrzyżowaniu, to główna przyczyna korków – dodaje Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego.

Jest też niespodzianka dla amatorzy zimowych zabaw. Muszą pamiętać, że dostaną 5 punktów karnych (dziś 0) za ciągnięcie za samochodem saneczkarzy lub narciarzy.

Nowy taryfikator dotknie też boleśnie lekkomyślnych kierowców busów. Za każdego "nadliczbowego” pasażera dostaną 1 punkt. Dziś karani są jednym punktem, niezależnie od liczby dodatkowych pasażerów.

W ciągu roku kierowca może otrzymać maksimum 24 punkty, a początkujący – 20. Pierwszy po przekroczeniu tej bariery trafi na egzamin. Początkujący straci prawo jazdy automatycznie.

Co bardziej zapobiegliwi raz na pół roku idą na specjalny kurs, po którym mają prawo wymazać ze swojej kartoteki 6 punktów karnych. Od stycznia 2013 r. będzie trudniej, bo kurs będzie dużo trudniejszy i droższy.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 3 stycznia 2012 o 07:15
Naprawdę czysty idiotyzm z tymi pasami.
To moja sprawa czy sobie zapinam pasy czy nie.
Jeżeli chce się zabić ( chodź czasem to pasy zabijają) to moja sprawa.
I nikomu tym nie wyrządzam krzywdy. Naprawdę mega przegięcie to jest.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 o 18:07
[quote name='Gość' timestamp='1323708432' post='569502']
Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
[/quote]
No to Ty jesteś potencjalym gwałcicielem kmiocie i co Ty na to?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 o 17:47
[quote name='pijak' timestamp='1323698849' post='569412']
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
[/quote]


Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 o 15:07
[quote name='Gość' timestamp='1323689589' post='569349']
Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.
[/quote]
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
Avatar
dyspozytor / 12 grudnia 2011 o 13:40
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[/quote]
TUSK żeby jeżdżić samochodem bez pasów to przyciemnił sobie szyby, a za nim cała reszta. Gdy PIS zaczął się do tego przypier***ać to ten olał wszystko i teraz do domu lata samolotem,i dalej bez pasów. Co z tą Polską.
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzb... rozwiń
Avatar
Chłop polski / 12 grudnia 2011 o 13:24
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zrobić. skoro nie pomagają statystyki wypadków, informacje i przestrogi, to może pomogą punkty. moim zdaniem nie powinno być tak łatwo z kursami doszkalającymi. powinny kosztowac po 5000 złotych i kończyć się trudnym egzaminem. może wtedy deb***stwo by uważało.

korzystanie z komórki w czasie jazdy - utrudnia życie innym kierowcom. nie raz miałem tego przykład. najtańsza słuchawka BT kosztuje ok. 50 złotych. najtańsze słuchawki na kablu - 3 złote!

nie wożąc dziecka w foteliku zagrażasz sobie, ale i dziecku, które - choć "Twoje" - jest żywym człowiekiem i ma prawo żyć. musi być chronione. a skoro rodzic jest za głupi, by je odpowiednio chronić, musi robić to państwo

pasy - jeśli Ty ich nie zapniesz, to możesz np. przy czołówce wylecieć przez przednią szybę i zabić pasażera samochodu, z którym się zderzyłeś. a jak nie zapnie pasa Twój pasażer z tyłu, to przy zderzeniu przy niewielkiej prędkości zabije Ciebie, bo będzie ważył tonę.

przepisy ŚWIETNE! Powinno być więcej punktów i więcej kasy za te i inne wykroczenia. a obywatele zawsze mają wybór. żeby nie płacić, wystarczy stosować się do przepisów. nic prostszego.
[/quote]

Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zr... rozwiń
Avatar
roman / 12 grudnia 2011 o 13:03
Czy Wy naprawdę sądzicie, że to coś zmieni?!Co chwilę zaostrzane są przepisy i tworzone nowe, których i tak połowa kierowców nie zna lub świadomie nie przestrzega. Trzeba zmienić chory system szkolenia i egzaminowania kierowców (patrz Finlandia), pokazać jakie skutki mogą takie wykroczenia wywołać,ale w naszym kraju najlepiej jest wszystkiego zabronić i karać
Avatar
*odpis / 12 grudnia 2011 o 13:01
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
Owszem po mieście jeżdżę bardziej skupiony i o ile szybciej niż na to zezwalają przepisy to bardzo niewiele.Uważam że prędkość poruszania się jest rzeczą względną którą warunkują :pogoda,predyspozycja kierowcy, stan techniczny pojazdu. To my sami siadając za kierownicę musimy przeanalizować czym dysponujemy, natomiast jakieś tam łapanki ??? Już w niejednym przypadku pokazały że to gówno prawda . Jadąc w kierunku Warszawy był taki jeden "czarny punkt" -dziesięć lat temu widniało na nim 18 zabitych ,dzisiaj już jest ich 29 śmiertelnych ofiar.... dało to coś poza tym że dodatkowo odwraca uwagę ?
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
O... rozwiń
Avatar
mmm / 12 grudnia 2011 o 12:38
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]

Oczywiście że pasy to wolny wybór, zawsze kiedy mam jechać z pasażerami daję im do wyboru: albo zapinają pasy albo ze mną nie jadą
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 o 12:33
[quote name='rtij' timestamp='1323686961' post='569327']
a co z jazda po pijaku? idealnie byloby zabierac calkowicie prawko+pierdel
[/quote]


Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.
Avatar
Marek / 3 stycznia 2012 o 07:15
Naprawdę czysty idiotyzm z tymi pasami.
To moja sprawa czy sobie zapinam pasy czy nie.
Jeżeli chce się zabić ( chodź czasem to pasy zabijają) to moja sprawa.
I nikomu tym nie wyrządzam krzywdy. Naprawdę mega przegięcie to jest.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 o 18:07
[quote name='Gość' timestamp='1323708432' post='569502']
Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
[/quote]
No to Ty jesteś potencjalym gwałcicielem kmiocie i co Ty na to?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 o 17:47
[quote name='pijak' timestamp='1323698849' post='569412']
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
[/quote]


Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 o 15:07
[quote name='Gość' timestamp='1323689589' post='569349']
Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.
[/quote]
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
Avatar
dyspozytor / 12 grudnia 2011 o 13:40
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[/quote]
TUSK żeby jeżdżić samochodem bez pasów to przyciemnił sobie szyby, a za nim cała reszta. Gdy PIS zaczął się do tego przypier***ać to ten olał wszystko i teraz do domu lata samolotem,i dalej bez pasów. Co z tą Polską.
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzb... rozwiń
Avatar
Chłop polski / 12 grudnia 2011 o 13:24
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zrobić. skoro nie pomagają statystyki wypadków, informacje i przestrogi, to może pomogą punkty. moim zdaniem nie powinno być tak łatwo z kursami doszkalającymi. powinny kosztowac po 5000 złotych i kończyć się trudnym egzaminem. może wtedy deb***stwo by uważało.

korzystanie z komórki w czasie jazdy - utrudnia życie innym kierowcom. nie raz miałem tego przykład. najtańsza słuchawka BT kosztuje ok. 50 złotych. najtańsze słuchawki na kablu - 3 złote!

nie wożąc dziecka w foteliku zagrażasz sobie, ale i dziecku, które - choć "Twoje" - jest żywym człowiekiem i ma prawo żyć. musi być chronione. a skoro rodzic jest za głupi, by je odpowiednio chronić, musi robić to państwo

pasy - jeśli Ty ich nie zapniesz, to możesz np. przy czołówce wylecieć przez przednią szybę i zabić pasażera samochodu, z którym się zderzyłeś. a jak nie zapnie pasa Twój pasażer z tyłu, to przy zderzeniu przy niewielkiej prędkości zabije Ciebie, bo będzie ważył tonę.

przepisy ŚWIETNE! Powinno być więcej punktów i więcej kasy za te i inne wykroczenia. a obywatele zawsze mają wybór. żeby nie płacić, wystarczy stosować się do przepisów. nic prostszego.
[/quote]

Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zr... rozwiń
Avatar
roman / 12 grudnia 2011 o 13:03
Czy Wy naprawdę sądzicie, że to coś zmieni?!Co chwilę zaostrzane są przepisy i tworzone nowe, których i tak połowa kierowców nie zna lub świadomie nie przestrzega. Trzeba zmienić chory system szkolenia i egzaminowania kierowców (patrz Finlandia), pokazać jakie skutki mogą takie wykroczenia wywołać,ale w naszym kraju najlepiej jest wszystkiego zabronić i karać
Avatar
*odpis / 12 grudnia 2011 o 13:01
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
Owszem po mieście jeżdżę bardziej skupiony i o ile szybciej niż na to zezwalają przepisy to bardzo niewiele.Uważam że prędkość poruszania się jest rzeczą względną którą warunkują :pogoda,predyspozycja kierowcy, stan techniczny pojazdu. To my sami siadając za kierownicę musimy przeanalizować czym dysponujemy, natomiast jakieś tam łapanki ??? Już w niejednym przypadku pokazały że to gówno prawda . Jadąc w kierunku Warszawy był taki jeden "czarny punkt" -dziesięć lat temu widniało na nim 18 zabitych ,dzisiaj już jest ich 29 śmiertelnych ofiar.... dało to coś poza tym że dodatkowo odwraca uwagę ?
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
O... rozwiń
Avatar
mmm / 12 grudnia 2011 o 12:38
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]

Oczywiście że pasy to wolny wybór, zawsze kiedy mam jechać z pasażerami daję im do wyboru: albo zapinają pasy albo ze mną nie jadą
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 o 12:33
[quote name='rtij' timestamp='1323686961' post='569327']
a co z jazda po pijaku? idealnie byloby zabierac calkowicie prawko+pierdel
[/quote]


Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!